نبود امکانات رفاهی در پارک شاپوری خرم‌آباد/ ضرورت رفع معضلات توسط متولیان

پارک شاپوری یکی از آثار گردشگری خرم آباد است و لزوم برطرف کردن معضلات و کمبودهای کوتاه‌مدت این اثر در این ایام نوروز توسط دستگاه‌های مسوول ضروری به نظر می رسد .

همراه برخی از دوستان برای بازدید به پل باستانی شاپوری خرم‌آباد و دریاچه تازه احداث شده آن مراجعه کردیم.

خوشبختانه امسال گردشگران زیادی استان لرستان به خصوص شهر خرم‌آباد را برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود انتخاب کردند و این موضوع را به وضوح می‌توان مشاهده کرد.

خوشبختانه با احداث پارک مینیاتوری و دریاچه در کنار پل باستانی شاپوری شاهد تبدیل شدن این منطقه به یکی از قطب‌های گردشگری در شهر خرم‌آباد هستیم و در ایام نوروز امسال نیز تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از این جاذبه و سایر ظرفیت‌ها به شهر خرم‌آباد سفر کرده‌اند.

برخی از واقعیت‌ها امری غیر قابل انکار است
با وجود اینکه نمی‌خواهیم در ایام نوروز کام مردم و مسئولان را تلخ کنیم اما بیان برخی از واقعیت‌ها در شرایط کنونی امری غیر قابل انکار است و انتظار می‌رود مسئولان این کمبودهای کوتاه مدت را لااقل با اقدامات بسیار ساده‌ای برطرف کنند تا چهره زیباتری از شهر خرم آباد در ذهن‌های گردشگران باقی بماند.

با وجود اینکه تلاش‌های زیادی برای تکمیل پارک مینیاتوری و دریاچه شاپوری صورت گرفت اما به دلایل مختلف این امر در تعطیلات نوروزی محقق نشد و این خود نیز جای گلایه دارد که در زمان مناسب به این موضوع خواهیم پرداخت.

در هر حال انتظار می‌رود اقدامات کوتاه‌مدتی برای ساماندهی وضعیت این جاذبه بسیار زیبا در دستور کار شهرداری و سایر مسئولان ذیربط قرار گیرد تا حداقل در کوتاه‌مدت و روزهای آینده این کمبودها برطرف شده و مردم با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

برخی از مشکلات و موانع موجود پارک مینیاتوری و دریاچه شاپوری که می‌توان با اقدامات کوتاه مدت آنها را برطرف کرد به شرح ذیل می‌باشند:

۱-متاسفانه دپو خاک و نخاله های ساختمانی در اطراف دریاچه و پارک مینیاتوری چهره نامناسبی را به این جاذبه بخشیده که انتظار می‌رود لااقل با اقدامات بسیار کوتاه مدت این امر ساماندهی شود.

۲- از سوی دیگر هنوز متولی خاصی و یا نگهبان برای این مجموعه مشاهده نمی شود و یا لااقل برای مردم قابل لمس نیست.

نبود تابلوی راهنما جهت گردشگران
۳- متاسفانه با وجود اینکه پل شاپوری به عنوان یکی از پل های منحصر به فرد باستانی به شمار می رود اما تابلو راهنما برای معرفی این جاذبه به گردشگران وجود ندارد.

۴- فضای پارک و دریاچه شاپوری از نظافت مناسبی برخوردار نیست و همین موضوع باعث شده که فضای نامناسبی در اذهان عمومی به نمایش گذاشته شود.

۵- همچنین راهنمای گردشگری برای معرفی این جاذبه در این محل وجود ندارد که این امر باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

۶- پل های مینیاتوری و آثار دست ساز احداث شده در پارک تازه تاسیس هیچگونه تابلویی ندارند تا گردشگران با آنها آشنا شوند این امر نیز با یک اقدام چند ساعته می تواند ساماندهی شود

۷- برای کوتاه مدت یک دکه برای تأمین مواد غذایی و خوراکی مورد نیاز گردشگران نیز در این جاذبه طبیعی و تاریخی باید مستقر شود

نگهداری دام در اطراف این اثر تاریخی
۸- متاسفانه مشاهده شده که در اطراف این جاذبه تاریخی شاهد نگهداری دام هستیم که این ام نیز باید تعیین تکلیف شود.

۹- نبود سرویس بهداشتی از دیگر مشکلات کوتاه مدت این مجموعه۷ محسوب می شود.

در هر حال انتظار داریم مسئولان شهری و همچنین معاونت عمرانی استانداری لرستان در این زمینه وارد عمل شده و با انجام اقدامات بسیار کوتاه این معضلات و چالش ها را برطرف کنند.

منتظر پاسخ مسوولان هستیم…

* فعال رسانه‌ای

46

کد خبر 1243796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =