انگلیسی‌ها آخرین پُک خود به سیگار سنتی را ۲۰۵۰ خواهند زد

مردم انگلیس تا سال 2050 با سیگار سنتی خداحافظی خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین، طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده آخرین سیگاری در شهر بریستول در سال 2024 به سیگار سنتی خود پُک خواهد زد و سپس در سال 2026 مناطق یورک، واکینگهام و برکشایر بدون سیگار خواهند شد.{لینک}

طبق تحقیق انجام‌شده توسط فیلیپ موریس (معروف‌ترین کارخانه تولید سیگار) و Frontier Economics حدود 7.4 میلیون سیگاری موجود در عرض 30 سال آینده با دود خداحافظی خواهند کرد.

طبق آمار در سال 1990 یک‌سوم جوانان انگلیسی سیگار می‌کشیدند اما حالا به 15 درصد تقلیل یافته است.

خدمات وزارت بهداشت انگلیس به کسانی که قصد ترک سیگار سنتی را دارند، در کنار محبوبیت سیگار الکترونیک؛ توانسته در روند کاهشی مؤثر باشد اما اداره بهداشت عمومی می‌گوید افراد باید در معرض سیگار الکترونیکی قرار گیرند تا سیگار سنتی را ترک کنند.

به عقیده این سازمان سیگار الکترونیکی در مقایسه با سنتی و تنباکو، مضرات کمتری دارد و بریستول اولین شهری خواهد بود که تا 2024 عاری از سیگار سنتی خواهد شد و سپس به دنبال آن یورک و برکشایر تا سال 2026 عاری از سیگار سنتی خواهند شد.

مارک مک گریگور از مدیران فیلیپ موریس می‌گوید انتخاب‌های خوبی برای کسانی که قصد ترک سیگار سنتی را دارند وجود دارد.

محققان گفته‌اند جمع‌آوری سیگار از فروشگاه‌های و کیوسک‌ها کمک بزرگی به نکشیدن سیگار توسط افراد کم سن و سال دارد و مانع از ترغیب آن‌ها به کشیدن سیگار می‌شود،هرچند دولت انگلیس قراردادن سیگار در پشت ویترین را از سال 2015 ممنوع کرده است.

طبق آمار تعداد افراد کم سن و سالی که از پشت ویترین سیگار می‌خریدند، پس از اعمال قانون جدید 15 درصد کاهش پیداکرده است.

5656

کد خبر 1243898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =