توسعه صنعت شناورسازی با استفاده از توانمندی نیروهای بومی

با حضور ویدئوکنفرانسی ریاست جمهوری و با هدف توسعه صنایع دریا محور و ایجاد رونق فعالیت های تولیدی و اقتصادی در جزیره قشم، یک واحد شناورسازی با سرمایه گذاری ۶۵۳ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی امروز (دوشنبه ۴ مردادماه) افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، این واحد تولیدی ظرفیت تولید ۵۰ فروند انواع لنج و شناورهای فلزی متوسط و فایبرگلاس را در سال داراست.
شرکت شناورسازی کامران سازه قشم واقع در شهرک صنعتی کاوه جزیره قشم با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵۳ میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرده و برای ۱۲ نفر نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
بهره گیری از نیروهای متخصص و توانمند بومی در صنایع مختلف بویژه صنایع دریایی از سیاست های مهم سازمان‌ منطقه آزاد قشم جهت بهره مندی از شغل و کسب درآمد برای جوانان این جزیره است که در این راستا ایجاد صنایع مختلف مورد استقبال قرار می گیرد.
طی سال های گذشته و با برنامه ریزی های صورت گرفته طراحی انواع مختلف شناورهای تفریحی فایبرگلاس و آلومینیوم در سایزهای کوچک و متوسط، پانتون‌بوت، انواع شناورهای چوبی، آلاچیق و کلبه آلاچیق و همچنین رستوران شناور با هدف کمک به توسعه گردشگری دریایی و همچنین رونق اقتصادی صنایع دریامحور در جزیره قشم تولید ‌شده است.
شرکت های شناورسازی فعال در منطقه آزاد قشم با برنامه ریزی انجام شده علاوه بر تامین‌ نیازهای داخل کشور، بخشی از سفارش های خارجی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس را تامین کرده اند.
گفتنی است، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری، ۹ پروژه در منطقه آزاد قشم،  با اعتبار ارزی ۱۶ میلیون دلار و ریالی ۲ هزار و ۳۷۹  میلیاردی در پنج حوزه عمرانی، خدماتی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۷۸ پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی ۷۴ هزار و ۶۳۰ میلیاردی و ارزی ۳۹۳ میلیون یورو و ۲۸۱ میلیون دلاری، ۱۴ پروژه کلنگ زنی به ارزش ۱۷۲ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی ۳۲ هزار و پنج میلیارد ریال و  ۷۶ پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری ۴۹۵ میلیون دلار، ۲۲۳ میلیون یورو و  ۱۹ هزار و ۱۸۵ هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

48

کد خبر 1538896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =