مجاورت فرودگاه پیام با فتح می تواند خطرات ایمنی به همراه داشته باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مجموعه استانی البرز دغدغه این استان را دارند و تلاش استاندار بر باز کردن گره‌های مختلف معطوف است، گفت: دکتر شهبازی از ابتدای فعالیت خود در وزارت کشور عامل اتحاد و انسجام بوده است. 

به گزارش خبر آنلاین،محمدجواد آذری جهرمی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: استکبار جهانی با فشارهای اقتصادی در سطح بین المللی به دنبال این بود که کشور ما را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار دهد.

وی ادامه داد: دشمن بارها اعلام کرد که فروش نفت ایران را به صفر می‌رساند اما ما نیز در جوابشان گفتیم که رساندن صادرات نفت ایران به صفر غیر ممکن است و نتوانسته اند به این هدف شأن برسند هرچند مشکلاتی برای ما ایجاد کردند.

وی ادامه داد: دشمنان دل به فشار اقتصادی بسته اند که این فشار اقتصادی با ابزار همدلی و استقامت می‌تواند تبدیل به رشد حداکثری شود.

آذری جهرمی یکی از مشکلات کنونی اقتصاد کشور را، موضوع فرار مالیاتی دانست و گفت: مالیات‌ها بیشتر از فعالیت‌های بخش خصوصی و بعد از آن گمرکات اخذ می‌شود، وقتی که برای فروش نفت دچار مشکل می‌شویم باید جایگزینی برای آن پیدا کنیم که جایگزین نفت، مالیات است.

این عضو کابینه دولت افزود: این بدین معنی است که فشاری به بخش خصوصی وارد می‌شود که برای شکستن این حلقه نیاز به این داریم تا اقداماتی از جمله رفع موانع تولید بخش خصوصی انجام دهیم.

وی اظهار داشت: در زمانی که برایمان در فروش نقت مشکل ایجاد می‌کنند و باید به ابزاری از جمله مالیات روی بیاوریم نیازمند این است که رفع موانع بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهیم.

آذری جهرمی افزود: مردم نعمت مسئولان هستند، دشمن دل به فشار حداکثری بسته و پارامترش را برجنگ اقتصادی گذاشته است آن در کشور و نظامی که خودشان می‌دانند که چه توانایی‌هایی داریم.

آذری جهرمی گفت: سرمایه گذاری و اینکه وضع منابع چگونه باید باشد نیازمند ابزاری از جمله هم افزایی است که لازمه این هم افزایی وحدت و همدلی است.

وی ادامه داد: موضوع بعدی اولویت بندی است که باید اولویت‌های هر منطقه مشخص و سپس شاخص گذاری انجام دهیم که تا پایان سال برای این اولویت‌ها چه اقداماتی صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا پایان امسال چهار نشست اقتصاد مقاومتی در البرز برگزار خواهیم کرد، گفت: خدمت رسانی ما به مردم تکمیل کننده حضور مردم در صحنه و نه گفتن آنها به استکبار جهانی و ناامید کردن دشمنان در رسیدن به اهدافشان است.

وی با بیان اینکه باید جلوی فرارهای مالیاتی به صورت جدی جلوی گرفته شود افزود: موضوع شعاع ۱۲۰ کیلومتری صنایع یکی از موضوعاتی بود که چندین بار در هیأت دولت مطرح کردیم اما سازمان حفاظت محیط زیست معتقد بود که این طرح برای حفظ محیط زیست است.

وزیر ارتباطات گفت: محیط زیست همچنان بر این مساله پافشاری می‌کندو ما نیز پافشاری می‌کنیم که چرا که کسی که از روز اول آمده در یک منطقه سرمایه گذاری کند در قرارداد کلمه فاصله هوایی قید نشده است.

آذری جهرمی بیان داشت: امروز یک موضوع به دلیل اشتباهات برخی مدیران در ذهن مردم مبنی بر اینکه مدیران ما بی درد هستند، شکل گرفته که باید این مساله اصلاح شود.

وی ادامه داد: خانواده‌ها امروز در فشار اقتصادی قرار دارند که سبب شده تا از پارامترهای خانواده استاندارد خارج شوند که در این شرایط باید به ترویج زندگی سالم و الگو سازی بپردازیم و در کنار مردم باشیم.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فرودگاه پیام البرز اشاره کرد و گفت: در این رابطه مساله ایمنی این فرودگاه به دلیل مجاورت آن با فرودگاه فتح مطرح است که می‌تواند خطرات ایمنی به همراه داشته باشد، اگر چه این مساله در دنیا بی نظیر نیست.

جهرمی افزود: مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) معتقد هستند که اگر پرواز بین المللی در پیام صورت گیرد این فرودگاه از رونق می‌افتد، اما بین این ۲ فاصله زیادی است.

وی ادامه داد: باید استانداردهای پروازی رعایت شود و تا زمانی که این استانداردها لحاظ نشود من هم راضی نیستم که بخش مسافری فرودگاه پیام دوباره راه اندازی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد استاندار و دستگاه‌های اجرایی استان البرز در امداد رسانی به سیل زدگان کشور قدردانی کرد.

46

کد خبر 1270257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =