با بی‌توجهی به پروتکل‌ها وارد فاز پنجم بیماری می‌شویم

استاندار قزوین گفت: بی‌توجهی به پروتکل‌ها و کاهش محدودیت و ممنوعیت‌های ناشی از کرونا در استان در آستانه انتخابات می‌تواند استان را وارد فاز پنجم بیماری کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندارقزوین در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که در استانداری برگزارشد گفت: ماه های سخت و طاقت فرسایی را از سال گذشته تاکنون سپری کردیم و بسیاری آسیب دیدند و در این میان کادر درمانی و بهداشتی ایثار کردند و سلامت خود را برای تامین سلامت دیگران به خطر انداختند و حامی و ناجی بیماران بودند.

جمالی پور تصریح کرد: پیچیدگی ویروس کرونا به گونه ای است که نمی توان رفتار آن را پیش بینی کرد و میزان شدت انتشار و آسیب پذیری آن به رفتار و رعایت بهداشت از سوی مردم بستگی دارد و هر جا پروتکل ها رعایت شده توانسته ایم وضعیت را کنترل کنیم.

استاندار قزوین یادآورشد: در آستانه انتخابات اگر به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند نباشیم و آن را جدی نگیریم می تواند صدمات جبران ناپذیری به استان وارد کرده و ما را وارد پیک دیگری کند لذا با رفع محدودیت و ممنوعیت ها مخالفیم.

او در خصوص رفع محدودیت تردد شبانه در ایام تبلیغات انتخابات هم گفت: در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری بررسی کرده و هر نظری دادند اجرا شود.

جمالی پور اظهار کرد: باید کمک‌ کنیم انتخابات با شور و نشاط بسیار بالایی برگزار شود و در شرایطی که امروز نزدیک 100درصد تبلیغات در فضای مجازی است می توانیم از تجمع در میتینگ ها و ستادها پیشگیری کنیم.

او تصریح کرد: از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها انتظار داریم از برگزاری میتینگ و تجمع در فضاهای بسته جدا خودداری کنند زیرا بشدت نگران هستیم که با پیک جدیدی مواجه شویم.

استاندارقزوین گفت: صلاح بر این است در آستانه انتخابات از رفع محدودیت ها جلوگیری شود تا وارد شرایط جدیدی نشویم و انتخابات دچار آسیب نشود.

46

کد خبر 1524889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =