مرحله به مرحله شروع یک تجارت در کشور کانادا

شروع یک تجارت در کانادا ممکن است در مرحله اول طاقت فرسا به نظر برسد. اما فرآیندی مرحله به مرحله وجود دارد که در این مسیر می‌تواند به شما کمک کند. این راهنما به منظور کمک جهت تحقق رویای کارآفرینی شما در کشور کانادا تهیه شده است.

هر مرحله از این راهنما اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار می دهد و جزئیاتی را مطرح می کند. مراحل ذکر شده تقریبا دارای ترتیب و نظم هستند اما انعطاف پذیری‌هایی نیز در این پروسه وجود دارد. در حقیقت مهم نیست که شما یک مرحله را قبل از مرحله پیشین تکمیل کنید.

۱.یک ایده تجاری خوب طراحی کنید

اهمیتی ندارد که شما کجای این کشور هستید،  راه اندازی بیزینس در کانادا با یک ایده خوب آغاز می شود. پس در رابطه با مهارت‌های خود اطلاعات کافی بدست آورید، گرایشات روز را بشناسید و به دنبال روش‌هایی برای بهبود مفاهیم موجود یا ایجاد یک چیز جدید در بازار باشید. سپس قبل از اینکه بخواهید هزینه‌های مالی و زمانی فراوانی را صرف کنید، ایده٬های خود را به دقت آزمایش کنید.

۲.طرح تجاری خود را بنویسید

بهترین راه برای آزمایش ایده‌ها، تبدیل ایده به یک طرح تجاری است. طرح تجاری به شما اجازه می‌دهد تا همه چیز را درباره صنعت، محصولات و بازار مربوط به تجارت خود مورد آزمایش و بررسی قرار دهید. همچنین به شما امکان این را می‌دهد که بتوانید مواردی را به سرمایه گذاران ارائه دهید. قبل از اینکه کار خود را شروع کنید، باید یک برنامه تجاری کامل داشته باشید. در همان ابتدای کار، تهیه یک طرح تجاری به شما نشان خواهد داد که آیا طرح شما قابلیت اجرا دارد یا خیر.

۳.یک نام مناسب برای تجارت خود انتخاب کنید

انتخاب نام یک تجارت دارای یک پروسه قانونی و همچنین بازاریابی است. در کانادا محدودیت‌هایی برای نام گذاری شرکت ها در نظر گرفته شده است و صاحبین مشاغل موظفند در هنگام نامگذاری شرکت خود، آنها را رعایت کنند. بیشتر تجارت ها باید نام خود را در سامانه های دولتی به ثبت برسانند. از نظر بازاریابی نام تجاری که انتخاب می کنید، نشان دهد که چه فعالیتی انجام می دهید و از نظر بصری نیز جالب و به یادماندنی باشد و اثر مثبتی در ذهن به جای بگذارد.

۴.نوع مالکیت تجاری خود را انتخاب کنید

هنگام راه اندازی مشاغل در کانادا، فقط سه شکل اساسی مالکیت وجود دارد: مالکیت شخصی، شراکت و سهامداری. در این میان البته برخی شاخه های فرعی مانند شرکت های تعاونی یا مشارکت محدود نیز وجود دارد اما به طور کلی همه این طرح ها زیر شاخه های سه نوع شرکت اصلی هستند. این که کدام یک از این شرکت ها می تواند برای شروع کار مفید باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد و می تواند شامل آسودگی خاطر شما در رابطه با بدهی های مالیاتی و یا کسر مالیاتی برای تجارت است.

۵.منابع مالی خود را تامین کنید

در حالی که برخی مالکان تجارت های کوچک می توانند از سرمایه شخصی برای اداره تجارت خود استفاده کنند، اما بسیاری دیگر برای اینکه بتوانند حرکت خود را آغاز کنند، به سرمایه گذاری های صاحبان ثروت نیاز پیدا می کنند. گزینه های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد؛ از تامین اعتبار بدهی تا تقسیم سهام. تفاوت های بین هر نوع تامین مالی را بشناسید و مطمئن شوید که آماده پایبندی به تعهداتی که خود را موظف به انجام آن کرده اید هستید.

۶.مجوز تجارت خود را دریافت کنید

در حالی که این موضوع برای همه تجارت‌ها ضروری نیست، بسیاری از تجارت‌های جدید قبل از این که بتوانند فعالیت قانونی خود را شروع کنند باید مجوزهای قانونی را دریافت کنند. اگر شهری که قصد شروع کار در آن را دارید فاقد وبسایت رسمی است، می توانید اطلاعات تماس آنها را به صورت آنلاین بدست آورید.

بسته به نوع تجارتی که قصد شروع آن را دارید، ممکن است به مجوز های دیگری نیز نیاز پیدا کنید. BizPal یک ابزار بسیار مفید برای شما در اکثر استان ها و مناطق کانادا است و به شما کمک می کند که متوجه شوید برای شروع کار خود به چه مجوز هایی نیاز پیدا خواهید کرد.

۷.برای GST/HST ثبت نام کنید

در بیشتر موارد، مگر آن که برای چهار فصل متوالی درآمد ناخالص شما کمتر از ۳۰۰۰۰$ دلار باشد، شما باید در بخش مربوط به مالیات کالاها و خدمات (GST) و مالیات فروش هماهنگ (HST) نام نویسی کنید. البته حداقل اعلام شده در برخی از تجارت‌ها وجود ندارد. برای مثال خدمات مربوط به تاکسی ها همواره باید در GST و HST ثبت نام کنند. حتی اگر در ابتدای کار درآمد چندانی ندارید، ممکن است بخواهید به دلیل اعتباری که پرداخت مالیات برای شما ایجاد می کند، فورا در HST و GST ثبت نام کنید.

۸.در مالیات فروش استانی نام نویسی کنید (در صورت نیاز)

برخی از استان ها، مالیات خود را با مالیات دولت فدرال (GST) هماهنگ نکرده اند و در این استان ها باید برای پرداخت مالیات استانی اقدام کنید. اگر قصد شروع تجارت خود در استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا یا ساسکاچوان را دارید، باید در بخش پرداخت مالیات های استانی (PST) ثبت نام کنید. در کبک شما باید برای برنامه مالیاتی (QST) نام نویسی کنید.

۹.برای استخدام نیروی کار آماده شوید

زمانی که کار خود را شروع می کنید، شاید آخرین فکری که به ذهن شما خطور می کند، استخدام نیروی کار باشد اما حقیقت امر آن است که به سرعت زمان استخدام آنها فرا می رسد. پیش از این که اتفاق خاصی رخ بدهد، تمامی مواردی که به شما اجازه می دهد تا به صورت قانونی نیروی کار را استخدام کنید را تکمیل کنید. این شامل حقوق و دستمزد و بیمه کار می شود.

۱۰.بیمه ای فراتر از حمایت تجاری تهیه کنید

به غیر از بیمه الزامی شغلی، ممکن است تجارت شما به حمایت‌های اضافه نیاز داشته باشد. سیاست‌های مختلفی وجود دارد که از املاک، بدهی‌ها، تعلیق تجارت، ناتوانی ها و غیره حمایت می کند. توجه داشته باشید که باید این موضوعات را با ایجنت و وکلای بیمه در میان بگذارید اطمینان حاصل کنید که کدام موارد به تجارت شما مرتبط است و می تواند برای شما مفید واقع شود.

۱۱.همه چیز را از ابتدا ثبت کنید

اگر همه چیز را از ابتدای امر به صورت رسمی به ثبت برسانید، مواردی مانند حسابرسی و پرداخت مالیات ها برای شما ساده تر خواهد شد. کار خود را با افتتاح یک حساب بانکی مجزا آغاز کنید و رسیدهای تجاری خود را سازماندهی کرده و نزد خود نگه دارید. از برنامه های ویژه حسابداری استفاده کنید تا بتوانید رشد مالی تجارت خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

۱۲.بازاریابی تجارت خود را جدی بگیرید

پس از این که همه کارها را برنامه ریزی و تجارت خود را آغاز کردید، هرگز یکی از مهم‌ترین مراحل تجارت را فراموش نکنید: ارتقاء تجارت. شما باید از زمانی که در حال نوشتن طرح اقتصادی خود هستید، استراتژی‌های بازاریابی تجارت خود را نیز آغاز کنید اما اکنون و در این مرحله زمان اجرا فرا می رسد. حال باید آن برنامه‌ها را آغاز کنید و اهداف خود را به مرحله عمل برسانید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، به وبسایت رسمی مجموعه مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور مراجعه فرمایید.

۲۱۲۱

کد خبر 1497907