کمک سازمان هواشناسی به مدیریت بحران در البرز

در مراسمی که با حضور استاندار البرز در اداره کل هواشناسی استان البرز برگزار شد،پروژه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خبر آنلاین ،پروژه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با هدف تامین سلامت و امنیت پرواز در نشست و برخاست ها  و به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور دکتر اسلامی؛وزیر راه و شهرسازی و خانم دکتر تاجبخش ،رئیس سازمان هواشناسی کل کشور همزمان با دو استان گلستان و لرستان افتتاح شد.

استاندار البرز در مراسم افتتاح این پروژه با تقدیر از فعالیت های وزیر محترم راه و شهرسازی و همچنین خانم تاجبخش رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: اهمیت پارامترهای هواشناسی در صنعت هوانوردی تا بدانجا بوده که در اکثر مواقع، بدون پایش پارامترهای جوی تقریبا پروازها غیرممکن است

دکتر شهبازی افزود: پیش بینی های دقیق و کارشناسانه سازمان هواشناسی در سال 98 و همزمان با بحران سیل در کشور کمک بسیار زیادی به مدیریت بحران در استان البرز نمود و از ایجاد خسارت در استان جلوگیری به عمل آورد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با سفر دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور به استان البرز در هفته آینده اشاره کرد و گفت: از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواست داریم تا در این سفر حضور داشته باشند چرا که پروژه های راهسازی از جمله قسمت هایی از اتوبان تهران شمال،بزرگراه همت و چند پروژه دیگر به بهره برداری خواهد رسید که حاصل  زحمات و پیگیری های وزیر محترم راه و شهرسازی و همکاران ایشان در دولت تدبیر و امید است.

  لازم به ذکر است؛ پروژه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با مبلغی بیش از ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

46

کد خبر 1280288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =