افتتاح سه طرح تعاونی در خراسان شمالی

همزمان با افتتاح ۳۲۲ طرح تعاونی در کشور، سه طرح این بخش نیز در استان خراسان شمالی، با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه، به صورت ویدئوکنفرانس، به بهره برداری رسید

به گزارش  خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه این استان جزو شش استانی بود که این طرح ها در آنها توسط معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد، گفت: تا ۶ ماه آینده خراسان شمالی شاهد تحول در حوزه تعاونی ها، نه صرفا بر اساس آمار و ارقام خواهد بود که هم اکنون هزار و ۵۵۰ تعاونی با ۱۵۴ هزار عضو در این استان فعالیت دارند.

محمدعلی شجاعی افزود: در سفر تابستان امسال رییس جمهوری به این استان ۱۰ طرح تعاونی، در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به استان در ایام دهه فجر ۳ طرح و امروز نیز ۳ طرح دیگر در حوزه تعاونی ها به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: نگاه ما این است تا بخش مردمی اقتصاد، یعنی حوزه تعاونی ها را از نظر کمی و کیفی توسعه دهیم لذا یکی از تصمیمات ما در سال جاری احیای بسیاری از تعاونی هایی است که کارآیی گذشته را نداشته اند و به علاوه تاسیس تعاونی ها به خصوص در حوزه روستایی است.

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال آینده، تعاونی ها بخش عمده ای از ایجاد اشتغال و میزان سرمایه گذاری های استان را شامل شوند.

شجاعی افزود: از دهیاری ها و شهرداری های استان خواسته ایم تا در راستای تشکیل تعاونی ها و تعاونی عمران اقدامات لازم را انجام دهند و در شرایطی که دهیاری ها از سال ۹۵ تا سال ۹۸ تنها ۱۱ طرح را به سازمان شهرداری ها ارسال کرده بودند،  در ۴ ماه اخیر ۶۶۶ طرح دیگر ارسال کرده اند.

شرکت تعاونی تولیدکننده پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی با قابلیت ذخیره‌سازی انرژی، که گفته می‌شود نخستین در کشور است، از جمله طرح های تعاونی خراسان شمالی بود که امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بجنورد، افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در این باره  گفت: شرکت تعاونی آریایورد خراسان،  تولیدکننده پکیج های گرمایشی و سرمایشی با قابلیت ذخیره سازی انرژی است که برای اولین بار در کشور و حتی جهان، اقدام به تولید این محصول کرده است.

حسن نوری اظهار داشت: این تعاونی، با هفت عضو و سرمایه اولیه ۱۳ میلیارد ریال آغاز به کار کرده است و در این تعاونی، برای ۱۷ نفر به صورت مستقیم و برای ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

46

کد خبر 1354700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =