۰ نفر
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
لردگان پایلوت الگوی توسعه انتخاب شد

ایرنا نوشت : استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان لردگان به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان منتخب کشور برای اجرای طرح الگوی توسعه اقتصادی انتخاب شد.

اقبال عباسی افزود: پیرو برنامه ریزی هایی که در وزارت کشور در مسیر سیاستگذاری دولت انجام گرفته است، مقرر شد تا در هر استانی یک شهرستان را به عنوان الگوی توسعه انتخاب و این طرح که بر اساس مطالعات علمی انجام می شود الگویی برای سایر شهرستانهای استان باشد.
وی ادامه داد: این موضع در ابتدای مسئولیتم در استان مطرح شد و وزارت کشور هم اتفاق نظر داشت که لردگان بواسطه بستر مناسب و ظرفیت های بی شماری که دارد منطقه مناسبی برای اجرای این طرح است.
استاندار چهارمحال و بختیاری ملاک انتخاب شهرستان لردگان برای اجرای طرح الگوی توسعه را ظرفیت های بی نظیر این شهرستان دانست و گفت: این انتخاب نه به سبب محرومیت این منطقه، بلکه بلحاظ ظرفیت های نهفته این شهرستان نظیر منابع طبیعی، آب، جنگل، صنایع دستی، محصولات ارگانیک تولید شده از سوی مردم بوده است.
عباسی تصریح کرد: موقعیت راهبردی (استراتژیک) شهرستان لردگان که در مسیر ترانزیتی بنادر جنوبی به فلات مرکزی واقع شده و روحیه مهمان نوازی و تعاملی مردم شهرستان لردگان از دیگر عوامل موثر بر انتخاب این شهرستان بعنوان الگوی توسعه ای بوده است.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: توسعه نیافتگی اقتصادی شهرستان نیز مزید بر علت شد تا لردگان به عنوان شهرستان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری، برخورداری از اعتبارات و امکانات دولتی و تسهیلات بنیاد مستضعفان را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و گفت: ۳۱ شهرستان منتخب اجرای این طرح در کنار برخورداری از اعتبارات عادی دولت از اعتبارات، اختیارات و امکانات مضاعف دولتی و تسهیلات بنیاد مستضعفان نیز برخوردار می شوند.
عباسی در پایان اظهار داشت: به عنوان خدمتگزار نه تنها از وزیر کشور، ارکان دولت، مردم و نهادهایی که در اجرای این طرح مشارکت دارند قدردانی می کنم بلکه به طور ویژه از مردم و مسئولان شهرستان لردگان تقاضا می شود در یک فضای صمیمی با نهایت همدلی و هم افزا یی در پیشبرد بهتر این برنامه همکاری کنند.
گفتنی است، شهرستان لردگان در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۴۶

کد خبر 1239916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =