برملا شدن راز کثیف اپل/ عکس‌های آیفون هرگز پاک نمی‌شوند!

کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن گزارش این مشکل، ادعا کرده‌اند که ظاهراً باگ به iCloud مربوط نمی‌شود. آیا اپل عکس‌های حذف‌شده کاربران را ذخیره می‌کند؟

به گزاری خبرگزاری خبرآنلاین، براساس گزارش دیجیاتو، چندین کاربر آیفون از به‌روزرسانی iOS ۱۷.۵ شکایت کرده‌اند و می‌گویند که این آپدیت عکس‌هایی که سال‌ها پیش حذف کرده بودند را برمی‌گرداند. نکته قابل‌توجه اینکه ظاهراً تمام کاربران آسیب‌دیده برای عکس‌های خود از iCloud استفاده نمی‌کنند، که با این وجود، می‌توان گفت این مشکل به ذخیره‌سازی محلی دستگاه‌های آیفون مربوط می‌شود.

iOS ۱۷.۵ چند روز پیش منتشر شد و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را برای کاربران به همراه داشت. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به یک بازی پازل جدید و دسترسی آفلاین به Apple News اشاره کرد. با این حال، چند کاربر شبکه اجتماعی ردیت به این موضوع اشاره کرده‌اند که برخی عکس‌هایی که آن‌ها در گذشته حذف کرده‌اند، پس از دریافت آپدیت iOS ۱۷.۵ دوباره ظاهر شده‌ است.

تاکنون صدها کاربر ردیت مشکل مشابهی را گزارش کرده‌اند که نشان می‌دهد باگ یا مشکل iOS ۱۷.۵ نسبتاً گسترده است. طبق گزارش کاربران، ظاهراً این اشکال بر فضای ذخیره‌سازی محلی دستگاه تأثیر می‌گذارد، زیرا برخی از کاربران آسیب‌دیده اصلاً از iCloud استفاده نمی‌کنند.

علاوه بر این، اگر هنگام ارتقای سخت‌افزاری به‌طور کامل از آیفون خود بک‌آپ گرفته باشید، حتی ممکن است عکس‌هایی دستگاه قبلی شما نیز در آیفون فعلی ظاهر شوند.

برملا شدن یک راز/ آیفون عکس‌ها را پاک نمی‌کند، پنهان می‌کند!

بازگشت برخی پست‌های صوتی حذف‌شده به آیفون با iOS ۱۷.۵

همچنین این احتمال وجود دارد که مشکل مذکور فقط مختص عکس‌ها نباشد، زیرا یک کاربر در ایکس ادعا کرده که پست‌های صوتی (Voicemail) قدیمی او نیز پس از به‌روزرسانی برگشته است. این مشکل توسط چندین آزمایش‌کننده نسخه بتا در مورد نسخه‌های بتای قبلی iOS ۱۷ نیز گزارش شده بود.

در حال حاضر، ظاهراً هیچ راه‌حلی برای جلوگیری از این باگ وجود ندارد و پس از به‌روزرسانی آیفون خود به iOS ۱۷.۵، باید به صورت دستی برنامه Photos را بررسی کنید تا ببینید آیا محتوای حذف‌شده برای شما نیز دوباره ظاهر شده‌اند یا خیر. البته باید اشاره کرد که تمام کاربران تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته‌اند.

اپل نیز هنوز نسبت به این موضوع هیچ بیانیه‌ای صادر نکرده است. نکته نگران‌کننده دیگری که وجود دارد، این است که شاید اپل به‌صورت مخفیانه داده‌های حذف‌شده و قدیمی کاربران خود را نگه می‌دارد. باید دید غول کوپرتینویی چه بیانیه‌ای برای حل این مشکل صادر خواهد کرد.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1908185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =