ماجرایی ناشنیده درباره این عکس متفاوت سردار سلیمانی و ابومهدی /حاج قاسم که آمد ورق برگشت...

یکی از مسئولان گروه های جهادی که در جریان سیل شادگان در این منطقه حضور داشته است، روایتی جالب از یک عکس معروف سردار شهید سلیمانی را روایت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، تصویر معروفی وجود دارد که بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بسیار در فضای رسانه ای و مجازی دست به دست شد، ولی شاید کمتر کسی است که بداند ماجرای این عکس چیست.

مسئول یکی از گروه‌های جهادی درباره این عکس معروف توضیحاتی را ارائه کرده است. 

در فیلمی که باشگاه خبرنگاران منتشر کرده، این مسئول جهادی  قرارگاه جهادی شهید جهاد مغنیه، می گوید:

«روزهای اولی که وارد شادگان شده بودیم، کارها گره خورد، اصلا بچه ها آن چیزی که در ذهنشان بود انجام نمی شد و مردم توقعات دیگر داشتند. خیلی فشار بود شاید در کل کارهایی که کرده بودیم فشار شادگان به شدت بالاتر بود. امام حسینی دست خودم نبود، یک لحظه در تنهایی شروع به صحبت با امام حسین (ع) کردم. گفتم آقاجان ما هرچه داشتیم و تمام زندگی مان را برای شما گذاشتیم، آقاجان ما هرچه داریم و نداریم از لطف و کرم شماست اینجا آمدیم اقاجان، هیچ دوربین و عکسی هم نیست، آقاجان روسیاهمان نکن. چند دقیقه بعد که به جلسه که رفتیم تا آمدم حرف بزنم خبر دادند که فردا صبح قرار است سردار سلیمانی وارد شادگان شود.»

در ادامه این فیلم بخشی از صحبت های شهید سردار سلیمانی در جمع جهادگران قرارگاه جهادی شهید جهاد مغنیه در 29 فروردین 1398 پخش می شود که می گوید«نباید بگذاریم اب وارد این روستا شود. می توانیم و جلویش را می گیریم.... ما دنبال این هستیم که کار را تمام کنیم و نگذاریم آب وارد محل زندگی و مزرعه مردم شود ...همین کار را باید انجام دهیم. بروید به سلامت، خدا به همه شما قوت دهد....»

این جهادگر در ادامه می گوید« آمدن سردار انگار آبی بود بر روی آتش. ما که سردار سلیمانی را ندیده بودیم، تنها اوصافش را شنیده بودیم، می گفتند سردار که می آید کارها جلو می رود روحیه می دهد ... فردا روزی که سردار آمد خدا می داند ورق برگشت...زمانیکه به جمع مردم آمد هرکسی عکس می گرفت، فیلم می گرفت ولی عکسی که از آن ماجرا ماندگار شد و حتی جهانی شد عکسی بود که سردار سوار تویوتا بود و ابومهدی نشسته و دست سردار بر شانه ابومهدی است. عکس گرفته شده  جز کار رسانه ای گروه ما بود و باعث برکت اسم گروه جهاد مغنیه شد.»

2727

کد خبر 1385843

برچسب‌ها