خانوارهای بهره‌مند از گاز در زاهدان به بیش از ۵۰ هزار خانوار می‌رسد

ایسنا نوشت:شرکت ملی گاز ایران در راستای توسعه گازرسانی به شهرهای استان طرح های ضربتی را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده است.

 یکی از این طرح ها انتقال گاز از زاهدان به سه راهی دشتک در مسیر زاهدان – زابل است که با هدف گازرسانی به زابل اجرا می شود.

طرح لوله گذاری از سمت زابل به سه راهی دشتک هم با اعتبار شش هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از دیروز آغاز شد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در مراسم آغاز این طرح ها گفت: برای انتقال گاز از زاهدان به سه راهی دشتک، ۵ر هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده که لوله گذاری آن به طول ۱۰۸ کیلومتر در مدت ۲۱ ماه اجرا خواهد شد.

مومنی افزود: با طرح توسعه گاز شهری در زاهدان، تعداد خانوارهای بهره مند از گاز در این شهر تا یک سال آینده از ۱۹ هزار خانوار به بیش از ۵۰ هزار خانوار خواهند رسید.

صلواتی، مدیرشرکت مهندسی وتوسعه شرکت ملی گاز ایران هم از این دو طرح به عنوان طرح های ضربتی انتقال گاز در سیستان و بلوچستان نام برد و گفت: در این طرح ها ۸۵۰ کیلومتر شبکه گاز شهری در زاهدان وهمچنین ۱۴۰۰ کیلومترخط انتقال بین شهری در این استان انجام می شود.

موهبتی استاندارسیستان و بلوچستان نیز  در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: در قالب طرح‌های انتقال گاز از زاهدان به زابل وتوسعه  گازرسانی شهری در شرق زاهدان، استان سیستان وبلوچستان شتاب بیشتری در توسعه پیدا می کند.

همچنین در جلسه ای با حضور مسولان ادارات و دستگاههای مربوطه در استانداری برخی مشکلات و چالش‌های پیش رو در توسعه شبکه گازرسانی در شهرهای مختلف استان طرح و در خصوص رفع آنها تصمیم گیری شد.

۴۶

کد خبر 1237612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =