امیر واعظ آشتیانی تاکید کرد استعفایش را سعیدلو دیده و او دیگر به استقلال بر نمی گردد.

 

محمد هیراد حاتمی:امیر رضاواعظی آشتیانی با کناره گیری یکباره خود از باشگاه استقلال، بازی را بر هم زد. او درست در روزهایی که مدیران تیم های فوتبال لیگ برتری تلاش خود را به کار گرفته اند تا یار گیری بهینه برای فصل آتی لیگ برتر فوتبال انجام دهند عزت خود را نگه داشت و رفت. مدیر عامل سابق باشگاه استقلال اگرچه از خاستگاه مدیران همسو با دولت بر آمده است اما بر خلاف برخی از آنان راه همسویی با دولتمردان به هر قیمتی را نپذیرفت و از مدیر عاملی باشگاه استقلال کناره گیری کرد. او که سال گذشته و در بدو ورود علی سعید لو به باشگاه استقلال به عنوان قائم مقام رییس سازمان تربیت بدنی معرفی شد ظرف کم تر از یک سال هم از سازمان ورزش کناره گیری کرد و هم باشگاه استقلال را تحویل داد. گفت و گو با واعظی آشتیانی یک ساعت پس از کناره گیری  او از مدیر عاملی باشگاه استقلال صورت گرفت. از او وقتی در رابطه با این موضوع سوال کردم که آیا به دلیل اختلاف با رییس سازمان تربیت بدنی از باشگاه استقلال جدا شد گفت : « من با آقای سعید لو دوست بودم و دوست هم هستم. دوستیم با ایشان دلالت بر آن ندارد که « بله قربان گو »  باشم. » متن گفت و گو با امیر رضا واعظ آَشتیانی، مدیر عامل سابق باشگاه استقلال را در زیر می خوانید:

 

موضوعی که طی چند سال اخیر در فضای فوتبال ایران حکمرانی کرده، عدم  ثبات مدیریت در آن است. مثال واضح آن هم شخص شما را می توان مطرح کرد. در حالیکه فصل خوبی را با استقلال پشت سر گذاشتید اما عدم همکاری را به ادامه همکاری با استقلال ترجیح دادید. علت آن چیست که تا این اندازه فوتبال ایران از عدم ثبات مدیریت رنج می برد؟ 

این موضوع فقط به مدیریت ورزشی در ایران گره نمی خورد؛ بیلکه در برخی دیگر از صنوف اجرایی دیگر کشور نیز می توان این موضوع را مشاهده کرد. علت آن هم این است که همیشه مسائل سلیقه ای است. البته می پذیرم که تغییر مدیران بیشتر در سطح ورزش صورت می گیرد.

علت آن هم به خاطر همان سلیقه ای بودن مسائل است که به آن اشاره کردید؟ 

در ورزش عدم ثبات مدیریت بیشتر مشاهده می شود چون تملق و چابلوسی از ارزش بیشتری برخوردار است. همین عامل سبب شده است تا در بخش های مختلف ورزشی مدیران چندان ثبات نداشته باشند. از سوی دیگر بالا بودن ارزش تملق و چابلوسی سبب شده است که رشدی که در ورزش مد نظر بوده است را امروز مشاهده نکنیم.

یعنی نیروی انسانی در ورزش زیر سایه این گونه استراتژی ها محو شده است؟

در ایران از یک پتانسیل انسانی بر خوردارهستیم که متاسفانه در هیچ مقطعی قدر آن را ندانستیم. این روز ها به روزمره گی افتادیم و با شعار زندگی مان را می گذرانیم و عملی هم مشاهده نمی شود. این واقعیت را چه زمانی می خواهیم درک کنیم که نیروی انسانی عامل رشد و توسعه یک جامعه است؟ هنگامیکه از این عامل به راحتی می گذریم و به عنوان یک شعار به آن نگاه می کنیم دور از انتظار نیست که در برخی رشته های خاص مقام بیاوریم.

