ماجرای شگفت انگیز زائر ناشنوای امام رضا (ع) که از افغانستان سردرآورد

فارس نوشت: جوان ناشنوای ایلامی که به قصد زیارت و پابوسی مرقد مطهر امام هشتم از منزل خارج شده بود پس از گذشت ۱۷ روز از کشور افغانستان سر در آورد.

چند روز قبل خبر گم شدن یک جوان ایلامی در رسانه‌ها منتشر شد، اما حالا پس از گذشت ۱۷ روز مشخص شده این جوان به کشور افغانستان منتقل شده است.

برای اطلاع از جزئیات این ماجرا با پدر «حامد آس» گفت‌وگو کردیم؛ پدر حامد از روز گم شدن فرزندش برایمان می‌گوید: حامد برای سفر به مشهد و پابوسی حضرت امام رضا (ع) چند روز قبل با موتورسیکلت از منزل خارج می‌شود که به دلیل مشکلات شنوایی و گفتاری با گم کردن مسیر از یکی از شهرهای اطراف سر در می‌آورد؛ مأموران کلانتری خرم آباد وی را دستگیر و به کلانتری منتقل می‌کنند.

پدر حامد می‌گوید: پس از دستگیری فرزندم با قاضی تماس گرفته می‌شود و طبق اطلاعاتی که ما به دست آوردیم قاضی بدون دیدن فرزندم از منزل دستور می‌دهد که وی به کشور افغانستان انتقال پیدا کند؛ فرزندم به عنوان اتباع خارجی به شهر اراک و سپس به شهر قم و از آنجا به مشهد منتقل می‌شود و در نهایت به کشور افغانستان انتقال داده می‌شود.

*به موبایل حامد توجهی نکردند

وی توضیح می‌دهد: فرزند من در تاریخ بیست و یکم ماه قبل توسط نیروی انتظامی دستگیر و در تاریخ بیست و هشتم به خارج از کشور منتقل می‌شود؛ مأموران نیروی انتظامی حتی به موبایلی که همراه این نوجوان ۱۸ ساله که توانایی صحبت کردن را ندارد توجهی نمی‌کنند در صورتی که شماره تماس تمام نزدیکان وی در این تلفن همراه وجود داشته است و حتی گوشی فرزندم را به ما تحویل نداده‌اند.

*۱۷ روز از گم شدن فرزندم گذشت/ ۵۰ میلیون تومان هزینه کردم

پدر حامد که نگرانی در صدایش موج می‌زند ادامه می‌دهد: فرزند من ۱۷ روز است که در کشور افغانستان آواره شده و ما خبر دقیقی از وضعیت وی نداریم، آیا فردی با این وضعیت جسمانی می‌تواند شرایط سخت را تحمل کند؟ ما اطلاع داریم که فرزندم در شهر کابل افغانستان پیدا شده و در کنسولگری است.

این پدر با اشاره به اینکه درحال حاضر حدود ۵۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ام تا عموهای حامد برای انتقال وی به افغانسات سفر کنند می‌گوید: وضعیت مالی ما خوب نیست؛ ما عشایر هستیم و در سیاه‌چادر زندگی می‌کنیم. 

وی می‌گوید: از روز اول این اتفاق تمام کلانتری‌ها و بیمارستان‌ها را برای پیدا کردن فرزندم زیر و رو کردیم، و هیچ کس هیچ اطلاعی به ما نمی‌داد تا اینکه پس از چند روز نگرانی و استرس خبر خروج وی از کشور به ما رسید. فرزند من پس از دستگیری با زبان اشاره می‌کرده که من را نزد بابایم ببرید؛ و همین موضوع باعث می‌شود که اسم فرزندم را باباخانی ثبت کنند و همین موضوع باعث ایجاد اشکال در روند پیدا کردنش شد.

*۳ فرزند معلول دارم

پدر حامد در ادامه حرف‌هایش به مشکلات زندگی‌اش اشاره می‌کند و می‌گوید: من دامدار هستم، ۶ فرزند دارم که سه نفر از آن‌ها با مشکلات ناشنوایی و حرکتی درگیر هستند و ماجرای گم شدن حامد هزینه زیادی را روی دست ما گذاشته است و امیدوارم به زودی فرزندم پیدا شود.

وی در پایان با همان لهجه شیرین از تلاش‌های نیروی انتظامی و دستگاه‌هایی که برای پیدا کردن فرزندش تلاش کردند تشکر کرد.

به گفته سرکنسول ایران در هرات مقدمات سفر حامد به ایران فراهم شده و قرار است طی فردا یا ۲ روز آینده به آغوش گرم خانواده‌اش در ایران بازگردد.

۲۳۴۷۲۳۱

کد خبر 1328034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =