توسعه کارآفرینی و اشتغال خوزستان در گرو شناسایی فرصتهای جدید شغلی است

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان گفت: توسعه کارآفرینی و اشتغال خوزستان در گرو شناسایی فرصتهای جدید شغلی و تامین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از اهواز، عبدالنبی سواعدی در نشست با تسهیل گران محلات شهرستان کارون که با هدف ترویح فرهنگ مهارت آموزی وتوانمند سازی مهارتی جوانان برای توسعه کارآفرینی و اشتغال پایداردر محلات شهرستان کارون برگزار شد، اظهار کرد: توسعه وتسهیل گری در مناطق کم برخورد دار و حاشیه نیازمند رفع موانع وهمراهی آحاد افراد جامعه دارد.

وی با بیان اینکه نبایست وضعیت موجود را بعنوان تهدید تلقی کرد بلکه می توان آن را به فرصتی برای پیشرفت و ترقی تبدیل کرد، افزود: با توجه به بافت و وضعیت منطقه می توان در حوزه ی کشاورزی، دامداری و دامپروری فرصت های بسیاری را به جهت کارآفرینی و اشتغال ایجاد کرد.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان از نبود برنامه ی مدون و هدفمند به عنوان مهمترین دلیل توسعه نیافتگی مناطق کم برخوردار یاد کرد و یادآور شد: بایستی به صورت کارشناسی شده، مطالعاتی در زمینه ی توسعه کارآفرینی واشتغال در قالب بسته مهارتی ارائه و آموزش های فنی وحرفه ای نیز بر اساس نیازسنجی و متناسب با نیاز بازارکار برنامه ریزی و اجرا شود.

سواعدی؛ یکی از رویکردهای آموزش فنی و حرفه ای را فراگیری آموزش های مهارتی  و توسعه این آموزش ها در مناطق حاشیه و کم برحورد دار خواند و تصریح کرد: با تربیت نیروی انسانی ماهر و تشکیل شبکه های اشتغال شاهد کاهش نرخ بیکاری در جامعه خواهیم بود. ظرفیت های بسیار خوبی در فنی و حرفه ای وجود دارد که در تعامل و هم افزایی با دفاتر تسهیل گری می توان به اثربخشی آموزش مهارتی و تحقق رسالت فنی وحرفه ای کمک شایانی کرد.

وی گفت: نیازسنجی آموزش های مهارتی بر اساس مزیت های منطقه ای توسط دفاتر تسهیل گری احصاء و به تفکیک در اختیار مراکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان قرارداده شود تا بر اساس آن برنامه آموزشی برای تربیت نیروی ماهر و مورد نیاز بازارکار تدوین و اجرایی شود.

وی ضمن درخواست برای کمک به ترویج فراگیری مهارت آموزی و توسعه آموزش فنی وحرفه ای در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه در مناطق کم برخورد دار و حاشیه ای،  همکاری دو سویه ی فنی وحرفه ای و دفاتر تسهیل گری را خواستار شد.

46

کد خبر 1513304

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =