در چارچوب هر هفته الف-ب-ایران،آبرسانی به ۹۱ روستای ایلام آغاز شد

ایسنا نوشت:با حضور وزیر نیرو، آبرسانی به ۹۱ روستای در شهرستان‌های ایوان، ایلام، دره‌شهر، دهلران، چرداول، سیروان و مهران افتتاح شد.

امروز ، اردکانیان وزیر نیرو در دهلران، به صورت متمرکز، آبرسانی به ۹۱ روستای استان در شهرستان‌های ایوان، ایلام، دره‌شهر،دهلران، چرداول، سیروان و مهران را افتتاح کرد.

با افتتاح  پروژه بزرگ آبرسانی مجتمع «وحدت» و «انقلاب» دهلران آب شرب ۱۷روستای شهرستان تامین شد و ۱۲۵۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۴۹۲۰نفر از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار شدند.

عملیات اجرایی این پروژه شامل ۴۴کیلومتر خط انتقال ، ۵ کیلومتر شبکه توزیع، ۲۵متر دیوارکشی محوطه، احداث ۳ ساختمان ایستگاه پمپاژ و اجرای ۱۵۰۰متر مکعب مخزن  با اعتبار۱۲۷ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی افتتاح شد.

وزیر نیرو با حضور در بخش صالح‌آباد شهرستان مهران نیز  مجتمع آب‌رسانی «ریکا» و «سرنی »که آب شرب ۵ روستا را تامین می‌کند، افتتاح کرد.

اردکانیان در حاشیه‌ی افتتاح این پروژه‌ها، اظهار کرد:  در استان ایلام ۵۸ پروژه مهم توسط وزارت نیرو در دست اقدام است و در آینده‌ی نزدیک با حضور رئیس جمهور طرح های آبرسانی کشاورزی و شرب در ایلام افتتاح خواهد شد.

وی گفت: استان ایلام از نظر برخورداری روستاها از شبکه آب سالم و پایدار از استان‌های موفق کشور است.

«نورالله تیموری» مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان،  در این مراسم ، اظهار کرد:  ۳۳ هزار نفر جمعیت تحت پوشش طرح‌های آبرسانی به ۹۱ روستا خواهد بود واز سال ۹۲ تاکنون ۲۹۲ کیلومتر خطوط انتقال آب انجام شده و در دوسال آینده اولین استانی در کشور خواهیم بود که آب رسانی سیار نخواهد داشت.

وی گفت: از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه اب روستایی به استان ایلام تخصیص یافته است.

گفتنی است، وزیر نیرو از مرز مهران نیز بازدید خواهد کرد.

46

کد خبر 1310981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =