۲۰ مدرسه در بخش بازفت با اینترنت همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت:عملیات اجرایی ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری به منظور افزایش پهنای باند اینترنت در روستاهای شهرستان کوهرنگ در حال انجام است.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال :  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه ای که با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش چهارمحال‌وبختیاری، فرماندار شهرستان کوهرنگ و جمعی از مسئولین و معلمین آموزش‌وپرورش شهرستان کوهرنگ در بخش بازفت این شهرستان تشکیل شد با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا هم تهدید و هم فرصت بوده است، گفت: امروز آموزش و پرورش با استفاده از بستر فضای مجازی در حوزه تعلیم و تربیت ورود پیدا کرده و اجازه نداده است نظام آموزش تعطیل شود.

علی بلالی به افزایش تعداد کاربران اینترنت در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: با توسعه زیرساخت‌‍‌ها به خصوص در مناطق سخت‌گذر و روستایی، به دنبال ارتقاء سیستم آنتن‌دهی و افزایش پهنای باند هستیم.

بلالی افزود: در شهرستان کوهرنگ که ۲۳ درصد سطح استان را شامل می شود و شرایط کوهستانی و سخت‌گذر دارد، هم‌اکنون اجرای طرح فیبرنوری در این شهرستان از سه مسیر شهرکرد، فارسان به  باباحیدر، کوهرنگ، و مسیر اردل ، دشتک به سمت کوهرنگ و مسیر شاه منصوری به سمت کوهرنگ در دست اجراست.

به گفته وی،هم‌اکنون ۲۰ مدرسه در بخش بازفت با اینترنت همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۲۹ مدرسه نیز از طریق اینترنت ثابت به مدت ۲ سال به صورت رایگان به اینترنت متصل شدند.

وی به ارتقاء فناوری اینترنت و تلفن همراه از نسل ۲ به نسل چهارم در ۱۷ روستای بخش بازفت اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح فیبرنوری این روستاها از نسل ۲ اینترنت به نسل چهار ارتقاء داده می‌شود.

بلالی به حضور یکی از اپراتورهای جدید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۵۰ روستای این شهرستان با تغییر شبکه اینترنت به صورت رومینگ رایگان از اینترنت رومینگ بهره‌مند خواهند شد.

۴۶

کد خبر 1513679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =