شنبه 28 مهر 1397

عاطفی، حمیدرضا

تحصیلات: کارشناس فیزیو تراپی – لیسانس ادبیات فارسی نویسنده و منتقد حوزه موسیقی و خوشنویسی عضو هیئت مدیره کانون پژوهشگران موسیقی – دارای گواهینامه استادی از انجمن خوشنویسان ایراندبیر و سردبیر نشریات و رسانه های مختلف (ماهنامه مقام، فصلنامه آهنگ، ابرار هنری،خبرگزاری مهر، هموطن سلام ویژه نامه جشنواره مهر آهنگ و...)طی دوره های تخصصی روزنامه نگاری وارتباطات طراح و مدیر بخش پژوهشی جشنواره موسیقی فجر از دوره پانزدهم تا نوزدهممدیر کمیته فنی و اجرایی برخی جشنواره های موسیقی از جمله اولین جشنواره موسیقی م
 • آن نگاه مغموم دوست داشتنی

  - آخرین بار رضا را در کنسرت ناگفته استاد شهرام ناظری دیدم؛ برای همسخنی مجال بسیار کوتاه بود اما نگاهش همان نگاه مغموم و معصوم بود با همان تلخند همیشگی...!

 • عادت به ناهنجاری ها

  - برخی با دستاویز قراردادن توانایی های تخصصی افراد در صدد دفاع از رفتار و منش غیرقابل قبول هستند! گویی ادبیات غیرمتعارف و بی اخلاقی هایی از نوع بگم بگم های دولت قبلی و آن پرده دری های زشت چنان در ذهن و ضمیر برخی افراد به اصطلاح فرهنگی رسوخ کرده است که ناهنجاری های بسیط و روشن این روزگار را نمی توانند دفع کنند .

 • دستان پشت پرده تعطیلی دستان

  - متاسفانه پس از گذشت سه دهه از انقلاب هنوز این تسویه حساب های سیاسی و تنگ‌نظریها که معمولا با حمایت و فضاسازی های چند رسانه خاص صورت می پذیرد مانع جدی برخی فعالیت های فرهنگی و ارزشمند است.

 • ارکستر موسیقی ملی در سایه

  - از علی رهبری که برای پیشبرد برخی اهداف ارزشمند خود دائما مثال هایی از کشورهای مختلف جهان امروز می زند بپرسید که برای شهر تهران با این جمعیت چند ارکستر بزرگ و فعال لازم است ؟ بپرسید که آیا حضور ارکستر موسیقی ملی در کنار ارکستر سمفونیک ملی ضرری به حال ارکستر سمفونیک دارد یا خیر ؟

 • رد شوالیه و یک سیمای متفاوت

  - بیش از سه دهه است که همین استاد علیزاده انقلابی و میهن پرست از دست مسئولان و مدیران مختلف و در راس آنها همین مدیران صدا وسیما گله مند است که چرا از به کار بردن واژه موسیقی و نمایش ساز واهمه دارند .

 • خواننده ای که خودش بود

  - در جامعه ای که همه هنجارهای اجتماعی رعایت شده و مناسبات فرهنگی و هنری دارای قواعد و ساختارهای منطقی و معقول است هرگز چنین اتفاقات تعجب آوری رخ نمی دهد.

 • ساز ناکوک هواپیمایی ایران

  - جای تاسف دارد که چرا شرکت ها و موسسات ملی و معظمی چون ایران ایر دچار چنین خبط و خطاهایی فاحش می شوند؛ در جایی که تمامی علوم و دانش بشری دنیای امروز در حوزه خدمات اجتماعی و مسائل فرهنگ عمومی به سرعت در حال پیشرفت و تحول است بروز چنین حوادث غریبی تاسف آور است.

 • صحنه برعکس می شود!

  - اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در مراسم تشییع و تدفین نه به خاطر سخنرانان بلکه در حقیقت برای احترام به هنرمند درگذشته و به پاس سالها زحمت و ممارست آن مرحوم و ادای دین به ساحت ارزشمند او گرد هم می آیند و در نتیجه برخلاف همه کنسرت ها ، همایش ها، بزرگداشت ها و غیره این بار صحنه برعکس می شود یعنی مردم مخاطب را انتخاب نمی کنند بلکه این سخنران وتریبون است که در مقابل مردم قرار می گیرد

 • در حاشیه قطع بیمه هنرمندان/ امان از سه چهارم باقیمانده

  - متاسفانه در اولین سالگرد استقرار دولت یازدهم همان مختصر فعالیت صنفی خانه های هنر با موازی کاری در محاق قرار گرفته است! به واقع اگر یک چهارم وعده های دولت اعتدال چنین است باید با خوف و رجا گفت که وای به حال پایان سه چهارم باقیمانده...!

 • انتصاب مدبرانه و امید افزا در حوزه اطلاع رسانی

  - انتصاب پرویز اسماعیلی به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری مصداق عینی همان شعار شایسته سالاری است که در دولت های مختلف مطرح ولی متاسفانه کمتر به آن بهای لازم داده شده است.