به نظر می رسد به طور خاص این نحوه برخورد شعار گونه در فوتبال بیش از سایر رشته های ورزشی باشد؟ 

بله. در فوتبال پا به سن گذاشته های ایران دارند ستاره می شوند. این موضوع بیانگر آن است که در فوتبال برنامه لازم را نداریم. این که یک عده پوشه به زیر بغل از این اتاق به آن اتاق بروند مشکلی از فوتبال ایران حل نخواهد شد. متاسفانه راه توسعه و پیشرفت در فوتبال را گم کرده ایم. برخی گمان می کنند قهر آمیز برخورد کنند تا افراد هدایت شوند. متاسفانه در مجموع در فوتبال ایران آدم های مدبر به آن شکل وجود ندارد.

منظور تان را واضح تر بیان می کنید؟

در جامعه فوتبال ایران افراد بسیار فهیمی وجود دارند که آدم از مصاحبت با آنان لذت می برد. اما از سویی دیگر  show man  ها و افراد متملق در فوتبال ایران کم نیستند. کاش قدر گروه نخست بیشتر دانسته شود چرا که نگاه آنان به فوتبال نگاهی دلسوزانه است.

در رابطه با موضوع کناره گیری شما از باشگاه استقلال اگر ممکن است توضیح دهید. شما استعفای تان به آقای سعید لو، رییس سازمان تربیت بدنی ارائه کردید؟ 

خیر. دلیل ندارد من استعفایم را به ایشان بدهم. من در تمام دوران مدیریت خود در باشگاه استقلال به این موضوع اشاره کرده بودم که رفتن من از این باشگاه در دست خودم است. اراده من دست خودم است بنا بر این دلیلی ندارد که استعفای خودم را به آقای سعیدلو بدهم. فقط جا دارد تا از تمام هواداران استقلال تکش کنم که در این مدت من را تحمل کردند. طبیعی است هر مدیر عاملی طرفدار هایی داشته باشد و گروهی هم با آن مخالف باشند اما من از تمام طرفداران باشگاه استقلال تشکر می کنم و امیدوارم که استقلال در آینده همچنان پیشرفت داشته باشد.

موضع تان نسبت به مدیر عامل آینده باشگاه استقلال چگونه است؟

به شخصه از هر مدیر عاملی که در آینده در استقلال باشد حمایت خواهم کرد. باید به این نکته هم اشاره کنم که در رابطه با استقلال در آینده هیچ گونه اظهار نظری نخواهم کرد.

آقای آشتیانی شما سال گذشته و در آغاز کار فعالیت آقای سعید لو در راس سازمان تربیت بدنی به عنوان قائم مقام ایشان انتخاب شدید. چه اتفاقی صورت گرفت که در ظرف کم تر از یک سال با شما با آقای سعید لو تا این اندازه اختلاف پیدا کردید؟ 

من با آقای سعید لو دوست بودم و دوست هم هستم. دوستیم با ایشان دلالت بر آن ندارد که « بله قربان گو »  باشم. من زمانیکه قرار بود به عنوان قائم مقام سازمان تربیت بدنی فعالیت کنم برخی از دوستانم اندرز داند که این کار را نکن و برخی دیگر من را به همکاری با آقای سعیدلو ترغیب کردند. در نهایت هم این من بودم که در یک جمع بندی به نتیجه رسیدم که به سازمان تربیت بدنی بروم. پس از مدتی هم به یقین رسیدم که امکان همکاری من با آریالای سعید لو میسر نیست و به همین دلیل هم استعفا دادم.

اختلاف اخیر شما با آقای سعید لو که منجر به تمایل شما برای قطع همکاری با باشگاه استقلال بود از کجا نشات گرفت؟

یک‌شنبه شب هیات مدیره باشگاه استقلال با رییس سازمان تربیت بدنی تشکیل جلسه داده بود. در آن نشست من گزارش جامعی را در حضور آقای سعیدلو و همچنین اعضای هیات مدیره در رابطه با وضعیت استقلال ارائه کردم. در همین نشست من در رابطه با مسایل مالی صحبت  هایی را مطرح کردم که بر اساس آن  به اسن موضوع اشاره کردم که سازمان تربیت بدنی نزدیک به 5 ماه است که هیچ پولی به باشگاه استقلال نداده است. سعیدلو در این جلسه صراحتا گفت که پول ندارد و نمی‌تواند به استقلال کمک کند.

یعنی برای ایشان این موضوع غیر قابل پذیرش نبود که باشگاهی مانند استقلال هزینه زیادی دارد و برای قهرمانی باید هزینه های آن تامین شود؟ 

آقای سعیدلو به روشنی گفت که برایش مدال و قهرمانی اهمیتی ندارد و ترجیح می‌دهد پول ورزش را خرج ورزش همگانی کند. جالب است بدانید که رییس سازمان تربیت بدنی در میانه های کلام خود به این موضوع اشاره کرد که وقتی "تیم ما" در رده دهم بود تغییر مربی دادیم و بعد من متوجه شدم منظورش از تیم ما، پرسپولیس است. البته من به او متذکر شدم که اشتباه نکنید زمانی که کرانچار از پر سپولیس رفت این تیم سوم بود و در نهایت پس از تغییراتی که انجام گرفت استقلال در جایگاه پرسپولیس قرار گرفت و پرسپولیس چهارم شد.

پس می توان گفت شما به دلایل غیر فوتبالی از باشگاه استقلال جدا شدید؟

امیدوارم که دلایل جدایی من از باشگاه استقلال غیر فوتبالی باشد اما به هر حال من طلاح دانستم که از این تیم جدا شوم.

شما پیش از این هم گویا چند بار به دنبال جدایی از استقلال بوید؟

بله. من سه بار طی فصل گذشته فوتبال قصد داشتم از باشگاه استقلال جدا شوم اما به دلیل اینکه تیم در کوران مسابقات بود در این تیم ماندم. پیش از بازی برگشت برابر پرسپولیس هم قصد داشتم تا استعفا دهم. برای این موضوع شاهد هم دارم چرا که در حضور سعیدلو و زریبافان گفتم می‌خواهم استعفا دهم.

 هم آقای سعید لو و هم آقای زریبافان درخواست داشتند که به دلیل اینکه ممکن است این مسئله شوکی را به تیم وارد کند این اقدام را انجام ندهم. پس از این موضوع یک ماه بعد در حضور زریبافان، سعیدلو و اعضای هیات مدیره تاکید کردم که می‌خواهم به کارم در استقلال پایان دهم اما اعضای هیات مدیره خواستند که برای اینکه ممکن است این مسئله مشکلاتی را برای تیم ما که آن زمان در کورس بود ایجاد کند از تصمیمم صرف‌نظر کنم و من هم به خاطر دل هواداران و احترام به نظر هیات مدیره این کار را انجام ندادم.

این پایان ماجرای استعفا های من از استقلال نبود. آخرین باری هم که این مسئله را مطرح می‌کردم به جلسه مشترک  من با سعیدلو و کاشانی باز می‌گشت. در آن جلسه سعیدلو پیشنهادی که یک‌بار قبلا داده بود را دوباره خطاب به من مطرح کرد و من دوباره این پیشنهاد را رد کردم و گفتم دیگر نمی‌خواهم در استقلال بمانم. من علاقه‌ای به همکاری با مدیریت جدید سازمان تربیت بدنی نداشتم و نهایتا پس از جلسات متعددی که با هیات مدیره داشتم و دوستان با وجود اینکه می‌دانستند تعارفی در استعفایم ندارم آن‌را نمی‌پذیرفتند. اگر هم تحملی بود به خاطر این بود که احیانا تیم در شرایط خاص قرار نگیرد. که خوشبختانه در نهایت استقلال به مقام سوم رسید.

آقای مهندس پیش از این عنوان کرده بودید که اگر روزگاری از استقلال به هر دلیلی که بروید نمی گذارید پای برخی افرادی که در گذشته در استقلال حضور داشتند به این تیم باز شود. هنوز پای این گفته خود هستید؟

راجع به این موضوع اظهار نظر نمی کنم. من اقدام های خود را انجام داده ام و فقط امیدوارم استقلال در آینده بیش از پیش موفق باشد. 

 

کد خبر 65667

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 87
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ساسان IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای آشتیانی من چند دقیقه قبل پیامی علیه شما دادم مرا حلال کنید خدا شاهده عذاب وجدان گرفتم ببخشید شرمنده نباید اینگونه می شد
 • بدون نام IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  كاش اصلا نمي آمدي جانم.
 • بدون نام IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای واعظ به خاطر مردم استقلالو ندین دسته فتح الله زاده احساسی. آخه تیمو سیزدهم میکنه
 • اریایی IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  سلام از زحمات اقای واعظ به عنوان هوادار استقلال تشکر میکنم وارزوی موفقیت برای ایشان
 • بدون نام IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  گفت و گوی خوبی بود. آريالای واعظ به خوبی پاسخ مخالفان خود را دادند.
 • فرشيد IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  از زحمات ايشان در استقلال متشكريم (از طرف طرفداران استقلال در روستاي موشنگاه - رشت)
 • بدون نام IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ بهترین مدیر استقلال جهت حذف بازیکن سالاری و مربی سالاری بود صد حیف و افسوس
 • بدون نام IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  زير پل حافظ، واعظ خداحافظ
 • بدون نام IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  اين آقا فكر مي كنه همه بدن فقط خودش خوبه. با اون گندي كه واسه شركت قهرمان جام حذفي زد و فدراسيون ضايعش كرد با خفت و خواري از استقلال رفت
 • بدون نام IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  اين آقا مگه مدعي نيست هر كس بايد تو جاي خودش كار كنه خب مگه خودش صنعتي نيست پس تو ورزش چي كار مي كنه؟
 • بدون نام IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  امروز بهترين خبر تاريخ منتشر شد؛ رفتن واعظ از استقلال. برو تا اين تيم يه نفسي بكشه
 • بدون نام IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  ضعيف، مستبد و خود راي؛ اين است واعظ آشتياني
 • بدون نام IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  پايان مرد لجوج. اينو امروز جايي خوندم واقعا درباره واعظ صدق مي كنه.
 • بدون نام IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  دواي درد آبي؛ رفتن آشتياني سرانجام درد آبي درمان شد
 • بدون نام IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ يادت باشه قلعه سرورته
 • بدون نام IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  برو كه با رفتنت همه را خوشحال كردي.بري و ديگه تو اين فوتبال پيدات نشه. برو تو همون صنعت گند بزن!
 • سبز IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واقعاحیف شد
 • بدون نام IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  خيلي حال داد وقتي كه خبر رفتنت رو شنيديم
 • عرفان IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای واعظ طرفداران استقلال هیچوقت خیانت هایتان را فراموش نمیکنند بدرود
 • عرفان IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای واعظ طرفداران استقلال هیچوقت خیانت هایتان را فراموش نمیکنند بدرود
 • بدون نام IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  ماشاا... به سعيدلو كه كاري كرد واعظ بره
 • بدون نام IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ با اين ادبيات زشت و ناپسند از فوتبال پاك دم مي زند، جالب است.
 • بدون نام IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  شما یک مرد به تمام معنا هستید . دست آقای پرسپولیسی درد نکند
 • زیر پل حافظ IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  رسانه‌های محبوب واعظ گزارش دادند، خبر استفعا و کناره گیری ایشان و دیگر اعضا هیئت مدیره باشگاه استقلال زاییده فکر بیمار و مریش همان کسانی است که یک فصل برای تیم استقلال ایجاد حاشیه و مشکل کرده و در روزهای شکست و ناکامی آبی پوشان جو ورزشگاه را آشفته می کردند. آنها یک فصل برای استقلال حاشیه سازی کردند و امروز که تیم به مقام شایسته سومی لیگ برتر رسیده است، دست از کارهای کثیف خود برنمی دارند. خدا آنها را هدایت کند!
