۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷
 چقاشى‌هاى کاوه یارى در گالرى گلستان

چکش-نقاشى هاى کاوه یارى که خودش عنوان «چقاشى» را براى آنها ابداع کرده، از ٢٤ اردیبهشت در گالرى گلستان به نمایش در مى آیند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،در توضيح اين نمايشگاه آمده:"چقاشی هنری‌ست که با استفاده از یک چکش ساده، به فلز بی‌جان زندگی می‌بخشد و آن را به یک کار هنری رازآمیز و روح‌افزا تبدیل می‌کند. هنرمند خودآموخته لایه‌های فلز را همسان مادری که با عشق از فرزندش نگهداری می‌کند، شکل می‌دهد، هستی بی‌جنبش آن را به‌قالب در می‌آورد و تندیسی شگفت و زنده می‌آفریند. نگاهی نزدیک به این تناسخ دلربا، دوستداران هنر و بینندگان رهگذر را به حس عمیقی از زیبائی هدایت می‌کند..."

رضا كيانيان در بخشي از متني كه در‌باره اين نقش برجسته ها نوشته، آورده است: "نقش برجسته هاي كاوه ياري، آدمي را با خود به اساطير مي برد به دنيايي كه تازه آدمي به خلاقيت دست يازيده بود. روزگاري كه آدمي با آنچه در دسترس داشت، خيال خود را مي ساخت. اين نقش برجسته ها تا آنجا كه به سليقه هاي رايج وصل نشده اند، بسيار شخصي و خلاقانه اند. فلز و به ويژه مس،بوم هاي كاوه هستند."

كاوه ياري متولد شهريور 1332 در اراك، و هنرمند خودآموخته اى است كه در دوران هنرستان فلزكارى خوانده است.

نمايشگاه چقاشى هاى او جمعه ٢٤ ارديبهشت از ساعت ١٦ در گالرى گلستان افتتاح مى شود و تا ٢٩ ارديبهشت ادامه دارد. گالرى گلستان در دروس، خيابان كماسايى شماره ٣٤ واقع شده است.

58245

 

 

کد خبر 534587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =