خدا قوت رئیس جمهور به استاندار البرز /بارش ۱۵۰ میلیمتری باران در برخی مناطق البرز

 استاندار البرز گفت: در البرز تدابیری اندیشیده شده که امکان اسکان حدود ۳۱۵ هزار نفر فراهم شده که در صورت موافقت و دستور مسئولان ملی آمادگی میزبانی از سیل زدگان سایر استان‌های کشور در البرز وجود دارد.

 به گزارش خبرآنلاین، عزیزاله شهبازی در ساعات اولیه بامداد سه‌شنبه ۱۳ فروردین در حاشیه بازدید از روستای نجم آباد شهرستان نظرآباد با اشاره به اینکه در برخی مناطق البرز طی ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱۵۰ میلیمتر بارندگی گزارش شده، افزود: میزان بارندگی در سامانه جدید که از ساعت ۴ عصر دوشنبه آغاز شد، حدود ۵۳ میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تا حصول اطمینان از تحقق امنیت و آرامش در البرز بیدار و هوشیار هستیم ادامه داد: اکنون به دلیل رهاسازی صورت گرفته در سدهای امیرکبیر و طالقان، سدها گنجایش چندین سیلاب را نیز دارند.

شهبازی گفت: با توجه به گستردگی بارش‌ها در البرز آبگرفتگی‌های جزئی معابر و رانش زمین در طالقان را داشتیم ولی جای خرسندی دارد که شاهد خسارات جانی در استان نیستیم.

وی با بیان اینکه با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از سال قبل، البرز به خوبی مدیریت شد، افزود: حجم آب در رودخانه‌های البرز در برخی موارد مانند کردان که از ۳۰ میلیون متر مکعب بیشتر نبوده اکنون به ۹۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه به ابنیه مهم استان طی بارش‌های اخیر آسیبی وارد نشده، گفت: جاده‌های دسترسی روستایی نیز باز است و اعضای ستاد بحران استان در آماده باش کامل قرار دارند.

شهبازی با تاکید بر اینکه اکنون البرز در شرایط اضطرار نیست، افزود: در روستای نجم آباد ۲۰ خانه در معرض خسارت احتمالی ناشی از سیلاب هستند که با حضور در این مکان بر روند امور نظارت داریم.

وی عنوان کرد: مکان‌های اسکان در نظر گرفته شده و در صورت نیاز به تخلیه روستا، مردم از این اماکن مطلع شده‌اند.

استاندار البرز گفت: در البرز تدابیری اندیشیده شده که امکان اسکان حدود ۳۱۵ هزار نفر فراهم شده که در صورت موافقت و دستور مسئولان ملی آمادگی میزبانی از سیل زدگان سایر استان‌های کشور در البرز وجود دارد.

استاندار البرز افزود: روز گذشته نیز دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری طی تماسی با بنده ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته، توصیه‌های لازم را برای آرامش و آسایش مردم استان داشتند.

وی ادامه داد: مسئولان ملی در خصوص پرداخت خسارات ناشی از سیل به مردم اطمینان لازم را برای تلاش در جهت جبران آسیب‌ها داده‌اند.

خداقوت رئیس جمهور به استاندار البرز

 همچنین دکتر روحانی رییس محترم جمهوری طی تماس تلفنی با استاندار البرز علاوه بر توصیه های لازم در جهت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با سیل احتمالی به مسئولان البرز خدا قوت گفته و از تلاش های صورت گرفته در راستای مدیریت بحران قدردانی کرد.

در این تماس، شهبازی گزارش دقیقی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های مقرر در جهت مواجهه با بحران های احتمالی ناشی از سیل ارائه داد.

رییس جمهوری ضرورت انجام اقدامات لازم در جهت آرامش و آسایش مردم البرز در بارش های شدید باران را حائز اهمیت دانسته و بر لزوم بسیج مجموعه امکانات استان برای تحقق این هدف تاکید کرد.

46

کد خبر 1246155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =