غذای شرکتی، عاملی برای افزایش تعلق خاطر کارکنان به سازمان

احساس تعلق نقش اساسی در زندگی کارکنان یک سازمان ایفا می‌کند. تعلق خاطر باعث می‌شود کارکنان احساس انزوا نداشته باشند و عملکرد و بهره وری آن‌ها نیز افزایش یابد.

چه چیزهایی موجب تعلق خاطر کارکنان به سازمان می‌شود؟ غذای شرکتی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند این احساس تعلق خاطر را در کارکنان ایجاد کند. هر چه این احساس قوی‌تر باشد، کارکنان را بیشتر تشویق می‌کند تا در انجام وظایف خود کوشا باشند و با شرکت ارتباط بهتر برقرار کنند. بنابراین، اختصاص دادن زمانی برای سرو ناهار یا شام شرکتی یکی از محرک‌های اصلی برای بهبود مشارکت کارکنان و ایجاد حس تعلق است.

اهمیت غذای شرکتی در تعلق خاطر کارکنان سازمان

از آنجایکه کارمندان بیشتر وقت خود را در محل کار می‌گذرانند، باید حس کنند که بخشی از این سیستم هستند. این حس در اثر ویژگی‌ها و وظایف مشترک در یک تیم بوجود می‌آید و فرد را با نیروی بیشتری به کل سازمان متصل می‌کند. حس تعلق خاطر به عنوان یک محرک درونی بر کاهش سطح استرس و افزایش بهره وری، احساس شادی و سلامت روحی و جسمی کارکنان تأثیر می‌گذارد. اما چگونه می‌توان این حس تعلق را در سازمان خود پرورش داد؟ سرو غذای پرسنلی در شرکت این احساس را در کارکنان چند برابر می‌کند.

سال‌هاست اهمیت تعلق خاطر کارکنان به یک مجموعه بزرگ‌تر توسط محققان ثابت شده است. ایجاد حس تعلق خاطر با برگزاری دورهمی‌های تیمی و سفارش غذای شرکتی و پرسنلی چشم‌اندازی مشترک برای رسیدن به یک هدف را ایجاد می‌کند. مدیران با ترتیب دادن برنامه غذایی منظم، کارکنان را تشویق به برقراری ارتباط می‌کنند و به آن‌ها احساس مهم بودن و تعلق خاطر می‌دهند. از طرفی غذا خوردن کنار همکاران یک کار لذت بخش است و سنگ بنای ایجاد روابط دوستانه خواهد بود. پرورش حس تعلق خاطر به محل کار به معنای ایجاد پیوندهای قوی در یک تیم است و ارزش آن را دارد که برای جذب همه افراد سازمان وقت بگذاریم و واقعاً این حس را ایجاد کنیم.

غذای شرکتی، عاملی برای افزایش تعلق خاطر کارکنان به سازمان

چگونه غذای شرکتی حس تعلق خاطر ایجاد می‌کند؟

ناهار شرکتی کارکنان را دور هم جمع می‌کند تا از موفقیت تیمی خود لذت ببرند و حس کنند که به فرهنگ کاری سازمان متصل هستند. برگزاری رویدادها و فعالیت‌های گروهی، جشن‌ها و مناسبت‌های خاص همراه با پذیرایی و سرو غذا راهی عالی برای اطمینان از موفقیت کلی سازمان و تشویق به برقراری ارتباط و مشارکت در بین کارکنان است. اگر کارکنان سازمان احساس مشارکت و انگیزه نداشته باشند و خود را بخشی واقعی از تیم ندارند، استعداد کاری خود را از دست خواهید داد.

سفارش غذای ‌شرکتی برای افزایش روحیه کارکنان معجزه می‌کند و باعث می‌شود کارکنان احساس ارزشمندی کنند. این برنامه رفاهی نشان می‌دهد که به سلامت کارکنان اهمیت می‌دهید و حس اجتماعی آن‌ها تشویق می‌کنید. در واقع، غذا خوردن در محل کار نه تنها بد نیست بلکه ایجاد محیط بازتر و پرشورتر و تعامل اجتماعی را افزایش می‌دهد.

برای افزایش مشارکت کارکنان، نظرخواهی در مورد نوع غذاها و برنامه غذایی روزانه سازمان را در دستور کار خود قرار دهید تا حس تعلق خاطر را نیز افزایش دهید. برای سفارش انواع غذاهایی ایرانی یا فرنگی، نوع ساندویچ‌ها، سالادها، سوپ‌ها و نوشیدنی‌ها نظر کارکنان را بدانید. حتی می‌توانید در مورد کیفیت غذاها و گنجاندن غذاهای رژیمی به برنامه غذایی با کارکنان خود صحبت کنید تا از این طریق با سلایق آن‌ها بیشتر آشنا شوید. تمام این کارها در نهایت تعلق خاطر و حس اجتماعی را کارکنان را تقویت می‌کند.

برای کارکنان غذا خوردن بعد از یک روز کاری سخت در مکانی مشترک مانند یک سالن غذاخوری بزرگ تجربه عالی خواهد بود. در محیط‌های پرمشغله کاری امروزی، ایجاد فضاهایی برای سرو غذا مورد توجه است. بنابراین، حتما محلی را برای سرو غذا اختصاص دهید. فضاهای نوآورانه، امکانات سرو غذا در محیط اداری و دسترسی راحت به وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های مغذی را در طول روز برای کارکنان فراهم می‌کنند.

غذای شرکتی، عاملی برای افزایش تعلق خاطر کارکنان به سازمان

کترینگ‌های باتجربه با ارائه برترین منوهای غذایی به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا در میان مشغله روزانه فضایی برای گفتگو فراهم کنند. با سفارش غذای پرسنلی از بهترین کترینگ‌ها یک فضای صمیمانه هم برای پرورش خلاقیت و هم کار عمیق فراهم می‌کنید. سفارش وعده‌های غذایی مغذی مطابق با اولویت‌ها و محدودیت‌های غذایی، فضایی را برای کارمندان فراهم می‌کند تا با یکدیگر روابط مثبتی برقرار کنند و حس اجتماعی بودن را در محیط کار بیشتر تقویت کنند.

زمانی که غذای مورد نیاز کارکنان خود را از شرکت‌های تهیه غذا سفارش می‌دهید این پیام را به آن‌ها می‌دهید که نگران غذای خود نباشید. در واقع، شما از طریق کترینگ‌ها همه کارها از جمله خرید مواد اولیه، آماده‌سازی، برنامه‌ریزی، پخت و پز و بسته بندی را انجام داده‌اید. با دسترسی راحت به وعده‌های غذایی مغذی، کارمندان در زمان صرفه جویی می‌کنند، در غیر این صورت، باید زمان زیادی را صرف تهیه غذا یا جستجوی غذا در اینترنت کنند. صرفه‌جویی در وقت و انرژی کارکنان، به آن‌ها اجازه می‌دهد زمان و انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزمره خود و کارهای شرکت داشته باشند؛ این منجر به افزایش رضایت شغلی و احساس رفاه بیشتر می‌شود. ناریجه، یک از بهترین و با کیفیت ترین کترینگ ها در زمینه سفارش غذای سازمانی است که در راستای ایجاد آرامش و تعلق خاطر کارمندانتان به شما کمک می کند.

از طرفی غذای پرسنلی به معنی اهمیت سلامتی کارکنان برای سازمان و مدیران آن است. دسترسی به گزینه‌های غذایی سالم و خوشمزه در محل کار، روحیه کارکنان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. هنگامی که کارمندان گزینه‌های غذایی مناسب و سالمی در دسترس داشته باشند، به احتمال زیاد احساس ارزشمندی و مراقبت از سوی کارفرمایان خود می‌کنند. این به نوبه خود باعث ایجاد یک محیط کاری مثبت و افزایش رضایت کلی شغلی و حس تعلق خاطر می‌شود.

غذای شرکتی، عاملی برای افزایش تعلق خاطر کارکنان به سازمان

سوالات متداول

1.حس تعلق خاطر کارکنان به سازمان چیست؟

حس تعلق خاطر به محل کار به این معنی است که کارمند خود را جزئی از تیم یا سازمان می‌داند و پیشرفت خود را در پیشرفت سازمان می‌بیند.

2. چرا تهیه غذای سازمانی منجر به تعلف خاطر کارکنان به سازمان می‌شود؟

سفارش غذای سازمانی توسط مدیران به کارکنان این پیام را می‌دهد که سلامتی شما برای سازمان اهمیت زیادی دارد و تمام تیم سازمانی مانند یک خانواده در کنار یکدیگر هستند.

3. کترینگ‌ها چه نقشی در حس تعلق کارکنان به سازمان دارند؟

کترینگ‌ها با فراهم کردن غذای شرکتی و سرو آن در شرکت می‌توانند عوامل استرس زا در رابطه با تهیه غذای روزانه را در کارکنان کاهش دهند که بر سلامت روان و رضایت شغلی و حس تعلق خاطر آن‌ها تأثیر مثبت می‌گذارد.

4. چگونه کارکنان می‌توانند در زمینه سفارش غذای شرکتی مشارکت کنند؟

مدیران می‌توانند در مورد سفارش انواع غذاها، کیفیت غذاها و نوشیدنی‌ها، غذاهای رژیمی و خاص و سلامت و مغذی بودن غذاها در جلسات کاری نظر کارمندان را جویا شوند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1899165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =