کتاب «خاطرات یک الاغ» که در 27 فصل نوشته شده٬ که به خاطر تخیل نویسنده به نظر می‌رسد قابلیت‌های زیادی برای فیلم نامه‌های انیمیشنی دارد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب«خاطرات یک الاغ» رمانی از سوفی سگور با ترجمه سهیلا صفوی تولید دفتر کودک و نوجوان حوزه هنری به چاپ هشتم رسید. این کتاب با استفاده از تخیل نویسنده٬ گرفتاری ها و رنج‌های یک الاغ را بازگو می‌کند. در تقدیم نامه کتاب می‌خوانیم: «‎ارباب کوچولو تو همیشه با من خوب بودی، ولی قضاوت غلطی درباره الاغ ها داشتی. من این خاطرات را می نویسم و به تو تقدیم می کنم تا بتوانی الاغ ها را بهتر بشناسی. تو خواهی دید که آدم ها چقدر با من و همجنسان من، نا عادلانه و دور از انصاف رفتار کرده و می کنند و خواهی دید که ما هوش و استعداد زیادی داریم‎....»

‎در ابتدای این داستان که از زبان الاغ نقل می‌ شود٬ می خوانیم: «من به یک کشاورز بد اخلاق و مغرور تعلق داشتم...اربابم تمام سبزیجات و میوه‌هایی را که در طول هفته رسیده بودند٬ جمع می‌کرد و دررون سبد‌هایی بر پشت من گذاشته٬ مرا مجبور به طی کردن مسافت طولانی می‌نمود ...با این وضع، من وقتی با زحمت می‌توانستم حرکت کنم؛ این زن بدجنس بر پشت من، روی سبدها می‌نشست و مجبورم می‌کرد با همان حال تا بازار «لگل» که یک فرسنگ تا مزرعه فاصله داشت راه بروم. این کار هر بار مرا بیش از حد عصبانی و ناراحت می‌کرد، ولی از ترس چوب خوردن جرأت بیان آن را نداشتم... .»

در بخشی از کتاب نیز می‌خوانیم:‏
«از روزی که من صورت آگوست را با شاخه درختان زخمی کردم و او را در گودال پر از لجن انداختم، تغییر رفتار بچه ها و پدر و مادرهایشان و بقیه ساکنان منزل با من کاملا محسوس بود. حتا حیوانات دیگر هم رفتارشان مثل سابق نبود. به نظر می آمد که از من دوری می کنند. وقتی من از راه می رسیدم، آن ها از آن جا دور می شدند و در حضور من سکوت می کردند و حرفی نمی زدند. قبلا گفته بودم که حیوانات مثل انسان ها برای صحبت از الفاظ استفاده نمی کنند، بلکه فقط با حرکت چشم ها، گوش ها و دم با هم حرف می زنند. من دلیل تمام این تغییرات را خوب می دانستم. این موضوع بیشتر مرا خشمگین می کرد تا غمگین‎«.‎

کتاب «خاطرات یک الاغ» که در 27 فصل نوشته شده٬ که به خاطر تخیل نویسنده به نظر می‌رسد قابلیت‌های زیادی برای فیلم نامه‌های انیمیشنی دارد. «بازار روز»٬ «مخفیگاه»٬ «آتش سوزی»٬ «مسابقه الاغ‌ها»«سرداب‌ها» و «دزدها» از جمله فصول تشکیل دهنده کتاب به شمار می‌آیند. چاپ جدید این کتاب در قطع پالتویی به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

 

 

6060

کد خبر 307720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
  12 0
  عجب تخیلی داشته نویسنده.
 • بی نام A1 ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
  1 0
  الاغ دوست داریم
 • يوسف IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
  1 0
  بعضي از نويسنده ها حرفهاي اصلي خود را پشت داستان خود مخفي ميكنن. من فكر ميكنم اين كتاب اشاره داره به بد رفتاري مردها با زنها در جامعه و جهان پيرامون