 • بدون نام IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  خيلي خوب شد تشريفش را برد ايشان بيش از حد خود بزرگ بين بود و فكر مي‌كرد حتي بن همام و كنفدارسيون فوتبال اسيا هم اشتباه مي‌كند و فقط اوست كه همه چيز را مي‌داند.
 • یزدان IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حیف از واعظ که رفت واقعا مدیریت خوبی داشت.
 • بدون نام IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ خوشحال شديم كه رفتي
 • hesam IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  khodaro shokr k aghaye ashtiyani doshmane ghalenoyi az tim raft,rusiyahi b dig mund
 • جواهري IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واقعاً براي اين سازمان تربيت بدني با رئيسي كه تعلقش را به رنگ قرمز حتي علنا هم پنهان نمي كند متاسفم. تبريك مي گويم به آقاي سعيد لو كه در حساسترين مقطع باشگاه رقيبشان را به هم ريختند.
 • بدون نام IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظا خوب شد که می بینم/ رفتنت را قبل مرگم من // واعظا حیف که رفتی دیر/ اکبرپور و فابیو پریدن
 • بدون نام IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  من اصلا موافق خاستگاه سیاسی آقای واعظ هم نیستم ولی موافق کارهاش در استقلال بودم خسته نباشی آقای واعظ و هر جا هستید موق باشید
 • بدون نام IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  من اصلا از موافقین خاستگاه سیاسی مهندس آشتیانی نیستم ولی به شدت موافق کارهاش در استقلال بودم حیف شد کارش نیمه کاره ماند و رفت خسته نباشید جناب مهندس هر جا هستی موفق باشید
 • ساسان IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  سلام آقای واعظ به نظرم شما شانتون بیشتر از استقلال بود کاش نمی اومدی
 • جواد اینا IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  اول چرا این همه غلط املایی داره این متن؟! دوم من استقلالی نیستم ولی از این واعظ خوشم نمیاد از اون فتح الله زادشم هم خوشم نمیاد و ... اصلا بهتر که من ‍پرسپولیسیم
 • مهدی IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای آشتیانی عزیز. روزی که انتخاب شدی نمی شناختمت. وقتی اولین مصاحبه را انجام دادی فهمیدم اینکاره هستی و وقتی شروع به کار کردی به کار شمابیش از پیش ایمان آوردم. از اینکه استقلال به این راحتی شما را از دست داد بسیار متاسفم. خسته نباشید به شما می گویم و آرزوی موفقیت برای شما و تیم محبوبم استقلال را دارم.
 • باران IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  مدیری مقتدرتروکارشناسترازواعظ نداریم سعیدلوچون خودش پرسپولیسیه زیراب ایشون رازد امابدونه یه روزی هم نوبت خودشه گهی پشت به زین وگهی زین به پشت
 • بدون نام IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  مدیر خوبی بود.
 • mohsen IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  خسته نباشيد. شما كه مي خواستيد بريد چرا زودتر اين كارو نكرديد تا حداقل بشه در نقل و انتقالات بهتر عمل كرد؟
 • فرشید IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای واعظ واقعا به تمام معنا مدیر بودی ووفقط ذر مورد انتخاب مربی اشتباه داشتی برای سعید لو پرسپولیسی متاسفم که درست در وسط نقل انتقالات این کاررو کرد واین یک فاجعه برای استقلال به وجود می اره واقعا استقلال هیچی جز طرفدار نداره نه زمین تمرینی نه پولی وحتی بازیهاش تو استادیوم ازادی هم بوسیه شبکه 3 قرمز دوست غریبانه برگزار می شه استقلال واقعا مظلومی
 • مهدی IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقای سعیدلو پرسپولیسی در دولت عدالت محور خوب عدالت بین استقلال و پرسپولیس را رعایت می کنند. واقعا موضوع جای بررسی دارد. جالب است که ایشان ادعای حمایت بیشتر از استقلال را نیز دارند. لطفا با احساسات هواداران استقلال بازی نکنید.
 • رامیار IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حیف که تو این مملکت همچین مدیرایی فعالیت بکنن....آدمی که یک تنه می خواست همه چی رو تو این فضای سیایت زده درست کنه...بهش خسته نباشید می گم و امیدوارم روزی در جایگاهی بس بهتر که لیاقتش رو داشت فعالیت بکنه...به احتمال زیاد فردا سرو کله ی لمپن هایی چون (ا.ق)در استقلال بازم پیدا می شه...در ضمن من یک پرسپولیسی هستم که به خاطر آقای واعظ و مدیریتش واسه پیروزی استقلال دعا دعا می کردم!!!
 • محمد IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  اقای واعظ به خاطر دل هوادار تیم رو دست دیگران نده بعد از عمری یه مدیر یه مدیر خوب پیدا شده
 • مجتبی IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  برای رفتنتون لحظه شماری می کردم. شما آدم مزخرفی هستید.
 • آبي دل IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آشتياني فردي مغرور بود آيا مس با استقلال برابر بود آيا واقعا صمد انتخاب خوب براي استقلال بود. جبران اين اشتباهات گردن كيست .استقلال هم مربي از دست دادهم بازيكن رو حالا كي بايد جمعش كنه
 • مجید IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  ایول به مدیری که سر به تعظیم زور گویان و پرسپولیسی ها خم نکرد
 • سروش IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  متاسفم که همه چیز و همه جا سیاسی شده....آقای سعید لو متاسفم که در بد ترین شرایط باعث این اتفاق ها شدید
 • مهدی IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقا تورو خدا تو تایپ اخبار ورزشیتون دقت کنید ، اعصاب آدم خرد میشه ، گاهی اوقات با غلطهای املائیتون کلاً منظور خبر رو عوض می کنید . ضمناً آقای واعظ مهره ارزشمندی بود که حیف شد رفت گرچه بنده از نظر سیاسی با ایشان در یک خط فکری نیستم .
 • بدون نام IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  متاسفم که مدیران مقتدر به پای مافیای پول و قدرت قربانی میشوند.واعظ یکنفره جلوی همه باند بازیها ایستاد.افسوس که زور مافیا بیش از اینهاست.
 • بدون نام IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حداقل پای حرفش می ایستاد و بله قربان گو بالایی هش نبود ولی بعضی وقت ها هم یکدنده بود.
 • امیر IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  از نظر ایشان کمترین تواناییشان نشستن برمسند ریاست فیفا است فکر کنم ایشان از دوران کودکی زیاد خواب دیده.شما که طرفدار و مربی و بازیکن وفدراسیون و سازمان تربیت بدنی و AFC و .... به هیچ می انگارید بهترین حالت خروجتان از باشگاه چنین بود بالاخره به منافعتان در این باشگاه رسیدید و شمایی که همسایه خودتان هم نمیشناخت معروفیت پیدا کرده و روی جلد روزنامه ها رفتید ولی اصل کار که محبوبیت بود راخیر
 • بدون نام IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ مرد بزرگی بود با شهامت بود وپوز پرسپولیسی ها وبا زیکن سالاری رو زد از جمله قلعه نوعی ودعاهاش را
 • علیرضا رفیعی IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  به نظر من آقای واعظ لایق ترین مدیر ورزشی در بعد از انقلاب در رشته فوتبال بود . خیلی حیف شد .
 • فرزاد IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  انصافاً مدير مقتدري بود.
 • جمال IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حیف که مدیران ورزش کشور قدر مردان پاک وکار بلدی چون آقای واعظ را ندانستند
 • شهاب IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  آقاي آشتياني نظم انظباط بي نظير استقلال در طول مديريت شما بر كسي پوشيده نيست بنده بهعنوان يك استقلالي از زحمات شما در اين مدت تشكر ميكنم .اميدوارم همواره موفق و مسرور باشيد .
 • رضا IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  ورزش ایران احتیاج به افرادی چون صفایی فراهانی ، واعظ آشتیانی ، دادکان ، ساکت دارد تا هم ورزش پاک بشود و هم با شومن ها مبارزه کرده باشیم
 • مهدی US ۲۰:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  من یک استقلالی هستم،و دانشجوی ارشد رشته مدیریت تربیت بدنی نیز هستم. حضور واعظ باعث شد که من برای اولین سالدر زندگیم استقلالی نباشم. واعظ مرد منم منم بود ،یک مدیر به ظاهر موجه و قلدر.که اسمان و زمین را به هم می بافد که بگوید من میفهمم.تمدید نکردن باقلعه نوعی در سال پیش هم به دلیل خود بینی واعظ بود.واقعا خوشهالم رفتی.
 • مهدی US ۲۰:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  من یک استقلالی هستم،و دانشجوی ارشد رشته مدیریت تربیت بدنی نیز هستم. حضور واعظ باعث شد که من برای اولین سالدر زندگیم استقلالی نباشم. واعظ مرد منم منم بود ،یک مدیر به ظاهر موجه و قلدر.که اسمان و زمین را به هم می بافد که بگوید من میفهمم.تمدید نکردن باقلعه نوعی در سال پیش هم به دلیل خود بینی واعظ بود.واقعا خوشهالم رفتی.
 • saeed IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ دوستت دارم و در ضمن پرسپوليسيهابجاي اينكه در مورد استقلال نظر بدن برن بالا سرشون رو نگاه كنن
 • saeed IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  واعظ دوستت دارم و در ضمن پرسپوليسيهابجاي اينكه در مورد استقلال نظر بدن برن بالا سرشون رو نگاه كنن
 • بدون نام IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حیف شد که یک مرد از فوتبال رفت حالا ببینیم استقلال سال آینده چکار میکنه؟
 • بدون نام IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  حیف شد که یک مرد از فوتبال رفت حالا ببینیم استقلال سال آینده چکار میکنه؟
 • بدون نام IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  در فوتبالي كه پول سالاري و دلالي حاكم است اگر همرنگشان نشوي باخته اي ولي اين باخت برد است. فوتبال به اين كثيفي درايتاليا هم پيدا نميشود.
 • ناصر BR ۲۲:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  امد بر سر کینه شخصی با قلعه نوعی با استقلال و هوادارانش معامله کرد مربی قهرمان را بیرون کرد و تیم را سوم ستاره ها را فراری داد و حداقل فصل اینده را خراب کردو به همین سادگی رفت در کدام دادگاه پاسخگوی رفتارهای خود خواهد بود احسنت بر سعدیلو که پول بیت المال را دست او نداد تا برسر هوای نفس خود خرج بازیکنان درجه سه بکند
 • ... IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۰
  0 0
  به قول خودتون شما چند بار میخواستید برید ولی به خاطر شرایط خاص استقلال نرفتید . این یه عوام فریبیه . مثل اقا بالا سراتون . نه مربی نه بازیکن و نه وضعیت قرارداد ها معلومه . خیلی خیلی گند زدی .
 • علی TR ۰۱:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  فوتبال کیلویی یعنی همین فوتبال ناپاک یعنی همین چقدر به این اقای واعظ گفتیم بشین کارت رو انجام بده بیخیال فوتبال ناپاک باش ول نکرد این هم عاقبتش کاش سکوت می کرد تا استقلال با عزت ادامه کار می داد به هر حال ما با واعظ حال کردیم آقایون بیان ببینیم چیکار می کنن
 • عرفان IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  آقای واعظ چوب اظهار نظرش در باره پرسپولیس رو خورد براش متاسفم
 • امیر عباس IR ۰۳:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  اگر به جای حمایت کورکورانه از صمد بک مربی آشنا به کلاس روز فوتبال آورده بود الان این افتضاه پیش نمی یومد کاش هیچ وقت به استقلال نمی یومدی
 • كورش IR ۰۳:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  خوب شد . خداكنه پشيمون نشه! ولي راه هم نبايد براي امتحان پس داده هايي مثل فتح اله زاده باز بشه! دكتر قريب خوبه ولي يك چهره تحصيلكرده ورزشي بهتره. با اينكه آبيم ولي مديريت يكي مثل محمدحسن انصاريفر قرمز رو در راه آهن دوست دارم. استقلال بايد يكي مثل اون رو پيدا كنه!
 • رضا IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  انتخاب یک مربی ضعیف باخت به پرسپولیس ازجمله شاهکارهای مدیریتی این اقا درضمن اقای سعیدلوشما به عنوان رییس مجمع پرسپولیس نیستید بلکه رییس سازمان تربیت بدنی میباشید
 • بدون نام IR ۰۴:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  اززحماتش بسيارمتشكريم
 • بدون نام IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  من يك پرسپوليسي بدون دايي هستم ولي ازمديريت فوتبالي واعظ خيلي لذت بردم واقعامديرقوي بودنددستش دردنكند
 • صمد IR ۰۴:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  استقلال کسی رو میخواد که مدیریت بلد باشه وبتونه حواشی اونو جمع کنه که واعظ این کار خوب انجام داد . به نظر من واعظ مدیر خوبی بود.
 • بدون نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  آقاي واعظ دمت گرم زير بار حرف زور نرفتي و به اين پرسپوليسي كه با پنبه دارد سر استقلال رت ميبرد باج ندادي بذاريد پرسپوليس يه خورده مقام بياره توحذفي و هم استقلال و ببره تا برداش به ما برسه
 • امیرسعید IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  سلام واعظ رفت ولی دم این خبرنگارتون گرم که تونسته یک ساعت بعد از استعفا مصاحبه کنه اقا دمش گرم که اولین خبر را در مورد مدیرعامل با کفایت داد
 • بدون نام IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  قای سعیدلو استقلال بااین حرکات شما محو نمیشود بلکه مانند دماوند استوار خواهد ماند واین را حلقه گوش کنید پرسپولیس شما امسال هیچی نمیشود هرکه با اس اس درافتاد ور افتاد
 • سینا IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  سعیدلوی پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم
 • محسن IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  واعظ بهترین مدیر چند سال اخیر بود.واقعا متاسفم که هر کسی به خودش اجازه میده تصمیم شخصی بگیره.این استقلال مال هوادارانه نباید هر کسی از راه برسه بهش ضربه بزنه
 • اصغري IR ۰۶:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  سلام بايد از اين رفتن تاسف خورد.در استقال موفق بود.در يك كلام آقا بود.
 • بدون نام IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  کاش میموندی وباقی مانذه باند قلعه نوعی و بازیکنان بی غیرت رو از استقلال بیرون میکردی....
 • فرهاد IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  نه مثل اينكه باز قرصاتون رو پشت رو خورديدي جناب واعظ حالا كه بيكار شديد بريد دنبال درمان كه بد جوري خود شيفتگي داريد
 • یک فوتبال دوست IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  لازمه که همچین آدم هائی بر مسند مدیریت تیم هائی چون استقلال باشند. در واقع آدم های سالم در فوتبال امروز ما جایگاهی ندارند. آدم هائی که به کسی باج نمی دهند. (در فوتبال ما رابطه ها و بله چشم قربان کردن ها تعیین کننده است.) و ذکر این نکته که سیاست گسترش فوتبال و از رونقِ هوادری دو تیم آبی و قرمز کم کردن همچنان در دستور کار بوده و هست.
 • حسن IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  سلام ازاينكه مي بينيم از رفتن واعظ پرسپوليسها ناراحت هستندو دعا مي كنند كه آقاي قلعه نويي برنگرده الان من به عنوان يك استقلالي خوشحالم و خدا را شكر مي كنم. آقاي واعظ باي باي
 • عماد IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  همون لیاقت استقلال دزد هایی مثل فتح الله زاده و قلعه نوعیه ... حیف که واعظ رفت ... واقعا مدیر بود و مدبر
 • محمد IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  حیف ، مدیری که دشمن باندبازی بود
 • بدون نام IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  حیف شد که رفت ،واقعاًمدیر خوبی بود. این سازمان میخواد که تیمای استقلال و پرسپولیس ضعیف باشن ،میترسن از اینه 100 هزار تماشاگر بیاد تو استادیوم.
 • یک هواداراستقلال IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۳/۱۱
  0 0
  تعجب میکنم که چرا نظراتو گزینشی قرارمیدهید. 3 بار نظرارسال کردم درج نکردید در حالیکه نه توهین بود و نه تهمت. بفرمایید که دوست دارید ازواعظ که استقلالو درسراشیبی نابودی قرارداد تعریف و تمجید بشه.