بیش از یک میلیون مسافر در مرز زمینی آستارا تردد داشتند

مدیرکل حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان گفت: طی 11 ماه امسال یک‌میلیون و 284 هزار و 173 نفر از مرز زمینی آستارا تردد داشتند که این آمار جزء رتبه بالا کشوری از این نظر محسوب می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ محمدرضا نازک‌کار روز پنج‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پایانه مرزی آستارا اظهار کرد: به‌طور میانگین در روز 4 هزار نفر از شهروندان ایرانی و اتباع خارجی حاشیه دریای خزر به‌ویژه جمهوری آذربایجان از مرز زمینی آستارا تردد می‌کنند که در پایانه مرزی این شهرستان به آن‌ها خدمات‌رسانی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در طی مدت مذکور 75 هزار و 428 دستگاه انواع کامیون‌های حمل کالا در مرز آستارا تردد کردند، ادامه داد: در همین مدت نیز تعداد 1333 دستگاه اتوبوس مسافری از مرز زمینی آستارا تردد داشتند.

وی همچنین یادآور شد: آمار مذکور در ارتباط با رفت‌وآمد روزهای عادی محسوب می‌شود و قطعاً در ایام نوروز شاهد تردد بیشتر مسافران در مرزی زمینی آستارا خواهیم بود.

مدیرکل حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان سپس به ایام نوروز و انجام سنت‌های حسنه آن در بحث خانه‌تکانی به آماده‌سازی پایانه مرزی آستارا اشاره کرد و بیان داشت: نظافت و رنگ‌آمیزی، تعمیرات و بازسازی و اموری که نیازمند نوسازی بوده در پایانه مرزی مسافری این شهرستان انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه در ایام نوروز سال گذشته 41 هزار 185 نفر مسافر ایرانی و 40 هزار و 122 نفر مسافر اتباع آذری درمجموع 81307 نفر از مرز زمینی آستارا تردد کردند، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود این آمار در ایام تعطیلات نوروز 1398 حداقل 20 الی 25 درصد افزایش یابد.

نازک‌کار در پایان با تأکید بااینکه تردد این حجم از مسافر نیازمند افزایش خدمات‌رسانی از سوی مسئولین مرزی شهرستان آستارا است. افزود: هماهنگی‌های لازم توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان و اداره راهداری و پایانه مرزی شهرستان آستارا انجام‌شده تا با آمادگی کامل، خدمات‌رسانی مطلوبی در ایام نوروز به مسافران ارائه شود.

شهرستان بندر آستارا با ۹۲ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می‌شود.

خبرنگار: سید محمدرضا رشیدی

46

کد خبر 1238726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =