وضعیت درختکاری کلان‌شهرها رصد می‌شود

مهرنوشت:رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به میزانی کرج از نشست تخصصی فضای سبز کلان‌شهرها، گفت: وضعیت درختکاری کلان‌شهرها رصد می‌شود.

پیمان بضاعتی پور در خصوص نشست کمیته تخصصی سیما، منظر و فضای سبز کلان‌شهرهای کشور با موضوع پویش سراسری درختکاری که هفته گذشته به میزبانی کرج برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست شعار «درخت امید بنشانیم» به عنوان شعار پویش انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست به روش‌های بهره‌وری بیشتر از درختکاری در کلان‌شهرها پرداخته شد، گفت: گونه‌های درختی که لازم است کاشته شود همچنین ساز و کار باغبانی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: مقرر شده یک تیم کارشناسی اقدامات کلان‌شهرها را رصد کرده امتیاز بندی کند تا بهترین عملکرد در حوزه درختکاری مشخص شود.

بضاعتی پور در ادامه به اهمیت قانون هوای پاک اشاره کرد و گفت: طبق این قانون در همه شهرهایی که جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر دارند، سرانه فضای سبز در بازه زمانی پنج ساله باید به بیش از ۱۵ مترمربع برسد.

وی تاکید کرد: طبق قانون هوای پاک تا سال ۱۴۰۱ همه کلان‌شهرهای کشور باید این مهم را عملیاتی کنند، خوشبختانه کلان‌شهر کرج از این حیث شرایط خوبی دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج همچنین گفت: اقدامات انجام شده توسط شهرداری کرج در قالب یک فایل پاورپوینت نمایش داده شد مواردی از جمله توسعه فضای سبز، ایجاد کمربند سبز، استفاده از پساب‌های صنعتی و تصفیه خانه برای آبیاری فضای سبز و انجام پروژه‌های آبخیزداری مطرح و خوشبختانه اطلاعات و توضیحات ارائه شده با استقبال ویژه شرکت کنندگان دیگر کلان‌شهرها مواجه شد.

46

کد خبر 1343909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =