مأموران قلابی به بهانه بازداشت سارق فراری دست به سرقت زدند

تسنیم نوشت: معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران از بازداشت سارقانی خبر داد که با معرفی خود به نام مأموران قلابی، مرتکب سرقت شده بودند.

هفدهم اسفند سال گذشته سرقت از بازار فرش‌فروشها در بازار تهران به کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران اعلام شد.

سرایدار پاساژ که دست و پاهایش با طناب توسط سارقان بسته شده بود در تحقیقات به مأموران گفت: حدود ساعت سه بامداد زنگ پاساژ زده شد، یک نفر خود را پلیس معرفی کرد و دو نفری که همراه وی بودند، مدعی شدند سارقی به سمت پاساژ فرار کرده است.

شاکی ادامه داد:  از آنجایی که یکی از این افراد لباس پلیس به تن داشت، تصور کردم واقعاً پلیس است و در را باز کردم اما به محض باز شدن در، به سمتم حمله‌ور شدند و دست و پای مرا بستند و ۱۸ تخته فرش و تابلو فرش را از داخل پاساژ سرقت کردند.

کارشناسان ارزش ریالی تخته فرشهای مسروقه را ۶ میلیارد ریال برآورد کردند و در بررسی از جغرافیای محل سرقت، مشخص شد که متهمان پنج نفر هستند و دو همدست متهمان داخل خودروی پژو ۴۰۵ نوک‌مدادی به انتظار سایر همدستانشان بوده‌اند.

با توجه به  مخدوش بدون شماره پلاک خودرو، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند شماره پلاک اصلی خودروی متهمان را به دست آوردند.

هویت مالک خودرو شناسایی و چهره وی با چهره سارقان تطبیق داده شد و با زیر نظر گرفتن مالک خودرو، چهار همدست دیگر وی نیز شناسایی شده و در عملیاتی ویژه هر پنج متهم دستگیر شدند. 

سرهنگ احمد نجفی؛ معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1515606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =