راه شهدا، ادامه راه کربلا و خون شهدا امتداد خون شهدای کربلاست

اگر امروز شاخ و برگ شجره طیبه انقلاب در آسمان هاست به برکت خون پاک شهداست ، شهدایی که قدم در راه پرنور سیدالشهداء نهادند.

شهیدان الگوهای راه بشریت و چراغ پرفروغ کوره راههای مسیر انسانیت هستند ، آنان که  شهد شیرین شهادت نوشیدند و دل کندن از این دنیای خاکی آنقدر برایشان راحت است و دنیا را با تمام دلبستگی هایش رها کرده و در افق دید خود فقط معبود و معشوقشان را میبینند. پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و فتح و ظفر در هشت سال دفاع جانانه دفاع مقدس ، مرهون خون پاک انسانهای بی ریا و آزاده ای است که ذره ای ادعا در وجودشان نبود و با خلق صحنه های حماسی و بی بدیل و در نهایت خلق پیروزی ، چشم جهانیان را خیره کردند و به عشق دیدار جانان از همه چیز خود گذشتند و سر از پا نشناخته قدم در مسیری نهادند که امتداد راه کربلا بود و درخت انقلاب  را شجره طیبه ای کردند که شاخ و برگش در آسمان هاست ، آن جان برکفانی که عشق مدیون آنهاست و زبان هم عاجز از وصف دلاوری هایشان‌.

شهدا ، خالصانه و با بینش و آگاهی ، دل خود را به منبع قدرت لایزال گره زدند و ترسی به دل راه ندادند و شجاعانه و تا شهادت دست از مبارزه برنداشتند و عزت و استقلال میهن را با خون خود خریدند و تاریخ گواه است و به نظاره نشسته آن جان فشانی ها را.

روزهای آخر بهمن 97  دوباره عطر خوش شهادت در فضای استان لرستان پیچید ، مردم خرم آباد و بروجرد بیتاب و بیقرار برای تشییع پیکر پاک دو آلاله ی پرپر شهید مدافع امنیت "شهید جابر بیرانوند" و شهید مدافع وطن "شهید عبدالرضا بروجی".

گام‌های بیقرار اما استوار و دل‌های شکسته

بیست و هشتمین روز بهمن ماه ، خیابانهای این دو شهر ، مملو از حضور مردمی بود که که با گامهای بیقرار اما استوار و دلهای شکسته زیر بارش رحمت الهی قلب خود را روانه دیدار کرده بودند دیدار با پروانگان دلسوخته ای که یکی در راه امنیت و دیگری در راه دفاع از وطن ، همه چیز خود را در طبق اخلاص نهادند و تقدیم محبوب دل آرامشان کرده بود.

وچه ستودنی بود قدردانی مردم که که واژه ها یارای وصفش را ندارد و قلم می لرزد از نگاشتن . آن روز دلها غرق شده بود در دریای حضور و اشکها سرازیر میشد از فراق آن گلگون کفنان.

دشمن نتوانست تاب بیاورد سیل خروشان حضور مردم در چهلمین فجر انقلاب ، و انتقامش را با پرپر کردن گلهای گلستان معرفت و شجاعت و مردانگی گرفت ، اما زهی خیال باطل ، که از قطره قطره خون این شهیدان،  هزاران لاله دمیده میشود و استوارتر از همیشه در برابر آنان قد علم کرده و جوابی آتشین و جگرسوز خواهند گرفت.

فرشتگان در آسمان‌ها منتظر قدوم شهدا

ای شهدا ، آن روز فرشتگان هم در آسمانها منتظر قدوم شما بودند به ملکوت اعلی ، آنها هم بیقرار دیدارتان بودند ، فقط قلب زمینیان  نبود که می تپید و با هر تپش بغضی از گلویشان شکسته می شد و فریاد نفرت از منافقین و تروریسم را بر زبانشان جاری می کرد ، و با نوای "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست " همراهش میکرد. آن روز همه آمده بودند برای عرض تبریک،  "برادر شهیدم منزل نو مبارک" ...  آمده بودند تا میثاقشان را با شما محکمتر کنند "برادر شهیدم راهت ادامه دارد "... سیل خروشان مردم در خیابانها،  کربلایی دوباره برپا کرده بود ، و شما همچون ماه بر روی دستانشان میدرخشیدید ، و خوشا به سعادت آنانکه دستشان متبرک شد به تابوت سراسر نور شما ، و اشتیاق  برای گرفتن تابوت شما،  چقدر تماشایی بود و غرور انگیز.

و من هم قطره ای بودم در دریای بیکران عشق ، عشق به شهیدانی که آمده بودین تا بهشت بدرقه شان کنیم. که بهشت هم مشتاقانه منتظرشان بود. و مشتاقانه و بیقرار تصاویر این حضور را ثبت میکردم تا بماند برای همیشه.

لرستان هنوز هم بوی خوش شهادت مشامش را می نوازد و تا ابد هم در راه شهیدان قدم میگذارد و لحظه ای از این مسیر خارج نخواهد شد ....

شهیدان راهتان ادامه دارد . ای که عندربهم یرزقون هستید ، ما را دعا کنید....

* فعال رسانه‌ای

کد خبر 1236258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =