رضا سوخته سرایی از حرکت ورزشکار ایرانی در مسابقات جهانی زورخانه ای به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین ؛ ورزشکاران تیم ایران پس از اینکه در مسابقات جهانی زورخانه ای عملکردی ناموفق داشتند و پایین تر از تیم ملی آذربایجان در رده دوم ایستادند ، در حرکتی عجیب ، در سالن مسابقات دست به اعتراض زدند و صدای فحاشی بلند شد،در مسابقاتی که تمام افتخارش برای ما ایرانیان ، فرهنگ آیینی است که به نمایش می گذاریم.
این اتفاق با حمله و برخورد فیزیکی ورزشکار ایرانی با پهلوان محمد خوش جان ، از قهرمانان و زورخانه داران قدیمی کشورمان به پایان رسید. خوش جان که سابقه مدیریت کلی تربیت بدنی تهران را در کارنامه ورزشی خود دارد و نامی شناخته شده است برای اهالی ورزش. در پی این اتفاق ، پهلوان رضا سوخته سرایی دارای بازوبند پهلوانی کشور در چند دوره متوالی ، در گفت و گویی با خبرآنلاین لب به اعتراض گشود و گفت:« این حادثه یعنی مرگ ورزش پهلوانی ایران. واقعا حتی اگر حق یک نفر را خورده باشند ، چطور ممکن است کسی که باید با وضو وارد گود شود ، به خودش اجازه بدهد فحاشی کند و بدتر از آن یک پهلوان پیشکسوت را مورد ضرب و شتم قرار دهد؟ واقعا چه به روز ورزش پهلوانی ما آمده که این اتفاقات رخ می دهد. وقتی کار را دست اهلش نمی دهند ، چرا نباید این اتفاقات بیفتد؟»
او ادامه می دهد:« محمد خوش جان ، از قدیمی های ورزش پهلوانی ماست. ورزش پهلوانی با مسابقات آزاد یا فرنگی فرق می کند . اینجا نمی شود برای یک امتیاز کسی هرچه می تواند را بر زبان بیاورد. باورم نمی شود کسی حرمت موی سفید خوش جان را نگه ندارد و به سمت او حمله کند. این رفتارشان است ، آن هم نتایج شان. درد است که بازوبند پهلوانی بر بازوی یک غیر ایرانی بسته شود. اینکه پهلوان ایرانی نتواند طوری ورزش کند که نفر اول باشد.این درد ورزش ماست که ورزش پهلوانی مان دست اهلش نیست و ورزش باستانی مان را به این روز انداخته اند.»
4141
 

کد خبر 188970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • رحمان سنقری IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۱
  104 3
  رسم پهلوانی دیگرمرده است ..نه بر مرگ پهلوان که بر مرگ پهلوانی باید گریست!!!!
 • بدون نام CH ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۴
  2 3
  ریس فدراسیون فقط حاج محمد خوشجان رضا رخصت از کشور سویس
 • مرشد سعید بادامی IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰
  8 1
  شما رو بخدا برای انتخابات ریاست جدید فدراسیون اجازه حضور نوراله هدایتی رو به فدراسیون زورخانه ای ایران ندهید تمام بیچارگیهای این فدراسیون از این فرد ناشی شد آیابا وجود افرادی مثل پهلوان محمد خوش جان ،هدایتی باید نایب رئیس این فدراسیون میشد صدها دلیل منطقی از مسئله دار بودن این فرد وجود دارد که در جای خود باید مورد مداقه قرار گیرد. عاقبت امر همه مردان عالم ختم بخیر
 • عباس IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
  7 9
  محمد خوش جان پهلوان نیست لطفا از کلمات درست استفاده کنید. امیدوارم افرادی مانند خوش جان الگوی نسل بعد معرفی نشن از نزدیکان ایشان تحقیق کنید