۱ نفر
۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۹
کیفیت هوای تهران در چه وضعی است؟

امروز کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بارش باران های بهاری موجب شده که کیفیت هوای شهر تهران در اردیبهشت ماه نیز همچون ماه گذشته در وضعیت سالم قرار داشته باشد.

ایرنا در گزارشی نوشت: با شروع سال جدید پایتخت نشینان از هوای کاملا سالم برخوردار بوده اند و حتی پنج روز نیز از فروردین ماه نیز از هوای پاک بهره مند شدند اما بارش های باران در روزهای اخیر موجب شده باوجود تردد بی شمار خودروها، کیفیت سالم هوا برای تهران همچنان ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران امروز/ چهارشنبه بر روی عدد ۹۰ و در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد البته در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد ۷۷ در شرایط سالم بود.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تمامی نقاط پایتخت در وضعیت سالم قرار دارد و هیچ نقطه‌ای از پایتخت ناسالم نیست.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنچ روز هوای پاک و ۳۰ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1898924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =