بی توجهی به گواهی قرنطینه در کیش پیامدهای قانونی دارد

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش بر ضرورت اجرای گواهی قرنطینه افراد علامت دار به بیماری کرونا در راستای پیشگیری از گسترش شیوع بیماری جهش یافته دلتا در سطح جزیره کیش تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : دکتر محمدرضارضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش در خصوص صدور گواهی قرنطینه از سوی کلینک کووید مرکز توسعه سلامت و پزشکان کلینک تنفسی بیمارستان کیش، اظهار داشت: عدم پذیرش گواهی قرنطینه برخی از افراد شاغل علامت دار به بیماری کرونا و بدون تست مثبت از سوی کارفرمایان؛ پیامدهای قانونی را برای آن مدیریت به دنبال خواهد داشت.

به گفته رضانیا علامت دار بودن برخی از کارمندان و افراد شاغل در یک اداره، ارگان، نهاد، شرکت، سازمان و یا صنف و مراجعه آن فرد به مرکز توسعه سلامت کیش، حتی در صورت منفی بودن تست آن شخص گواهی قرنطیه صادر می شود و کارفرمایان ملزم به رعایت و اجرای گواهی قرنطینه هستند.

وی با بیان این که برخی از کارفرمایان گواهی قرنطینه فرد علامت دار شاغل در مجموعه خود را منوط به ارائه تست مثبت و برخورداری از ۱۴ روز استعلاجی می دانند، گفت: در شرایط فعلی به هیچ عنوان نیاز به ارائه تست مثبت نیست بخاطر این که تست های PCR حتی در شرایطی طبیعی ۳۰درصد منفی کاذب دارند.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش نتیجه تست کرونا فرد علامت دار در سوش دلتا را بیشتر منفی کاذب عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی علامت دار بودن فرد بیمار دلیل کافی بر مبتلا شدن ویروس کرونا است.

دکتر محمدرضا رضانیا خاطر نشان کرد: تشخیص پزشک بسیار مهم است و این روند اگر رعایت نشود منجربه سرایت بیماری به سایر کارکنان و افرادی که در آن محل حضور دارند می شود و مسئولیت حقوقی را برای فرد کارفرما به دنبال خواهد داشت که گواهی قرنطینه پزشک را قبول نکرده است.

لازم به ذکر است سرماخوردگی، آب ریزش بینی، گلو درد، سرفه، تب و بی حالی از علائم اولیه ابتلا به ویروس کرونا است و شخص علامت دار با مراجعه به پزشک باید نسبت به رعایت قرنطینه اقدام کند. 

48

کد خبر 1542267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =