حجم بالای تردد، مهمترین چالش پیشروی دستگاه قضای استان یزد در حوزه مقابله با کرونا

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان یزد با اشاره به همه گیری بالای ویروس کرونا گفت: حجم بالای تردد در مجموعه دستگاه قضا استان مهمترین چالش پیش روی دادگستری استان در حوزه مقابله با این ویروس است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد مجید دهقان در نشست با رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با اشاره به نوع خدمت و رسالت حاکمیتی دستگاه قضا گفت: متاسفانه حجم بالای کار در دستگاه قضا و لزوم رسیدگی به شکایات مردمی در سریع ترین زمان ممکن مانع تعطیلی و دورکاری همکاران در این مجموعه است.

وی به حجم بالای مراجعات مردمی در مجموعه دستگاه قضا استان اشاره و عنوان کرد: علیرغم راه اندازی سامانه های متعدد الکترونیکی و برون سپاری بخشی از فعالیت ها هنوز از میزان تردد ها کاسته نشده است.

دهقان افزود: این حجم بالای مراجعات، مخاطرات بسیاری را برای کارکنان به همراه داشته به گونه ای که علیرغم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در قالب ارائه ماسک، نصب دستگاه ضدعفونی در محاکم، ضدعفونی مستمر ساختمان ها و .... تعداد بالایی از کارکنان در یک سال گذشته به این ویروس منحوس مبتلا و از این بین دو نفر دعوت حق را لبیک گفته اند.

وی با تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان استان تصریح کرد: رشد آمار مبتلایان به کرونا علیرغم اعمال محدودیت ها و هشدارها باری مضاعف را بر دوش کادر بهداشت و درمان واردکرده است.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان یزد افزود: نیروهایی که در مجموعه بهداشت و درمان در حال فعالیت هستند به معنای واقعی کلمه فرشتگانی هستند که ایثار و کمک به هم نوع را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با مجموعه دادگستری استان گفت: این همکاری در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه پیشگیری از کرونا و سفر رئیس قوه قضائیه به استان قابل تقدیر است.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: در صورت امکان با توجه به مشغله بالا ، سختی کار و فشار روحی وارد بر کارکنان دادگستری مقدمات استقرار یک پزشک عمومی و یک مشاور به صورت یک روز در هفته  جهت بررسی سلامت عمومی کارکنان در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) قرار گیرد.

شایان ذکر است در این نشست معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان یزد با اهدای لوح تقدیر به نمایندگی از رئیس کل دادگستری استان از رئیس و دو تن از معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) تقدیر کرد.

48

کد خبر 1507390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =