انتقاد شدید احمدی نژاد از آنان که «در کره ماه زندگی» می کنند / اجازه ندارید کشتی کشور و مردم را سوراخ کنید

دولت بهار نوشت : رئیس دولت نهم و دهم به بیان برخی از تهدیدها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ پرداخت و گفت: تا لحظه آخر آن انتخابات، بنده را به اخراج از کشور و نابودی تهدید می کردند اما وقتی دیدند موثر واقع نشد، یکی از دو جناح سیاسی، مدعی شد که ما او را بر سر کار آوردیم و دیگری هم می گفت که ببینید شما چه کار غلطی کردید، بروید توبه کنید و دیگری هم آن را تایید می کرد.

احمدی نژاد پنجشنبه در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استانهای مختلف کشور به تجلی اراده الهی از طریق اراده مردم در سوم تیر سال ۱۳۸۴ اشاره کرد و افزود: هدف از انقلاب این بود که اراده مردم به صورت آزاد، در جامعه حاکم و جاری شود اما بلافاصله جناح بندی ها شروع شد و نزدیک به ۲۰ سال، عده ای اصرار داشتند تا اراده مردم را به دوقالب کوچک و کم ظرفیت جناحی محدود و محصور کنند، دو جناحی که از یک جنس هستند اما با ظاهری متضاد با یکدیگر نه در خصوص آرمانهای انقلاب، بلکه بر سر تقسیم قدرت دعوا و مخالفت می کنند.

احمدی نژاد به بیان برخی از تهدیدها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ پرداخت و گفت: تا لحظه آخر آن انتخابات، بنده را به اخراج از کشور و نابودی تهدید می کردند اما وقتی دیدند موثر واقع نشد، یکی از دو جناح سیاسی، مدعی شد که ما او را بر سر کار آوردیم و دیگری هم می گفت که ببینید شما چه کار غلطی کردید، بروید توبه کنید و دیگری هم آن را تایید می کرد. ماندگاری و منافع هر دو جناح در این بوده است که کل اراده ملت را به این دو جناح محدود و محصور کنند و سپس خودشان به داد و ستد قدرت بپردازند. این در حالی بود که قدرت های فاسد جهانی نیز حملات همه جانبه خود را شروع کردند تا به مردم بگویند که ما اجازه نخواهیم داد اراده مردم حاکم بشود.

خادم ملت ایران بشارت داد که به فضل الهی امروز بیداری، اگاهی و اراده ورزی به سرعت در حال گسترش است، تا آنجا که از قلب تهران تا دورترین نقطه ایران، باورها و ذهنیت ها کاملا دگرگون شده است. هر دو جناح می خواستند این باور را جا بیندازند که مردم کاره ای نیستند و این دو جناح و چند نفر هستند که برای جامعه تصمیم می گیرند اما اکنون تک تک مردم باور عمیق دارند که مالک و سهام دار هستند و خودشان باید تصمیم بگیرند.

انتقاد شدید احمدی نژاد از آنان که «در کره ماه زندگی» می کنند / اجازه ندارید کشتی کشور و مردم را سوراخ کنید

بیشتر بخوانید :

وی روند کنونی اداره کشور را همراه با مشکلات و اشکالات فراوان دانست و و با تاکید بر ضرورت ریشه یابی و شناسایی علت بروز نابسامانی ها گفت: اگر کسانی ادعا می کنند که به طور مطلق در ایران و جهان مشکلی وجود ندارد، احتمالا آنها در کره ماه زندگی می کنند! جامعه متعلق به مردم است و هیچ احدی و جناحی و گروهی در هر جایگاهی که باشد نمی تواند بگوید که عرصه اجتماعی متعلق به اوست و بقیه هیچ کاره اند. همه ما در یک کشتی هستیم و هیچ یک از سرنشینان کشتی نمی تواند بگوید که بخشی از این کشتی متعلق به من است و من می خواهم آن را سوراخ کنم. همه مالکند و در سرنوشت این سرزمین سهیم هستند.

احمدی نژاد در ادامه سخنانش هدف از هر نوع فعالیت اجتماعی در ادبیات سیاسی جهان را کسب قدرت دانست و با رد تئوری سازی های صورت گرفته برای در اختیار گرفتن قدرت گفت: همه تلاش های جناحی، بر تبدیل قدرت به یک هدف استوار شده است. آنها شیوه ها و ترفندهای ریاکارانه را برای جذب آراء و افکار عمومی به کار می برند و متاسفانه در فضای سیاسی ایران نیز کسب قدرت جای آرمانگرایی را گرفت. رئیس جمهور قبل از بنده صادقانه به من گفت که ما اصلا برای برنده شدن وارد انتخابات نشدیم بلکه می خواستیم جایگاه محکمتری در فضای سیاسی کشور داشته باشیم. این در حالی بود که آنها برای اداره کشور هیچ برنامه ای نداشتند. همه دعواها، تخریب ها، بداخلاقی ها، کشتارها، ترورها و جنگ ها در جهان با هدف کسب، تثبیت و بسط قدرت است و همه این ها نیز بر ضد انسان است.

وی با تبیین رویکرد انسانهای بهاری در مواجهه با نظامات اجتماعی گفت: ما به دنبال قدرت نیستیم و در فعالیت های اجتماعی خود، فقط و فقط به دنبال اصلاح، بسط دوستی و برادری و همزیستی هستیم. قصد دعوا، انتقام گیری، برتری جویی و تسلط بر دیگران را نداریم و می خواهیم اشکالات را برطرف و اوضاع را به نفع ملت اصلاح کنیم. این مرزبندی هاست که به رفتار و مواضع ما شکل می دهد.

استاد دانشگاه علم و صنعت از عشق به انسانها و احترام به دیگران حتی به مخالفین و دشمنان، به عنوان مهمترین ویژگی یک انسان بهاری یاد کرد و گفت: هرنوع اصلاح حقیقی و پایدار بر اساس عشق شکل می گیرد. پایه هر اصلاحی بر اصلاح روح و جان و اندیشه انسانها استوار است. ما معتقدیم کسی که دلش مالامال از عشق به انسانها نباشد، نمی تواند ادعا کند که خواستار عدالت، آزادی، کرامت و رفاه برای سایر انسانهاست. احترام به دیگران نیز از شرایط لازم برای بهاری بودن است، محال است بدون احترام به دیگران، بتوان اثر مثبتی بر روی آنان داشت.

وی بر ضرورت ریشه یابی علل پیدایش وضع موجود در دنیا تاکید کرد و افزود: اگر بر غلط بودن کاری اصرار می ورزیم بلافاصله باید دلیل آن را تبیین کنیم و سپس برنامه درست و جایگزین را ارائه دهیم. بنده معتقدم که مهمترین ماموریت عزیزان بهاری، این است که یک برنامه جایگزین و اصلاحی برای بهبود اداره امور کشور روی میز بگذارند.

خادم ملت ایران از تداوم رویکردهای اصلی قبل از انقلاب یعنی تمرکز ثروت و قدرت، به عنوان مهمترین خطای سالهای پس از انقلاب یاد کرد و با اشاره به تلاش های صورت گرفته علیه طرح هدفمندی یارانه ها گفت: در موضوع هدفمندی، چند هزار ساعت با مردم صحبت شد تا مطلب را گرفتند و پای آن ایستادند و به همین سبب است که با وجود سنگین ترین هجمه ها و تخریب ها، نتوانسته اند فلسفه آن را به هم بزنند. بنابراین هرگونه برنامه ای برای حل مشکلات، باید جامع و ناظر به شرایط امروز باشد و در همه جای جهان بتوان از آن دفاع کرد زیرا برنامه نقطه ای و محلی جواب نمی دهد.

وی به بیان چند سال کار فشرده در باره "مدیریت ایرانی" پرداخت و گفت: این برنامه با آنکه نیازمند اصلاح و تکمیل است اما در حال حاضر، یک بحث قابل قبول و قابل ارائه محسوب می شود زیرا به صورت ریشه ای به مشکلات پرداخته است. دوره حاکمیت یک عده خاص به عنوان "حاکم" بر مردم به عنوان "محکوم" تمام شده است و من از اینکه اسم آن، حکمرانی، حکومت داری یا فرمانروایی گذاشته شود، ابا دارم چرا که همه این ها به اصالت قدرت و تحقیر انسانها برمی گردد. دیدگاه ما درست در نقطه مقابل آن قرار دارد زیرا تک تک انسانها را مهم و مالک می شناسد و همگان را به فعالیت، مشارکت و نظارت و احساس خودی بودن فرامی خواند. "مدیریت ایرانی" متعلق به یک محدوده جغرافیایی نیست بلکه برآمده از یک فرهنگ انسانی چند هزار ساله است.

احمدی نژاد افزود: آمریکایی ها برای اداره دنیا، از یک طرف تلاش می کنند به دیدگاهها و فرهنگ خود عمومیت بدهند و از طرف دیگر هم چند هزار کادر دارند که دقیقا همان خط را دنبال می کنند. برای مثال سفیر آمریکا در شرق آسیا دقیقا می داند که برای حفظ سلطه آمریکا چه باید بکند اما در جمهوری اسلامی، سفرایی را می فرستیم که بعضا نمی دانند چه باید بکنند و از چه چیزی دفاع نمایند. بسیاری از کارگزاران کشور واقعا نمی دانند چه کار می خواهند بکنند و کجا می خواهند بروند و الان چه کاری باید انجام شود. از این رو مهمترین وظیفه ای که امروز برعهده خود احساس می کنم تدوین، انتشار و توضیح تجربیاتی است که در طول سالهای مدید و با هزینه کرد و پشتیبانی ملت به دست آورده و آن را در قالب "مدیریت ایرانی" تدوین کرده ام. برای این منظور حداقل به پنج هزار نفر نیازمندیم که بر روش ها و مبانی این مدیریت مسلط باشند تا بشود اصلاح کرد و الا کار سخت است.

وی "مدیریت ایرانی" را منسجم ترین و قوی ترین برنامه برای گذار از این دوران و اداره مطلوب کشور خواند و در پایان سخنانش گفت: ما برای اداره کشور، حل مشکلات اقتصادی و پیشبرد امور جامعه، یک مدلی را طراحی کرده ایم که بومی، مستقل، ایرانی و مبتنی بر فرهنگ انسانی است و با شرایط بومی ما کاملا هم خوانی دارد و از قابلیت اجرایی کاملی در هر نقطه از جهان برخوردار است. اگر این برنامه به درستی ترویج شود، دیگر کسی نمی تواند با مبهم گویی و کلی گویی، اذهان مردم را به این طرف و آن طرف ببرد. اکنون زمان تبیین "مدیریت ایرانی" برای بدنه اجتماعی است و به فضل الهی خیلی زود شاهد برکات آن خواهیم بود.

