• اولین سنگ قبر در جنوب ایران کشف شد! + تصاویر

  اولین سنگ قبر در جنوب ایران کشف شد! + تصاویر

  ایرانگردی استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و...در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

 • جنگل سنگده، بهشتی در قلب مازندران

  جنگل سنگده، بهشتی در قلب مازندران

  ایرانگردیدر قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

 • شقایق‌های منتظر در دشت لار + تصاویر

  شقایق‌های منتظر در دشت لار + تصاویر

  ایرانگردیدر 70 کیلومتری تهران، در نزدیکی لواسان، تعداد زیادی شقایق منتظر هستند که با رعایت اصول طبیعت گردی و محیط زیست به دیدنشان بروید، زیبایشان را تحسین کنید و از بودن در کنارشان غرق لذت شوید. اینجا جایی نیست جز دشت لار که از شمال به کوههای شهرستان نور معطوف می‌شود و جنوبش به لواسانات می‌رسد. قلعه خاتون بارگاه و گرمابدر نیز در قسمت غربی آن قرار دارند و در قسمت جنوب شرقی آن هم پلور و کوه دماوند نگهبانیش را می‌دهند.

 • رنگونی، عجیب و غریب‌ترین سازه‌ هندی در جنوب ایران +تصاویر

  رنگونی، عجیب و غریب‌ترین سازه‌ هندی در جنوب ایران +تصاویر

  ایرانگردیآبادان، سرشار از جاذبه‌های ناشناخته است و همین باعث می‌شود که سفر به این خطه از ایران‌زمین جذابیت به‌خصوصی داشته باشد. این بار قرار است شما را با جاذبه‌ای عجیب در آبادان آشنا کنیم که به خصوص در این فصل که زمان خوبی برای سفر به این شهر جنوبی کشورمان است، بازدید از آن خالی از لطف نیست. مسجد جامع رنگونی‌ها یا رانگونی‌ها در حدود سال 1300 در جنوب غربی پالایشگاه آبادان و درکنار اروند رود و نقطه‌ی صفر مرزی، همجوار با کشور عراق ساخته شد. این مسجد با تقاضای عده‌ای از مسلمانان سنی مذهب شبه قاره‌ی هند که عمدتا مهاجرانی از اهالی رانگون میانمار بوده و در پالایشگاه نفت آبادان مشغول به کار بودند، احداث شد و به همین دلیل به نام مسجد رانگونی‌ها شناخته شده است. همانطور که گفته شد، یکی از جاذبه‌های منحصر به فردی که در آبادان می توانید به سراغ آن بروید، مسجد رنگونی‌هاست که برخی آن را با نام مسجد رانگونی ها نیز می‌شناسند.

 • وقتی برترین جاذبه‌های جهان درون مرز ایران جا می‌گیرد! +تصاویر

  وقتی برترین جاذبه‌های جهان درون مرز ایران جا می‌گیرد! +تصاویر

  ایرانگردیکشور عزیزمان ایران، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که دارد، انواع و اقسام اقلیم‌های مختلف را در خود جا داده است. همین موضوع باعث شده تا پدیده‌های طبیعی مختلفی در اقصی نقاط کشور بوجود بیایند. پدیده‌هایی که علاوه براینکه به خودی خود، بی‌نظیر و خارق‌العاده هستند، بلکه مشابه هریک از آن‌ها در کشورهای مختلف جهان وجود دارد. آنچه جالب توجه است این است که پتانسیل عجیب اقلیمی ایران باعث شده، آنچه خوبان همه دارند، ایران یک‌جا داشته باشد! با ما همراه باشید تا این پدیده‌ها را از نظر بگذرانیم و قدر طبیعت غنی و خاص کشورمان را بیشتر دانسته و در حفظ و پاسداری از آن، کوشا باشیم.

 • بشرویه، رازی که در قلب کویر شکفت! +تصاویر

  بشرویه، رازی که در قلب کویر شکفت! +تصاویر

  ایرانگردیدر شمال غرب خراسان جنوبی و در ۸۸ کیلومتری جنوب غربی فردوس و شمال شرقی طبس، شهر بشرویه قرار دارد که در آن رازی نهفته است که هنوز مدرکی دال بر اینکه این سازه متعلق به چه دوره‌ای می باشد بدست نیامده است. در این مطلب قصد داریم به این جاذبه‌ی عجیب بپردازیم، پس همراهمان باشید.

 • الماسی درخشان در قلب جنگل های شمالی ایران! +تصاویر

  الماسی درخشان در قلب جنگل های شمالی ایران! +تصاویر

  ایرانگردیآبشار دودوزن در فاصله‌ ۲۴ کیلومتری از شفت در خرم کش قرار دارد. این آبشار درون جنگل قرار گرفته و از زیباترین آبشارهای گیلان محسوب می‌شود. آب این آبشار از چشمه دودوزن تامین می‌شود و سپس زمین‌های روستای پایین دست را آبیاری می‌کند. زمین شناسان بر این باورند که عمر این آبشار زیبا به ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال می‌رسد.

 • معجزه سیاه، آبی ترین معجزه ایران + تصاویر

  معجزه سیاه، آبی ترین معجزه ایران + تصاویر

  ایرانگردیدر فاصله ۱۶۵ کیلومتری شمال شرقی تهران در میان رشته‌کوه‌های البرز، شما یکی از مرتفع‌ترین قله‌های این رشته کوه را خواهید دید. پشت این قله‌ی بلند، معجزه‌ای در انتظار شما است که دیدن آن از ارتفاع ۳۹۸۰ متری، حسی سراسر از لذت را به شما تزریق می‌کند.

 • سرولات، روستای مرتفع، زیبا و دیدنی چابکسر

  سرولات، روستای مرتفع، زیبا و دیدنی چابکسر

  ایرانگردیدر 37 کیلومتری رودسر روستایی قرار گرفته است که از نعمت‌های الهی همه را دارا می‌باشد! از جنگل و کوه گرفته تا رودخانه و آبشار. این روستا در نزدیکترین فاصله به  بخش چابکسر در حدود 3 کیلومتری آن قرار دارد. بیشترین پدیده‌ی طبیعی که در این روستا نقش پررنگی ایفا می‌کند، رودخانه‌ی آچی رود است که در کنار آب و هوای خاص این روستا، بسیار حائز اهمیت است. روستای سرولات درواقع دره‌ای است که بر اثر فعل و انفعالات رودخانه و برش کوه توسط آن به وجود آمده است.

 • سرنوشت تلخ عصارخانه‌های تاریخی ایران

  سرنوشت تلخ عصارخانه‌های تاریخی ایران

  ایرانگردیتعداد بسیار کمی از عصارخانه‌های تاریخی ایران که می‌توان آنها را نماد صنعتی ایران قدیم دانست باقی مانده است. از عصارخانه‌ها در یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان نمونه‌های متروکی باقی مانده است.

 • سد میجران، زیبایی مسحور کننده رامسر

  سد میجران، زیبایی مسحور کننده رامسر

  ایرانگردیدر ۲۰ کیلومتری جنوب‌ شرقی رامسر و بر روی رودخانه نسارود، سدی خاکی احداث شده است که مرز ناشناخته‌های ایران را دگرگون کرده است. رامسر که به دیار شگفتی‌های مازندران بنام است، میزبان این سد منحصربفرد خاکی است.

 • ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل

  ساخت دوچرخه هوایی و قالیچه پرنده در اردبیل

  ایرانگردیطرح دوچرخه هوایی در منطقه گردشگری «ازناو» خلخال و پروژه قالیچه معلق در مشگین‌شهر اجرا می‌شود.

 • دره‌ی عجیبی در ایران که صاحب نام زبان گنجشک است! +تصاویر

  دره‌ی عجیبی در ایران که صاحب نام زبان گنجشک است! +تصاویر

  ایرانگردیشاید شما هم جزء بیشتر افرادی باشید که تصور می‌کنید آب و هوای شهرستان کرمان همواره باید گرم و طاقت فرسا باشد و انتظار دیدن مناظری کویری و یا نخلستان‌ها را در کرمان دارید. اما جالب است بدانید شهرستان کرمان منطقه‌ای خوش آب و هوا و سرسبز به نام ییلاق کوهپایه دارد که در فاصله‌ی حدود 30 کیلومتری شمال شرق آن قرار گرفته است. این ییلاق آب و هوایی مطبوع و دلپذیر در تابستان‌ها دارد و به یکی از تفرجگاه‌های مردم کرمان تبدیل شده است.

 • ابریشم سیاه ایران، چشم اروپاییان را مسحورکرد‍! +تصاویر

  ابریشم سیاه ایران، چشم اروپاییان را مسحورکرد‍! +تصاویر

  ایرانگردیدر ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی توابع علی آباد کتول و در بخش مرکزی دهستان زرین گل، روستای سیاه رودبار قرار دارد. علت نام گذاری این روستا به نام سیاه رودبار روخانه‌ای است که در این روستا جریان دارد و آب آن شور است و از درون جنگل منشا می گیرد، به همین خاطر جلبک خاصی در این رودخانه زندگی می کند و کل سطح رودخانه را می پوشاند، به طوری که انگار سطح رودخانه سبز تیره است. به همین سبب به آن سیاه رودبار گفته می‌شود. در ایرانگردی امروز، قصد داریم به این منطقه‌ی زیبا سر بزنیم، پس همراهمان باشید.

 • ​​​​​​​دره‌ای هولناک در ایران که متحیرتان می‌کند! +تصاویر

  ​​​​​​​دره‌ای هولناک در ایران که متحیرتان می‌کند! +تصاویر

  ایرانگردیدر ۵۱ کیلومتری جنوب شرقی مشگین شهر در نزدیکی لاهرود، دره‌ای بزرگ با تندیس‌هایی به شکل پیکره‌های انسانی قرار دارد. این مکان محل نبرد و کشته شدن شیخ حیدر صفوی در جنگ با شیروان شاه بوده است. این دره طویل به نام شیروان دره سی معروف است. طول این دره از حوالی شهر لاهرود تا آبگرم شابیل به حدود ۴۰ کیلومتر می‌رسد. در ایرانگردی امروز قصد داریم تا با شما سری به این دره بزنیم، پس همراهمان باشید.

 • لغو ویزای ایران برای چینی‌ها ابلاغ شد | اجازه سفر ۲۱ روزه بدون ویزا به ایران

  لغو ویزای ایران برای چینی‌ها ابلاغ شد | اجازه سفر ۲۱ روزه بدون ویزا به ایران

  ایرانگردیمعاون گردشگری گفت: ساز وکار اجرایی ورود گردشگران چینی به کشور از سوی وزارت امور خارجه به نمایندگی‌ها و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط از جمله سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام شد.

 • دره عشق، طبیعت وحشی بی مثال چهار محال و بختیاری

  دره عشق، طبیعت وحشی بی مثال چهار محال و بختیاری

  ایرانگردیوقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

 • چکیده هنر معماری در مسجد میدان گنجعلی خان کرمان

  چکیده هنر معماری در مسجد میدان گنجعلی خان کرمان

  ایرانگردیمسجد کوچکی در شمال شرقی میدان گنجعلی خان حجم گسترده‌ای از انواع هنرهای معماری ایرانی را در خود جای داده‌است.

 • سفر به شهر رقصنده‌های سرخ

  سفر به شهر رقصنده‌های سرخ

  ایرانگردیاینجا شهر رقصنده‌های سرخ است ؛ بخشی از غربی‌ترین نقطه ایران که کمتر بین گردشگران شناخته شده اما جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی برای گردشگران دارد.

 • دریاچه دالامپر ارومیه، افسانه‌ای که رمز بهشت است

  دریاچه دالامپر ارومیه، افسانه‌ای که رمز بهشت است

  ایرانگردیدر جنوب غربی ارومیه و شمال غربی اشنویه و در نزدیکی شهر کوچک دیزج، درست نزدیک مرز کشورهای ایران و عراق و ترکیه، کوهستان دالامپر قرار گرفته. تصور اینکه در انتهای بهار و اوایل تابستان بتوانید به منطقه‌ای سفر کنید که هنوز برف داشته، پر از گیاهان سبز بوده و هوای بسیار مطبوع و دلپذیری دارد، بی‌نظیر است. در این منطقه یک دریاچه که رمز عبور به بهشت را در دل خود دارد نیز قرار گرفته است: دریاچه دالامپر! دریاچه ای که بر روی کوهی بلند قرار گرفته و بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند. 

 • بلیت هواپیما دربرخی مسیرها تا ۶ برابر قیمت فروخته می‌شود | تعزیرات: هیچ کس فریادمان را نمی‌شوند

  بلیت هواپیما دربرخی مسیرها تا ۶ برابر قیمت فروخته می‌شود | تعزیرات: هیچ کس فریادمان را نمی‌شوند

  ایرانگردیسخنگوی سازمان تعزیرات گفت: با وجود درخواست‌های مکرر در خصوص سر وسامان دادن به قیمت بلیت‌ها، شاهدیم در برخی خطوط پر مسافر تا ۶ برابر قیمت دیگر روزها، بلیت به فروش می‌رسد.

 • آبشار شاه لولاک، جاذبه بی‌نظیر اصفهان در شهرستان لنجن

  آبشار شاه لولاک، جاذبه بی‌نظیر اصفهان در شهرستان لنجن

  ایرانگردییکی از جاذبه‌های طبیعی شهرستان لنجان در استان اصفهان که بسیار جذاب است، آبشار شاه لولاک می‌باشد که در فاصله‌ی ۵ کیلومتری شهر چرمهین قرار دارد. میزان آب دهی این آبشار در فصل‌های مختلف متفاوت است اما در کل سال روان است. در ایرانگردی امروز، قصد داریم سری به این آبشار زیبا بزنیم، پس همراهمان باشید تا اگر راهی اصفهان شدید، بازدید از این معجزه‌ی طبیعت را از دست ندهید که ماجرای جالبی هم دارد.

 • خطوط هوایی ایران اینترنت‌دار می‌شوند

  خطوط هوایی ایران اینترنت‌دار می‌شوند

  ایرانگردیرئیس سازمان فضایی ایران از همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری برای برقراری اینترنت در خطوط هوایی خبر داد و گفت: در این طرح اتصال اینترنت وای فای در هواپیما با سیستم دریافت ماهواره ممکن می شود.

 • ترکیه در کیش مجموعه اقامتی پیشرفته می‌سازد

  ترکیه در کیش مجموعه اقامتی پیشرفته می‌سازد

  ایرانگردییک مجموعه بزرگ اقامتی، گردشگری و تفریحی با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری ترکیه در کیش ساخته می‌شود.

 • قطار گردشگری همدان راه‌اندازی شد

  قطار گردشگری همدان راه‌اندازی شد

  ایرانگردینخستین قطار گردشگری همدان که صبح جمعه 21 تیر ماه با ۱۸۰ مسافر از تهران راهی این شهر شده بود وارد دیار هگمتانه شد.

 • جدیدترین نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی اعلام شد

  جدیدترین نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی اعلام شد

  ایرانگردیدامنه نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی تیرماه ۱۳۹۸ اعلام شد که بر این اساس ایرلاین‌ها نمی‌توانند خارج از این نرخ بلیت به فروش برسانند.

 • منطقه‌ای در شمال ایران که از دست بشر در امان مانده است! +تصاویر

  منطقه‌ای در شمال ایران که از دست بشر در امان مانده است! +تصاویر

  ایرانگردیو باز هم شمال ایران از اردبیل و گیلان و مازندران گرفته تا گرگان و قسمت‌هایی از مشهد پر از زیبایی‌هایی است که هر بیننده‌ای را محصور خودش می کند. بارها مناطق بسیار زیبایی از ایران را برایتان معرفی کرده‌ایم و اکثرا بر این باور بوده‌اید که با معرفی کردن این مکان‌های بکر و دعوت به دیدن آن، باعث از بین بردن و کثیف کردن آن منطقه خواهیم شد. این بار شما را به جایی خواهیم برد که به دلیل مسافت طولانی و بسیار سختش از دست بشر دور افتاده و مکانی را رقم زده است که اگر بتوانید از پس مشقت های راهش بربیایید بی شک با منظره‌ای روبرو خواهید شد که بی مثال است. فراموش نکنید که این مکان بیشتر توسط طبیعتگردان حرفه‌ای و وظیفه‌شناسی که خودشان را در قبال طبیعت مسئول می‌دانند بازدید می‌شود. و اما اینبار قرار است به سراغ چه جاذبه‌ای برویم؟ همراهمان باشید.

 • درختان صد و نود میلیون ساله تنها در این نقطه از ایران یافت می‌شوند! +تصاویر

  درختان صد و نود میلیون ساله تنها در این نقطه از ایران یافت می‌شوند! +تصاویر

  ایرانگردیروستای افراتخته یکی از روستاهای ییلاقی در شرق استان گلستان است. این روستا که در ۳۲ کیلومتری علی آباد کتول واقع شده دارای پوشش گیاهی بسیار ارزشمندی است.

 • بوزین و مرخیل یکی از زیباترین مناطق کرمانشاه است +تصاویر

  بوزین و مرخیل یکی از زیباترین مناطق کرمانشاه است +تصاویر

  ایرانگردیمنطقه حفاظت شده‌ی بوزین و مرخیل یکی از زیباترین مناطق استان کرمانشاه است. این منطقه در شهرستان پاوه و بخشی زیادی از آن در بخش باینگان در شمال غرب استان کرمانشاه واقع شده است. هدف حفاظت از این منطقه، گونه‌ی حیوانی با ارزشی به نام شوکا است.

 • خانه‌های شبانه کیش برای اولین بار ساماندهی می‌شوند

  خانه‌های شبانه کیش برای اولین بار ساماندهی می‌شوند

  ایرانگردیطرح ساماندهی خانه‌های اجاره‌ای شبانه در جزیره گردشگری کیش با هدف ارایه خدمات مطلوب‌تر به گردشگران و مسافران با همکاری دستگاه‌های مختلف برای اولین بار به اجرا گذاشته شد.