تیتر سه وبلاگ‌ها

 • تلاقی‌گاه ایران و جهان عرب

  تلاقی‌گاه ایران و جهان عرب

  چندی پیش دونالد ترامپ در سفری اعلام نشده وارد بغداد شد و با کم‌ترین بازتاب موثر به ایالات متحده بازگشت. او بعدها گلایه کرد که در حالی که کشورش در یک دهه اخیر ۷ تریلیون دلار در این منطقه هزینه کرده، خلبان هواپیمای حامل او هنگام فرود، ناگزیر از خاموش کردن چراغ‌ها بوده است.

 • چگونه پمپئو را مأیوس کنیم؟

  چگونه پمپئو را مأیوس کنیم؟

  سخنرانی وزیر امور خارجه امریکا در قاهره، عقب‌گردی از سیاست‌های واقع‌بینانه‌تر دولت پیشین آمریکا در مواجهه با مسأله ایران بود.

 • تروریسم و تحریم ایران

  تأسیس گروه اقدام در وزارت امور خارجه آمریکا ظاهراً واپسین گامی است که در راه تشدید تمرکز واشنگتن برای فشار بر ایران برداشته شده است، بدون آن که این امیدواری کاذب را در تهران ایجاد کرده باشد که ممکن است هماهنگی سیاست‌های مربوط به ایران در این نهاد جدید، به‌زودی تغییرات ملموسی در لحن و رفتار غیراقع‌بینانه ایالات متحده ایجاد کند.

 • انگیزه‌های ما برای مذاکره با آمریکا

  مذاکرات ایران و آمریکا، نه پایان بلکه سرآغازی بر مانورهای سیاسی ایران در برابر آمریکا، متحدانش و همه طرفداران براندازی در مرحله‌ای جدید و بی‌سابقه خواهد بود.

 • چرا پوتین، ایران را با ترامپ معامله نمی‌کند؟

  بدون آن‌که لازم باشد ایران امتیازی منحصربه‌فرد به روسیه بدهد و یا یک فرستاده ویژه را راهی مسکو کند، می‌توانیم مطمئن باشیم که ایران مورد معاملاتی روسیه و آمریکای ترامپ نخواهد بود، حداقل نه به آن شکل هراسناک و خیانت‌آلودی که در ذهن ایرانیان نقش بسته است.