۲۱۲۱

کد خبر 1644403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 50
 • نظرات در صف انتشار: 9
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سید IR ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  29 7
  توهم اجازه نداری حرفهای مفت ودردسر ساز بزنی وموج سواری کنی....هراز کشتی وهنر داشتی چشیدیم....
 • علی IR ۰۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  24 7
  متاسفانه عملکردت با حرفات نمیخونه اون وقت که به حرف ۶۰ اقتصاددان بی اعتنا بودی و در کشور هایی سرمایه گذاری می کردی که نه شناخته شده بودن و نه پولی بر می گشت.
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  15 8
  چه آدمیه چقدر رو داره انگار من ۸ ساال رئیس جمهور بودم یادش رفت میگفت بیایین سر کوچه ما گوجه بخرین حالا بدهکار شدیم ،مموتی تموم این داستانهارو جنابعالی آغاز کردی .....
 • IR ۰۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 4
  ای بنازمت با سوراخ کشتی وپیراهن چهارخونه ات و پنج هزار نفر بجای پنج میلیون نفر!
 • US ۰۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  11 6
  بلطف اینترنت ۱۲۸ کیلو بیت شما ماشالا مردم باسوادشدن چراخجالت نمیکشی.توچه خدمتی بمردم کردی هرچی بدبختی داریم ازامثال .... مثل شماست .
 • IR ۰۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 4
  خدایا حال همه رو خوب کن من جمله احمدی نژاد
 • یوسف اصغریان IR ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  9 6
  سلام بنده از تفکرات فوق العاده جناب آقای دکتر احمدی نژاد استقبال میکنم چون به نفع کل بشر صحبت می‌کنند افتخار میکنم که همچین آدمهایی مثبت اندیشی داریم انسان یک بار به دنیا آمده متاسفانه از نا آگاهی دنیارا برای خودش جهنم ساخته در حالی که انسان مغزیکه خدا از لطفش داده و اشرف مخلوقات است می‌تواند دنیارابه بهشت تبدیل کند
 • IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  8 8
  این ... مملکت را به فنا داد .اکثر بدبختی ها حاصل بیانات این بشر دوپا هست. کاغذ پاره ها و‌قطعنامه دون پاره شدن و..
 • احمد IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 8
  انشالله دکتر جان فقط امیدمان بعد از خدا به شماست
 • IR ۰۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 4
  احمدی نژاد بیخیال تو ام تو این تورم نقش داشتی.
 • عبداله IR ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 5
  فقط برو توبه کن،آنچه باعث شده انقلاب اسلامی پا بگیرد خون شهدا بود نه حرف وسخن بهاری پاییزی! تو باخته‌ای آنقدر هم سرو صدا نکن .مالک ار مالک شدست از لطف و صنع مرتضاست////// مال ک بی مرتضا امثال دیگر مرده هاست.
 • کیان IR ۰۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 11
  یارو رو تو ده راه نمیدادن سراغ کدخدا رو می‌گرفت آقای احمدی نژاد مثل اینکه شما تو کره ماه زندگی میکنی یا سرتو تو برف کردی چیزی نبینی فکر می‌کنی واقعا مردم تو رو انتخاب کردند تو که یه آدم ناشناخته بودی و بالاترین پستی هم که داشتی شهردار بودی اگر اصولگراها و تبلیغات وسیعی که انجام دادند نبود مردم برای تو تره هم خورد نمیکردند یه خورده بیاپایین تو کره زمین زندگی کن تا اطراف خودتو بهتر بشناسی
 • رضا IR ۰۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 9
  ویرانی این مملکت ازخودت شروع شد مردم راخاروخاشاک خواندی الان شدی طرفدارمردم؟
 • IR ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 11
  شما کشتی را شکستی وغرق کردی استاد حالادنیال کسی میگردی ک میخواهد کشتی را سوراخ کنه
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 9
  اولین سوراخ که هیچ ...کشتی ایرانو تو به گل نشوندی مدام هم حرف ...میزنی الان هم بشی رئیس جمهور از رئیسی و روحانی هزار برابر بدتری...تو مردم ایرانو بیچاره کردی پس.......
 • یک ایرانی IR ۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 11
  این اقا خودش که در راس قدرت بود مردم ومخالفان خود را خس و خاشاک نامید و انواع توهین ها به مردم کرد چی شده که حالا مبلغ دموکراسی و مردم خواهی و عدالت شده ? بیشترین میزان فساد و اختلاس و دزدی در زمان دولت ایشان به ثبت رسیده حالا دم از عدالت میزمد . واقعا که شرم بر او باد .
 • مجتبی IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 5
  درود بر تو
 • محمد IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 7
  اقای احمدی نژاد.برادرمحمود.اولین میخ رو تو زدی یادت رفت.
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 3
  مدیریت ایرانی یعنی همان بگم بگم ....یکشنبه سیاه....این هم میخواهد ادعا آدمهای با سواد را در بیارد....
 • حسن صادق DE ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 6
  جناب احمدینژاد انسانی شرافتمند وپاک ومقید ب تمام اصول ومبانی انسانی الهی بوده وهست ازدرگاه الهی برای ایشان سلامتی موفقیت وپیروزی مسئلت دارم
 • مسعود IR ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 6
  زنده باشی مرد که حرفهات امیدی در قلب ملت ایران است خداوند نگهدارت.
 • ایرج محمدی DE ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 5
  درود بر یگانه مرد عدالت .شجاعت .مدیریت .ساده زیستی.ولسوزی و مهربانی و.....دکتر احمدی نژاد عزیز. مردی از دیار و نسل کوروش کبیر... جانم به قربانت
 • NL ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 5
  این محمود ... بیکاره هر از چند گاهی متوهم میشه یک چیزی میگه مرد حسابی تو چرا این حرفها رو حالا می زنی
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 4
  این ادم مردم رو چی فرض کرده؟ ایشان بدون حمایت اصولگرایان حتی معروف هم نبود چه رسد به شهرداری و ریاست جمهوری, الان به گونه ای صحبت میکند انگار همه آلزایمر گرفتند.
 • IR ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 3
  حکومت کردن تو رو هم دیدیم
 • ایرانی با غیرت IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 5
  آقا محمود سرجدت کوتاه بیا ! شما دوره ات گذشته و امتحانت را به مردم پس دادی این حرفهایت هم خریداری ندارد.
 • ناشناس IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 3
  روزگار سیاه ایران از وقتی شدت گرفت که تو احمدنژاد شدی رئیس جمهور ایران. با یارانه مردم گدا کردی و دنبال یه لقمه نون باشن و چشمشون دنبال چندرغاز یارانه و گرونی افسار گیسخته...
 • محمود IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 4
  این بشر فکرمیکنه دوره ریاست خودش دوره گل وبلبل بود،درحالیکه بانی بیشتربدبختیها وگرانیها پول پاشی های دولت خودش بود
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 5
  هزاران درود بر احمدی نژاد با هیچ کس قابل قیاس نیست
 • سبزواری - رهجو IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 5
  بنام آرامبخش دلها . سخنان احمدی نژاد مصرف داخلی دارد ، بهتر است ایشان از ترامپ که با خروج از پیمان پاریس عظیم ترین جنایت و خیانت را در طول تاریخ انجام داد سخن بگوید تا او را بمحاکمه بین المللی بکشاند .
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 0
  منظور از خادم ملت ایران بشارت داد چه کسیه؟
 • ناشناس IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 3
  ریشه حداقل ۸۰ درصد تحریمها و بدبختی های امروز کشور رو مدیون همین آدم خوبه هستیم. کسب که کشتی کشور رو سوراخ سوراخ کرد حالا مدعی شده که بقیه ابن کار رو نکنن!
 • رامین IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 0
  احمدی نژادهم درمان درداین ملت ستمدیده نیست باحرفهای خوب زدن مشکلات حل نمیشه مردم بایدیک فکراساسی وجدی بحال خودشون بکنند......
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 0
  کاش اقای احمدی نژادمنظور از قدرتهای فاسد جهانی راروشن میکردن که امریکا واسرائیل هم جزء قدرتهای فاسد جهانی هستند یا نه ملاک رهبری هستند وبس
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 1
  تمام بدبختی ها از تو شروع شد . دست از سر مردم بردار
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  6 1
  آقای الان شما چه کاره اید هر بقالی تو مغازه اش از این حرفها که میزنید داره الحمد لله این مملکت حرف بزن کم نداره بی سواد وبا سواد اهل نظرند،نمی تونید شفا بدین درد اضافه نکنید
 • DE ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 1
  این مگه دردوران ریاست جمهوریش چه کاری برای ملت کرد هیچی حالااومده انتقادهم میگیره هیچ کسی برای ملت کاری نکرده ونمیکنه
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 1
  چجوری زمان حضرتعالی کلکسیون تحریم ها و بقول خودت کاغذ باطله ها علیه ایران مجوز داشت.
 • ناشناس IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 6
  از اول انقلاب تا الان اگه یک مرد تو نظام بود فقط همین احمدی نژاد بود و بس حیف که نگذاشتن مملکت اداره کنه
 • لااتتن IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 6
  درود بر اقای احمدی نژاد بزرگ درود بر احمدی نژاد باشرف درود بر پدر فقرا احمدی نژاد
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 2
  این آقا همان مدعی بود که کشتی تامین اجتماعی را با اون مرتضوی .... نه تنها سوراخ، بلکه منفجر کرد.....
 • احمدآقا IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  2 0
  نگو دولت بهار بگو دولت خزان دولت خوبی بود ولی خراب کرد خودش را
 • محمد IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  5 0
  امیدوارم روزی برسدکه همه انسانهابتوانند ازادانه وبدورازسلطه وقانونهای من دراوردی واجباری.زندگی شادی داشته باشند
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 4
  درود بر جناب آقای دکتر احمدی نژاد مرد خستگی ناپذیر قلب مستضعفین
 • مخالف شرکت های واسطه و خصوصی IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 2
  مموتی هیچی نگو داداش تو خودت از همه بدتر بودی الان یکم مهربون شدی
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  3 1
  شدید ترین تحریم‌ها بخاطر سیا ستهای غلط شما بر ما اعمال شد حال که سهمی از کیک قدرت ندارید اینگونه عوامفریبی میکنید ما نه فراموش می‌کنیم ونه می بخشیم
 • ناشناس IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 1
  سوراخ کشتی از زمان این اقا شروع شد حالااومده ادای آدم حسابیها رو درمیاره
 • محمد IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 2
  سلام خداقوت آقای احمدینژاد جون هرکی دوست داری دست از سر مردم و مملکت و نظام بردار و برو زندگی خودتو بکن ۸ سال بحق یا ناحق رییس بودی و آنکردی که الان داریم تبعاتش و میکشیم ! ؟ دستت درد نکنه و بسمونه ! ! با کمتر حرف زدن راه بهشت بازتره
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 1
  البته خود ایشان در سال 84 از کره ماه آمدند که وضعیت کشور را به هم ریختند و وضعیت امروز ما نتیجه 8 سال حکمرانی فضایی ایشان است
 • ساده دل IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  4 3
  در زمان شما ،یارانه باعث خوشنودی و امید برای قشرهای مختلف مردم ایران زمین بود،با یارانه‌های شما ،میشد ،۲کیسه برنج خرید ،یا با یارانه‌های شما میشد طلا خرید ،ولی افسوس دولتهای بعد شما نتوانستند با بالا رفتن قیمت اجناس، یارانه‌ها را افزایش دهند، ،تو وطن پرست واقعی بودی،داداش گلم