رمضان فرصتی برای نهادینه شدن «کمک‌های مومنانه»

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ماه رمضان در واقع تمرینی برای صبر و ماهی برای معنویت، افزایش عبادت و تقوا است، کمک به نیازمندان نیز از جلوه‌های زیبای این ماه مبارک بوده و این ماه فرصتی برای تمرین کمک‌های مومنانه در طول سال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل حجت‌الاسلام مهدی ستوده در اردبیل اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه معرفت و شناخت، ماه توبه و مغفرت، ماه عبادت و بندگی، ماه خودسازی نفس، ماه خدا، ماه نزول قرآن، ماه پیامبر (ص) و ماه امیرالمومنین علی(ع)، ماه نزول رحمت و ضیافت بیکران الهی و ماه شکستن بت‌های نفس و سجده‌ عشق بر درگاه معبود یکتا و نامتناهی است.

وی افزود: مردم شریف و مؤمن استان اردبیل همواره با تقوا و ایمان، تقرب به رحمت واسعه الهی را اصلی‌ترین هدف خود می‌دانند و با استفاده از فرصت‌های نورانی ماه رجب و شعبان، وارد ضیافت الهی شده‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: ماه رمضان فرصتی است برای ارتباط بیشتر با خدای سبحان، ماه ازدیاد تقوا و تقویت اراده که انسان‌ها می‌توانند به برکت ماه رمضان اراده را در خود قوت ببخشند تا بتوانند از بداخلاقی‌های امروز که در جامعه به چشم می‌آید، دوری کنند.

ستوده افزود: از خداوند می‌خواهیم به برکت این ماه مبارک، اکنون که تمامی جوامع بشری با بحرانی همه‌گیر مواجهند، فروغ رحمت خود را بر دنیا ارزانی داشته و شاهد ریشه‌کنی این بیماری منحوس در تمامی جوامع، به ویژه ایران عزیزمان باشیم.

وی گفت: امیدوارم همگی از سفره پربرکت فیوضات الهی در این ماه مبارک به نحو مطلوب بهره‌مند شویم و با تهذیب نفس و خضوع و خشوع در قبال پروردگار جهانیان، دل‌ها و جان‌ها را در آسمان رحمت واسعه الهی جلا داده و محیطی سرشار از نشاط و معنویت در استان ایجاد کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل عنوان کرد: خیرین عزیز همچنین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را نیز به شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۰۰۸۶۱ نزد بانک‌انصار و به‌نام موکب حضرت ابوالفضل العباس(ع) واریز کنند.

ستوده تصریح کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان و ایتام است و  در این ماه با گرفتن دست هر نیازمند قطعا پروردگار متعال عنایت خود را نسبت به ما افزایش خواهد داد.

توزیع ۳ هزار سبد کالا بین مددجویان اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: سه هزار و ۱۰۰ سبد کالا از اول ماه رمضان تاکنون در بین خانوارهای تحت پوشش این نهاد در این استان توزیع شده است.

دشتی افزود:  پنج هزار و ۱۰۰ پرس غذای گرم نیز در این مدت در بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد در استان در قالب طرح "اطعام مهدوی"  توزیع شده است.

وی با بیان اینکه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان کمک‌های مردمی و خیرین به نیازمندان در استان افزایش یافته، اظهار داشت: با اینکه این امر باعث شده بخشی از نیازهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر جامعه برطرف شود اما کمیته امداد همچنان نیازمند کمک‌های خیرین و نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه نیکوکاری است تا مردم بیش از پیش به فکر فقرا و محرومان جامعه باشند و با کمک‌های خود شادی‌ را به آنها به ارمغان بیاورند، بیان کرد: همه باید از این فرصت به نحو شایسته استفاده کرده و بیش از پیش به فقرا و نیازمندان کمک کنند.

دشتی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است، گفت: کمک به نیازمندان علاوه بر ثواب فراوان باعث افزایش همبستگی اجتماعی در جامعه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: مردم و خیرین می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۲۲۲۱۴ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان جامعه قرار دهند.

وی گفت: مردم و نیکوکاران همچنین با مراجعه به وب ‌سایت emdad.ir می‌توانند به سادگی کمک‌های خود را در اختیار خانوارهای تحت حمایت این نهاد و دیگر افراد نیازمند جامعه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه ساده‌ترین روش برای کمک به فقرا و پیوستن به طرح «اطعام مهدوی» استفاده از کد آنی ‌پرداخت #۰۴۵۸۸۷۷ است، بیان کرد: سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ نیز در اختیار نیکوکاران اردبیلی قرار دارد تا نسبت به کمک‌رسانی به محرومان جامعه در طول ماه مبارک رمضان اعلام آمادگی کنند.

46

کد خبر 1386233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =