سه شنبه 1 آبان 1397
یکشنبه 25 شهریور 1397 - 14:26:57 چاپ

سرلک: بهاییت برای انحراف‌عزاداری‌ها ازاسب‌تروا استفاده‌می‌کند

بنری که درفضای مجازی دیدم مربوط به هیأتی در یوسف‌آباد بود اما درباره آن هیأت اطلاعی ندارم

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - اسب تروا هدیه‌ای به ظاهر قشنگ از جانب دشمن بود، حال آن‌که سربازان دشمن داخلش پنهان شده بودند، وقتی اسب وارد قلعه شد، دشمنان از غفلت ساکنان قلعه سوءاستفاده و همه را نابود کردند؛ این استراتژی بهاییت است.

به گزارش خبرآنلاین، امسال در آستانه برگزاری مراسم های عزاداری ماه محرم پیام ها و مطالبی در فضای مجازی منتشر شد. محتوا و مضمون پیام ها این بود که با توجه به فشارهای اقتصادی و معیشتی، منابع مالی مربوط به برگزاری هیئات مذهبی در امور خیریه و دستگیری از مستمندان هزینه شوند. حجت الاسلام علی سرلک روحانی مشهور و کارشناس مسائل دینی در صفحه اینستاگرام خود به این پیام ها واکنش نشان داد و آن را برآمده از تفکر بهائیت خواند.

حجت الاسلام علی سرلک

حجت الاسلام علی سرلک درباره ریشه خبر «بهایی‌بودن ایده صرف هزینه برپایی هیئات مذهبی در امور خیریه» به خبرآنلاین گفت: پیام من خبر نبود بلکه پوستری را در فضای مجازی دیدم و روی آن متن نوشتم چراکه مبلغان بهائیت از این نوع شیوه ها نیز قبلا استفاده کرده بودند بنابراین شیوه متداولی میان آنهاست.

وی افزود: بهائیت را انگلیسی ها درست کردند، استراتژی اصلی شان هم این است مثل آفتاب پرست با شیعیان همنوا و وارد جمع آنها شوند، دل هایی را با خود همراه می کنند اما بعد زمینه های انحرافی به وجود آورند تا به اسلام ضربه بزنند. اساسا اسلام با  جریان ارتداد تند برخورد می کند.

این استاد دانشگاه افزود: آیه «إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا ثُمَّ كَفَرُوا ثُمَّ آمَنُوا ثُمَّ كَفَرُوا ثُمَّ ازْدَادُوا كُفْرًا لَمْ يَكُنِ اللَّهُ لِيَغْفِرَ لَهُمْ وَلَا لِيَهْدِيَهُمْ سَبِيلًا» دقیقا همین است که کسانی همنوا می شوند و اظهار می کنند که عزادار هستند، موکب می زنند و سنگ تمام می گذارند اما بعد که به یک اعتبار و ظرفیتی رسیدند و اعتماد عمومی نسبت به آنها شکل گرفت، در مقام سوءاستفاده برمی آیند تا تفکر عزاداری برای امام حسین(ع) را از درون متلاشی کنند.

وی افزود: اسب تروا هدیه ای به ظاهر قشنگ از جانب دشمن بود، حال آنکه سربازان دشمن داخلش پنهان شده بودند، وقتی اسب وارد قلعه شد، دشمنان از غفلت ساکنان قلعه سوءاستفاده و همه را نابود کردند. این استراتژی بهائیت است. فرمان دارند خوش برخوردی و ملاطفت کنند تا پایگاه اجتماعی به دست آورند و افکارشان را اشاعه دهند. در کتاب مستر همفر جاسوس انگلیسی هم این مسئله آمده است.

سرلک یادآور شد: حتی امروز هم در بعضی کشورهای اسلامی این شیوه اجرا می شود. اخیرا کسی در منطقه ای از افغانستان بزرگ و شیخ مردم شده بود و بعد از سالها وقتی اعتمادی را به دست آورد، صدمات بزرگی را به تفکرات مردم وارد کرد. این یک شیوه روشن و معلوم و مشخص و خیلی زیرپوستی است که شناسایی اش خیلی سخت است. البته بنری که در فضای مجازی دیدم مربوط به هیأتی در یوسف آباد بود اما من مشخصا درباره آن هیأت اطلاعی ندارم، در مطلبم نیز هیچ اشاره ای به اسمش نکردم بلکه به این استراتژی بهائیت اشاره داشتم.

بهائیت

وی درباره میزان نفوذ بهائیت در جامعه ایران افزود: بهائیت نفوذ در جامعه ما ندارد اما تصمیم برای ضربه به اسلام دارد، البته بهایی ها در کشور ما کم نیستند، فعالیت مذهبی شان هم مانعی ندارد ولی چون بنای بهائیت به ضربه و صدمه زدن است، طبیعتا از خطرهای بزرگ محسوب می شوند. یادمان باشد اگر مجاهدت بزرگان و علما نبود بهایی ها زمان رژیم پهلوی در حد نخست وزیری نیز جلو رفته بودند.

سرلک درباره طراحی سایت ها و نرم افزارهایی تحت عنوان نذری یاب و ضرورت تغییر فرهنگ افراط در نذری دادن گفت: همه مسائل قابل اصلاح و بهبود است، عقل حکم می کند انسان مرتب حرکت و مقصد خودش را ارزیابی کند. یک مسئله ای تحت عنوان مسائل واقعی و مسائل میدانی داریم. وقتی یک رودخانه ای از یک منبع بزرگی سرازیر می شود، حتما حجم وسیع آب آن ممکن است مزرعه ای را در حاشیه مسیر خراب کند اما باید به متن رودخانه نگریست.

وی افزود: چند درصد مردم در ایام عزاداری دنبال گرفتن دفعات متعدد غذا هستند؟ بعد آن غذاها  را چه می کنند؟ قرآن مجید درباره خودش می فرماید «قرآن شفا و رحمت برای مومنان است و برای کسانی هم سبب خسارت می شود». این خسارت به قرآن بر نمی گردد بلکه به زمینه های مربوط می شود که درون هر کس وجود دارد. اگرچه باید فکر کرد و بهترین کار را انجام داد ولی بعضی حاشیه ها را نباید برجسته کرد یا با متن و اصل اشتباه گرفت. در یک حرکت جمعی چند میلیونی حتما یکسری خطا و اشتباه است که البته نمی گویم عیبی ندارد، اما به هیچ وجه متن نیست.

این کارشناس مسائل دینی و مذهبی تأکید کرد: فقرا در برپایی و تأمین هزینه های مراسم های عزاداری محرم بانی می شوند. حالا اگر گوشه و کنار هم کسی نرم افزاری درست کرده و اسمش را نذری یاب گذاشته، موضوع حرف ما نیست چون چیزی نیست و به حساب نمی آید چون باید متن را دید.

وی افزود: یادمان باشد دشمن اصلی دستگاه امام حسین(ع) شیطان است. عمله شیطان با ذهن پیچیده خودشان از امام حسین(ع) رودست خوردند بنابراین می خواهند عزای امام حسین را کم فروغ کنند. در طول تاریخ هم بوده و برای الان هم نیست. همواره دنبال این بودند، راه کربلا را مسدود کردند. حرم امام حسین(ع) را به آب بستند، شخم زدند. بدن امام حسین(ع) را زیر سمّ اسبان انداختند، خانواده اش را به اسارت بردند، تازیانه زدند تا فروغ راه امام حسین را از بین ببرند اما الحمدالله فروغ این راه روز به روز بیشتر شده است.

سرلک تأکید کرد: امروز نیز مشکلات مالی و اقتصادی و فشارهای کمرشکنی که جامعه دارد تحمل می کند، اصلا باعث نشده که مردم به سمت امام حسین رو نیاورند بلکه برعکس دوباره هیئات و دستجات برپا شدند و اطعام ها سرجایش است. البته کسانی ممکن است به هر دلیلی یا براساس محاسبه ای حضور خود را در مراسم عزاداری امام حسین(ع) کم کرده باشند یا این کار را کنار گذاشته باشند اما حتما یک کسانی دیگری چند برابر این پرچم را بلند کردند. به همین دلیل سال به سال به تعداد هیئات و حسینیه ها و خیل عظیم راهپیمایان اربعین افزوده می شود.

29214

کلید واژه‌ها : بهائیت - عاشورا - عزاداری - محرم -
31 دیدگاه
 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 15:33:21
  پاسخ
  217 22

  انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال باید به سخن بپردازیم نه صاحب سخن

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 02:13:06
   294 2

   حداقل در این ایام اگر راست میگوئی و در گفتار خود صادق هستید بگوئید هیچ شخصی اعم از مداح و روصه خوان و....... اجازه ندارند پول بگیرند و مثل مردم عادی که از همه چیزشان را برای اسلام عزیز میدهند هیچ فردی در این دهه محرم و مناسبتها نباید پول و هدیه و هرچیز مادی بگیرد.

 • قلی خان
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 16:39:21
  پاسخ
  361 15

  دین هرکس مربوط به خودشه.دست بر دارید ...

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 16:52:36
  پاسخ
  9 102

  لابد شما نگرانید که ... يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ ۖ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا ۚ أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ ۚ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ 12

 • رضا
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 16:53:36
  پاسخ
  4 162

  از یارشاطر اینگونه برداشت شده است که یکی از اهداف اصلی تحقیقاتی این ... و نتیجتا عوامل اصلی صهیونیست حامی او، ایجاد و گسترش یک طیف شیعه رادیکال برای ایجاد اختلاف میان مذهبیون شیعه از یک طرف و ایجاد بد نامی، بی اعتباری و تنفر در بدنه جامعه از طرف دیگر بوده است. دستگاههای مسئول در برابر مقامات عالی کشور قطعا پاسخی برای این سوال دارند که چه اقداماتی و نتایجی در خصوص شناسایی و خنثی سازی عوامل تبلیغی و اجرایی این طرح در شبکه های مذهبی کشور انجام شده است.اینگونه طرحها برای گپ زدن و صرفا بر روی کاغذ ریخته نشده بودند. خطر این طیف از طرح و تلاش برای فروپاشی و تجزیه این است که بدنه مذهبی را نشانه گرفته و دستگاههای مسئول احیانا حساسیت و تمرکز کمتری بر آن دارند.

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 17:12:32
  پاسخ
  305 4

  .... ریخت و پاش و خرج زیاد نکنیم این کجاش کار بهائیته

 • علیرضا 2
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:07:13
  پاسخ
  22 365

  بهایی ها درکشور فعالیت دارند ویکی از فعالیت های آنها برپاکردن محافل عیش ونوش وروابط آزاد دختران وپسران وپیگیری آزادی همجنس بازی درایران است وتاکنون تعدادی از آنها درهمین رابطه دستگیر شده اند

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:28:35
   9 255

   دقیقا

 • بابک خان
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:45:27
  پاسخ
  294 8

  هر کسی انتقاد به حقی می کنه رو بهش انواع تهمت و تخریب رو نسبت می دهید. یا جاسوس اسرائیل و آمریکاس یا بهایی و یهودیه. والا من و همه اطرافیانم هم نظرمون همینه که بهتره جای این همه ریخت پاش های عزاداری صرفه جویی بشه. والا بهایی هم نیستیم. عوض اینکه به انتقاد جواب بدید، سعی می کنید با تهمت منتقدین رو تخریب کنید.

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:50:07
   28 166

   صرفه جویی فقط برای مراسم عزاداری که نیست که حتما باید کم بشه...اما وقتی به یکی که دوست داره بره حج و کربلا میگن نرو و پولش رو بده به فقیر اوج بی منطقی و نگاه کاملا یک طرفه است...یکی به سفر تایلند و آنتالیا میره و یکی دوست داره بره کربلا...متاسفانه این مردم احترام بلد نیستند هر دو نوع تفکر، فکر می کنند خودشون خوب و اخلاقی زندگی می کنند و تفکر مقابل شون باعث ایجاد مشکل شده و ...

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 18:53:17
  پاسخ
  277 12

  وقتی کسانی در. جامعه وجود دارند که در. سطل اشغالها دنبال پیدا کردن یک لقمه نان هستند چه الزامی هست که میلیونها وشاید ملیاردها صرف عذاداری نشود۰ والله بالله امام حسین هم راضی نیست.

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:27:52
   31 180

   ولله راضی هم نیست توی دبی سرمایه گذاری بشه یا مردم بروند سفرهای استانبول و آنتالیا و مالزی.

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:26:58
   19 157

   دبی و ترکیه رفتن چطور؟

 • ایرج
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 19:15:16
  پاسخ
  182 5

  بی مدرک حرف زده .کلی گویی کرده

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 19:36:17
  پاسخ
  189 2

  اینکه برخی مسلمانان و به ظاهر مومنان ، قبله گم کرده اند و در پی سو استفاده اند ، چه ربطی به بهاییت و مسیحیت و یهودیت دارد؟ این چه عادتی ست که چون خطا میکنید ،به گردن شیطان می افکنید؟

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 19:46:24
  پاسخ
  216 1

  متاسفم که در کشور من همه دنبال دشمن خیالی هستند و دچار توهم هستند.

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 20:09:10
  پاسخ
  194 5

  اصلا بر فرض که این حرف از خود شیطان رجیم باشه من سوال دارم دستگیری از مستمندان بیشتر به اسلام خیر میرسونه یا عزاداری

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:25:59
   22 144

   دوست بزرگوار ایرادی نداره اما سوال اینجاست که چرا وقتی محرم میاد یاد کمک به فقرا می افتیم چرا درباره سفرهای میلیونی به ترکیه و دبی و مالزی و... چیزی نمی گید؟

 • سمیاری
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 20:50:00
  پاسخ
  114 3

  باسلام بزرگوار دنبال قاتل بروسلی نباشید از صدر اسلام همانا از مسلمان نما ضربه به دین وارده شده مانند خوارج وغیره

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 22:32:22
  پاسخ
  172 4

  کجای کار دستگیری از مستمندان اشکال شرعی داره ؟ بگید دستگاه و دکان ما کساد میشه ؟

 • بی نام
  یکشنبه 25 شهریور 1397 - 22:45:15
  پاسخ
  185 1

  فعلا که مسئولین که بهایی هم نیستن با همت و تلاش بی پایان دارن مردمو دین زده میکنن. این ....

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 02:55:19
  پاسخ
  148 5

  مساله بهاییت نیست ....و الا هزینه تو خیریه و کمک به نیازمندان در این شرایط 1000 بار به هزینه ها و ریخت و پاشهای رایج بهتره

  • بی نام
   دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:28:47
   14 138

   معمولا کسانی که هیات به پا می کنند و یا در عزاداری شرکت می کنند بیشتر به فقرا کمک می کنند. مساجد یکی از پایگاه های کمک به درماندگان و فقرا است.

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 06:49:12
  پاسخ
  109 2

  خداوند شماها رو هدايت كند و ما رو هم شفا عنايت كند

 • شبنم
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 07:20:50
  پاسخ
  115 3

  آره خب بایدم بگه کار بهایی هاست.....

 • شهاب
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 07:29:33
  پاسخ
  5 122

  به نظر من که حرف منطقی و متین هستش، یکی از بزرگان گفته که حرف حق رو بدون توجه به اینکه گوینده اون کی باشه قبول کن چون حرف حق از طرف حق میاد.

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 08:19:40
  پاسخ
  162 5

  چرا فکر میکنید همه دنیا می خوان به اسلام و مسلمین ضربه بزنن؟ ...

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 09:11:12
  پاسخ
  120 2

  یعنی دیگه تو این یه مورد کار آمریکا نیست؟؟؟؟

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:24:15
  پاسخ
  6 87

  اصل حرف درسته اما نباید به هر موضوعی تعمیمش داد

 • بی نام
  دوشنبه 26 شهریور 1397 - 10:24:57
  پاسخ
  102 3

  بذارید هر کسی هرجور راحته انجام بده. یکی با کمک به فقرا آرامش میگیره یکی با برگزاری مراسم عزاداری. اینقدر به هم گیر ندیم...

 • محسن
  سه شنبه 27 شهریور 1397 - 09:18:28
  پاسخ
  0 0

  پیشنهاد میکنم یک جریان بین مداحان گرامی راه بیفته که بجای هزینه پاکتی شماره حساب مراکز خیریه رو بدن و رسیدش رو از صاحب مراسم تحویل بگیرن .

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

پربیننده‌ترین