معاون دادستان کرمان: تا کنون پرونده‌ای برای تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل نشده است

معاون دادستان کرمان با بیان اینکه تا کنون پرونده‌ای برای تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل نشده است، گفت: چندین مورد گزارش با موضوع تبلیغات زودهنگام واصل شده است که در این زمینه از سوی دادستانی تذکرات لازم به کاندیداها و طرفداران آن‌ها داده شده اما تاکنون هیچ پرونده قضایی برای تخلفات انتخاباتی تشکیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هادی خالوئی در کمیته رصد فضای مجازی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری سال ١۴٠٢ با اشاره به اهمیت روز افزون سکوهای فضای مجازی در انتخابات بیان کرد: با توجه به اینکه بیشترین تبلیغات در دوران انتخابات در فضای مجازی صورت می‌گیرد، لذا در کمیته رصد فضای مجازی نظارت و دقت ویژه‌ای جهت پیشگیری از بروز تخلفات انتخاباتی می‌شود.
او اذعان نمود: فعالیت‌های انتخاباتی در سکوهای فضای مجازی باید قاعده مند شوند و کاندیداها با نظارت بر فعالیت های ستاد ها و طرفداران خود از ارتکاب تخلفات و جرایم انتخاباتی پیشگیری نمایند تا فضای عادلانه و سالمی‌ برای رقابت کاندیداها فراهم شود.
خالویی افزود: با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، تحرکات و اقدامات کاندیداها و طرفداران ایشان بیشتر می‌شود و مقابله با جرائم و تخلفات و تخریب‌ها علیه نامزدها در دادستانی شهرستان کرمان با سرعت و دقت انجام خواهد شد.
این مقام قضائی رعایت عدالت رسانه‌ای برای تبلیغات همه نامزدهای انتخابات را ضروری دانست و تصریح کرد: می‌توان با فراخوان عمومی به کاندیداها، افرادی که تمایل به حضور در جلسات بر خط در بستر فضای مجازی را دارند مشخص و امکان حضور را برای همه آن‌ها فراهم نمود و با بهره‌گیری از فرصت‌های فضای مجازی به صورت یکسان برای همه کاندیدا، به ایجاد شور انتخاباتی و افزایش مشارکت مردمی در انتخابات کمک نمود.
او خطاب به نامزدهای انتخابات خاطرنشان کرد نسبت به اعلام ستاد فضای مجازی خود اقدام نمایند.
۴۶
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =