ایران نوشت: تحقیقات پلیس جنایی ژاپن در رابطه با قتل پسر ایرانی در هتل قدیمی ناگویا به دستگیری یک مظنون در این پرونده منجر شد.

 این جنایت 20 فروردین سال 96 رخ داد. دو دختر دوچرخه سوار در ناگویای ژاپن متوجه لکه‌های خون کنار هتل قدیمی شده و با دنبال کردن رد خون با جسد پسر جوان مواجه شدند. با کشف جسد خیلی زود موضوع به پلیس جنایی ژاپن اعلام شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که 7 روز از مرگ پسر جوان گذشته است. گذشت زمان باعث شده بود تا جسد فاسد شود و همین مسأله شناسایی هویت آن را با مشکل مواجه کرده بود اما ظاهر جسد نشان می‌داد که مقتول ژاپنی نیست.برای شناسایی هویت مقتول، کارآگاهان به سراغ پرونده‌های افراد ناپدید شده رفتند که در میان آنها شکایت یک خانواده ایرانی هم دیده می‌شد.مشخصات جسد با عکس جوان گمشده ایرانی به‌نام اشکان مطابقت داشت اما پلیس ژاپن برای اطمینان از این موضوع از خانواده وی که در ایران بودند خواست تا اثر انگشت وی را برای پلیس ژاپن ارسال کنند. با ارسال اثر انگشت و تطبیق آن با جسد، هویت مقتول شناسایی شد.

بعد از گذشت 2‌ماه از ماجرا جسد پسر جوان به ایران فرستاده شد و بعد از آن خانواده مقتول به دادسرای جنایی تهران رفته و خواستار شناسایی و دستگیری قاتل فرزندشان شدند.پدر اشکان گفت: پسرم سال 92 برای کار به کشور ژاپن رفت. البته گاهی هم در هتل یکی از بستگانم در شهر ناگویا کار می‌کرد و وضع مالی بدی نداشت. در این مدت از طریق فضای مجازی با اشکان ارتباط داشتیم و شنیده بودم که بیش از یک میلیارد تومان پول به 2نفر از دوستانش قرض داده و آنها از برگرداندن پول طفره می‌روند.
وی ادامه داد: آخرین بار با اشکان روز سیزده‌بدر صحبت کردم. 2روز بعد از این ماجرا بود که دختر موردعلاقه پسرم که اهل فیلیپین بود با دخترم تماس گرفت و مدعی شد که دو روزی است که از اشکان بی‌خبر است. از بستگانمان که در آنجا بودند خواستیم پیگیر ماجرا شوند و درنهایت از قتل پسرم با خبر شدیم.ما احتمال می‌دهیم که همان دو نفر بدهکار و دوست دخترش دست به جنایت زده باشند تا از پرداخت بدهی‌شان فرار کنند.
بررسی‌ها در این موضوع ادامه داشت تا اینکه پدر اشکان چند روز قبل به‌دادسرای جنایی تهران رفت و مدعی شد که پلیس ژاپن با او تماس گرفته و اعلام کرده که فردی را به‌عنوان مظنون در قتل پسرم بازداشت کرده است. با مشخص شدن این موضوع تحقیقات از سوی بازپرس جنایی در رابطه با مظنون بازداشت شده ادامه دارد.

23302

کد خبر 1225384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
    0 0
    سلام،جالب است دریک کشور خارجی بازهم این ماهستیم که همدیگررابه قتل می رسانیم یعنی اگریک ایرانی دریک کشور خارجی به قتل برسداولین مظنون دوستان،همکاران ویا اقوام ایرانی آن فرددرآن کشورخارجی هستند.آیاپول وثروت ارزش این راداردکه یک انسان به قتل برسدوحیات یک نفس ازبین برود؟آیااین است پشتوانه عظیم فرهنگی واخلاقی کشورما؟چگونه مامیتوانیم یک انسان بیگناه راازبین ببریم وبا حاصل زحمات ودسترنج اوزندگی کنیم؟آیا دیگرمیشودنام ما را گذاشت انسان؟گرگها که حیوانات درنده وبسیار وحشی هستندهمدیگر را پاره نمی کنندوبا همدیگربسیارمهربان هستنددرحالیکه ماانسانهابارفتارهای منزجر کننده،فوق وحشیانه وشیطانی روی حیوانات درنده و وحشی را سفیدکرده ایم.خانواده های ایرانی وپدر ومادرهای ایرانی کمی بخودشان بیایندوببیند چگونه فرزندانی را تربیت کرده وتحویل اجتماع می دهند.برخی از خانواده هااگرگرگ تربیت کنندوتحویل اجتماع دهند ضررشان ازاین انسانهایی که نمی دانم نامشان راچه بایدگذاشت کمتر است.هنوز خاطره راننده اسنپی که در شهر مشهدکودک دانش آموز بیگناهی رابه خاطر نیات شیطانی با آن وضع فجیع بقتل رساندذهن مراآزارمیدهد.