۷ نفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
استعدادهایی که هیچ‌وقت ستاره نمی‌شوند

حالا چند روز از آن اتفاق گذشته و مهدی قائدی می‌تواند با خودش فکر کند که قرار است با همین روش به زندگی ورزشی‌اش ادامه دهد یا اینکه نیاز به تغییر روش دارد.

مهدی قائدی به دلیل ترک اردوی استقلال، توسط شفر از این تیم کنار گذاشته شده و مشخص نیست باشگاه چه تصمیمی برای او خواهد گرفت. قائدی یکی از بهترین استعدادهایی است که در چند سال اخیر در فوتبال ایران شکوفا شده. او در سن کم توانست به ترکیب تیم بزرگسالان استقلال برسد و تجربه بازی در لیگ برتر را به دست بیاورد. فوتبال ایران معمولا کمتر شاهد چنین استعدادهایی است. نهایتا سالی یک یا دو نفر چنین شرایطی دارند و البته اینکه بعدا بتوانند به عنوان یک ستاره در فوتبال ایران بدرخشند، بیش از هر چیزی به بلوغ رفتاری این دسته از فوتبالیست‌ها بستگی دارد.

نیازی نیست مهدی قائدی معادلاتی را در ذهنش حل کند تا به این نتیجه برسد که این نوع از زندگی ورزشی، در انتها چه چیزی به او می‌دهد. قبلا افرادی بوده‌اند که این راه را رفته‌اند و نتیجه‌اش هم مشخص است. در همین چند سال اخیر هم چند نمونه از این دست استعدادها بوده‌اند که ابتدا تصور می‌شده می‌توانند تبدیل به ستاره فوتبال ایران شوند اما چنین نشده.

پیام صادقیان هنوز فوتبال بازی می‌کند. از سطح اول ایران هم پایین‌تر نرفته است. اما استعدادش آن‌قدر بالا بود که با اطمینان می‌توان گفت نتوانسته به آن جایگاهی که اهالی فوتبال برایش متصور بودند برسد. محسن مسلمان هم همین‌طور. او هم در سطح اول فوتبال ایران بازی می‌کند اما استعدادش به حدی بالا بود که حالا باید جایگاه بسیار بالاتری در فوتبال به دست آورده بود. اما چنین نشده.

از نگاه مادی، شاید بتوان گفت صادقیان و مسلمان و خیلی‌های دیگر، پولی که باید به دست می‌آوردند را گرفته‌اند، اما از نگاه فوتبالی، آن‌ها هیچ گاه تبدیل به چهره‌های ماندگار فوتبال ایران نشده‌اند. این همان راهی است که مهدی قائدی می‌رود؛ راهی که اگر آن را عوض نکند، نهایتا و در بهترین حالت می‌تواند پولی به جیب بزند و زندگی مادی خوبی داشته باشد، اما هیچ وقت نمی‌تواند به چهره‌ای ماندگار در باشگاه استقلال و فوتبال ایران تبدیل شود.

فوتبال ایران به چنین چهره‌هایی نیاز دارد؛ استعدادهایی که اگر قدر خود را بدانند، هم به رشد فوتبال ایران کمک می‌کنند، هم به جاودانه شدن نام خودشان. فقط به این شرط که به بلوغ فکری و رفتاری برسند و نخواهند راهی را که قبلا خیلی‌ها رفته‌اند و شکست خورده‌اند، بروند.

43 43

کد خبر 1247049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حقیقت IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
    6 0
    شاید بچه خوبی باشه ، هنرشم تو همه زمینه نشون داده ، رانندگی ، فوتبال ، پارتی ،