کلنگ شهرک صنعتی نظرآباد۲ دهه فجر زده می‌شود

ایسنا نوشت: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: ایجاد شهرک صنعتی نظرآباد ۲ در فازهای مختلف و بر اساس تقاضای صاحبان صنایع انجام و پیش بینی می‌شود در فاز اول ۲۰ یا ۳۰ هکتار از اراضی در نظرگرفته شده برای این شهرک به مرحله اجرا برسد.

محمد امین فرشی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شهرک صنعتی نظرآباد۲ اظهار کرد: اجرایی شدن مصوبه احداث شهرک صنعتی نظرآباد ۲ از سال ۸۳ مسکوت مانده بود ولی با پیگیری‌های صورت گرفته ۹۰ هکتار از اراضی این شهرک آزادسازی شده تا هر چه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: مراحل قانونی آزادسازی ۷۰ هکتار دیگر از اراضی در نظرگرفته شده برای احداث این شهرک طی شده و با اضافه شدن این اراضی وسعت این شهرک به ۱۶۰ هکتار می رسد.

وی توضیح داد: با روند پیش رو، خوش بین هستیم تا با آغاز دهه فجر کلنگ احداث این شهرک به زمین زده شود و عملیات اجرای آن آغاز شود.

این مسئول با اشاره به نوعیت واحدهای این شهرک گفت: بیشتر واحدهایی که قرار است در این شهرک مستقر شوند جزو صنایع تبدیلی، کشاورزی و کم آب بر هستند و پیش بینی می شود بر اساس قطعات پنج هزار متری، بیش از ۲۰۰ واحد در این شهرک مستقر شوند.

فرشی با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این شهرک توضیح داد: خوشبختانه همه زیرساخت های لازم در مجاورت این شهرک قرار دارد و واحدهای مستقر در ان با مشکل آب، گاز و برق مواجه نخواهند بود.

وی با بیان اینکه با ایجاد شهرک صنعتی نظرآباد۲ بخشی از نیاز استان مرتفع می‌شود، اظهار کرد: با توجه به سال رونق تولید و جلوگیری از ورود کالاهای خارجی ای که نمونه مشابه آن در کشور تولید می‌شود، کسب و کار بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی رونق گرفته و با این اوصاف نیاز به راه اندازی شهرکی جدید که می تواند به ظرفیت های تولیدی استان اضافه کند احساس می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: شهرک صنعتی نظرآباد ۲ در مجاورت استان قزوین واقع شده و در این محدوده صنایع به صورت پراکنده مستقر هستند و این واحدها باید به صورت متمرکز در مکانی فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: ایجاد شهرک صنعتی نظرآباد ۲ در فازهای مختلف و بر اساس تقاضای صاحبان صنایع انجام و پیش بینی می‌شود در فاز اول ۲۰ یا ۳۰ هکتار از اراضی در نظرگرفته شده برای این شهرک به مرحله اجرا برسد.

فرشی با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی این شهرک توضیح داد: برای هر هکتار از اراضی این شهرک پیش بینی می شود بالغ بر ۵۰ اشتغالزایی صورت بگیرد.

46

کد خبر 1320372

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =