نگاه دستگاه قضاء به فعالیت های دانشجویی، نگاه حمایتی و صیانتی است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد در نشست پرسش و پاسخ با نمایندگان تشکل های دانشجویی با بیان اینکه هیچ پرونده سیاسی برای فعالین دانشجویی در دستگاه قضایی استان وجود ندارد، گفت: نگاه دستگاه قضاء به فعالیت های دانشجویی، نگاه حمایتی و صیانتی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا حدادزاده در جمع نمایندگان تشکل های دانشجویی که به میزبانی دانشگاه یزد گردهم آمده بودند بیان داشت: نگاه دستگاه قضا به تشکل های دانشجویی یک نگاه صیانتی بوده و از حقوق اساسی افراد دفاع می کنیم البته تشکل ها هم باید در عین نقد و پرسشگری، مرز خود را با دشمن مشخص کنند.
وی اظهار داشت: دانشگاه باید فعال باشد و طراوت و پویایی یک دانشکده به فعالیت های دانشجویی و تلاش های اثر گذار این قشر پر انرژی است.
این مقام قضایی تعارض منافع را یکی مشکلات مهم کشور ذکر کرد و گفت: برای حل مشکلات و ریشه کن کردن آنها در جامعه باید انحصارها در تمامی حوزه ها شفاف شده تعارض منافع در امور به طور کلی برطرف گردد.
دادستان عمومی و انقلاب یزد در پاسخ به انتقاد دانشجویان از  سیاست های رسانه ای دادگستری استان تصریح کرد: ارائه گزارش عملکردی از طرف دستگاه قضا به صورت متوالی در رابطه با جرائم و آسیب ها در کنار مشکلات و ملاحظات قانونی که دارد گاهی ممکن است منجر به یاس و ترس شود لذا انتظار نداشته باشید هر روز اخبار جرایم و تخلفات بدهیم. ولی برخوردها جدی و مستمر است. 
دادستان یزد در پاسخ به پرسشی در رابطه با لغو برنامه های دانشگاه از سوی نهادهای بیرونی تصریح کرد: هیچ برنامه و مجلس دانشگاهی از سوی دستگاه قضایی لغو نگردیده است. اما اگر مسئولین و مدیران دانشگاه خودشان محافظه کار و منفعل باشند مقصر کسی نیست.
وی افزود: هرجا فساد و تخلفی رخ داد اگر گزارش داده شود دستگاه قضا از اعلام کننده آن حمایت کرده مشروط بر اینکه اعلام گزارش قصد بردن آبرو از شخص یا اشخاصی نباشد.
در این نشست که بیش از ۲ساعت طول کشید  ۹ نفر از مسئولان و نمایندگان تشکل های دانشجویی از طیف های مختلف از جمله بسیج برادران، بسیج خواهران، انجمن اسلامی، انجمن پیروان خط امام و ... از دانشگاه های یزد و علوم پزشکی شهید صدوقی ره به صورت حضوری و برخط به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در حوزه های مختلف پرداختند.

46

کد خبر 1467056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =