پایش الکترونیکی مصوبات شوراهای اسلامی در استان سمنان

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: پایش الکترونیکی مصوبات با همکاری خوب فرمانداری‌ها و اعضای شورای اسلامی و هیأت تطبیق یکی از اقداماتی است که انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان راضیه شهاب در جلسه آموزشی شوراهای اسلامی شهر که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: ۲۱ شهر استان سمنان دارای شورای اسلامی هستند که فرمانداری‌ها با این شوراهای اسلامی همکاری خوبی دارند.

وی افزود: استان سمنان دارای بیش از ۷۰۲ هزار و ۳۶۰ نفر جمعیت است که ۸۰ درصد آن در ۲۱ شهر زندگی می‌کنند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان بیان کرد: تعداد اعضای شورای شهرها ۱۱ نفر است که ۴۰ درصد کارمند، ۲۳ درصد بازنشسته و مابقی دارای شغل آزاد هستند و دو درصد اعضای شورای شهر استان زیر دیپلم، ۱۰ درصد فوق‌دیپلم، ۴۴ درصد کارشناسی و ۳۴ درصد فوق‌لیسانس یک درصد تحصیلات حوزوی و مابقی دکتر دارند
شهاب با بیان اینکه ۹ نفر اعضای شورای شهرهای استان سمنان خانم و مابقی آقا هستند، ادامه داد: در سال ۹۸ سه جلسه شورای حل اختلاف در حوزه شورای شهر استان برگزار و ۱۴ پرونده در آن مطرح شد که ۱۰ پرونده منجر به صدور رأی شده است و در سال ۹۹ نیز یک جلسه حل اختلاف با طرح ۸۸ مورد داشته‌ایم که شش مورد آن منجر به صدور رأی شده است.

 وی گفت: در سال ۹۸ همچنین ۱۷۰ جلسه هیأت تطبیق با بررسی سه هزار و ۵۸۳ مصوبه برگزار شد که تقریباً ۱۷ درصد این مصوبات مورد اعتراض هیأت قرار گرفتند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۱۹ جلسه هیأت تطبیق برگزار شد که هزار و ۴۵۱ مصوبه بررسی شده است، همچنین ۱۰ درصد از این مصوبات مورد اعتراض واقع شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۱۹ جلسه هیأت تطبیق برگزار شد که هزار و ۴۵۱ مصوبه بررسی شده است، همچنین ۱۰ درصد از این مصوبات مورد اعتراض واقع شده است.

شهاب گفت: بیشترین فراوانی اعتراض درباره عدم ارسال مستندات و مدارک مرتبط با مصوبه بود که از همین‌جا از اعضای شورای اسلامی شهرها می‌خواهیم مصوبات ارسالی‌شان با مستندات متقن باشد که دوباره بازگشت نخورد.

وی بیان کرد: پایش الکترونیکی مصوبات با همکاری خوب فرمانداری‌ها و اعضای شورای اسلامی و هیأت تطبیق یکی از اقداماتی است که در سطح استان باید از آن تقدیر کرد.

46

کد خبر 1478428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =