۰ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
دستگیری ۹ داعشی در مناطق مختلف روسیه

ایرنا نوشت: سازمان امنیت فدرال روسیه (اف.اس.ب) در بیانیه ای اعلام کرد که در سری عملیاتی توانسته اعضای گروه تروریستی داعش و گروهک وابسته به آن با نام «توحید» را در مناطق مختلف روسیه پیش از هرگونه اقدام خرابکارانه ای بازداشت کند.

در این بیانیه آمده است: سرویس امنیت فدرال روسیه با همکاری نیروهای وزارت کشور روسیه توانسته پیش از هر گونه اقدامی پنج تن از اعضای گروهک تروریستی داعش را در شهرهای گروزنی مخاچ قلعه مراکز چچن و داغستان روسیه دستگیر کند.

براساس این گزارش، افراد دستگیر شده در حال ساخت یک دستگاه انفجاری و تدارک اقدامات تروریستی علیه نیروهای پلیس در شهرهای کاسپیسک و گروزنی بودند.
سازمان امنیت روسیه کشفیات حاصل از تفتیش محل اختفای این تروریست ها را یک رکورد جدید در روسیه عنوان کرد و افزود که در مخفیگاه این افراد مواد مور د نیاز برای ساخت بمب، تجهیزات ساخت پهپاد، نارنجک، چاقوی نظامی، تعدادی سلاح کلاشینکف و مقادیر زیادی فشنگ و مهمات بدست آمد.
در ادامه این بیانیه گفته شده است که چهار تن از اعضای گروهکی تروریستی موسوم به جهاد که از تروریست های بین المللی حمایت می کردند و از اتباع کشورهای آسیای میانه هستند نیز در عملیات دیگری دستگیر شدند.
گفته شده افراد دستگیر شده در حال تدارک دزدی های سریالی از تجار روسی و سپس فرار به سوریه برای شرکت در عملیات های تروریستی بودند.
از محل اختفای این افراد نیز مقادیر سلاح و مهمات و همچین جزوه های مربوط به تبلیغ گروه های تروریستی داعش و تجهیزات ماهواره ای کشف شد.
 

۶۰۲۳۱

کد خبر 1252890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =