مردان در استان قزوین بیشتر از زنان می‌میرند

کارشناس مسئول واحد جمعیت و سلامت گفت: در استان قزوین مردان، مرگ و میر بالاتر و طول عمر کوتاه‌تری نسبت به زنان دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ لیدا زرگینی، کارشناس مسئول واحد جمعیت و سلامت خانواده مرکز بهداشت شهیدبلندیان شهرستان قزوین گفت: حفظ سلامتی در مردان علاوه بر آنکه سبب حفظ نیروی مهم مولد در جامعه می شود، بر کیفیت زندگی خانواده ها نیز تأثیرگذار است و این موضوع، بعد از سن ۵۳سالگی به ویژه در زمینه پیشگیری، شناخت سریع و کنترل بیماری های مزمن از اهمیت خاصی برخوردار است.
این مقام مسؤول اظهار کرد: در حال حاضر 125هزار و 648مرد میانسال در شهرستان قزوین زندگی می کنند که یکی از گروه های مهم در سنین فعالیت و کار محسوب می شوند و از آنجایی که از اهداف برنامه میانسالان، ارتقای سلامت همه‌ جانبه در ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و افزایش امید به زندگی است؛ این شاخص در زنان 79.6سال، در مردان 76.2سال، و امید به زندگی کل 77.9سال است.
وی با تاکید بر این که مردان، مرگ و میر بالاتر و طول عمر کوتاه تری نسبت به زنان به دلایل مشابه دارند، گفت: مشکلات و مواجهات و عوامل خطر اختصاصی متعددی نیز، سلامت آنان را تهدید می کند و از طرف دیگر، از خدمات بهداشتی و درمانی کمتری بهره مند می شوند.
زرگینی ادامه داد: در چنین شرایطی، آگاهی، حمایت و عمل، به عنوان اصلی ترین راهکارهای رفع بحران فوق، می‌تواند جامعه مردان را نیز از حداقل مواهب سلامت بهره‌مند سازد.

48

کد خبر 1357085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =