پنج شنبه 25 مرداد 1397
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:31:42 چاپ

حمله قلعه‌نویی به سلطانی‌فر، افتخاری و کی‌روش/ اعلام لیست تیم‌ملی قبل دیدار با استقلال اتفاقی‌ نبود

ورزش > لیگ برتر - سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: به ذوب‌آهن برنامه داده‌ام که اگر برنامه‌ام عملی شود در این تیم می‌مانم اما اگر نشود به گزینه‌های دیگر فکر می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد دیدار دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال اظهار داشت: من خاطرات زیادی با استقلال داشته‌ام، از قهرمانی در آسیا بگیر تا لیگ دسته سوم، همه نوع استقلالی را تجربه کرده‌ام. من با این تیم تا لیگ دسته سوم پیش رفتم، جایی که هیچ کدام از این آقایان که الآن دور تیم هستند آن موقع نبودند. در لیگ برتر هم با این تیم از رتبه 13 تا قهرمانی را تجربه کرده‌ام، پس حس رویارویی مقابل این تیم برای من سخت‌تر از دیگران است ما هم دوست نداشتیم دو تیم ایرانی در این مرحله با هم رودررو شوند.

وی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی ادامه داد: شما مطمئن باشید هر کدام از این دو تیم با هر تیم دیگری بازی می‌کردند قطعاً به مرحله بعدی صعود می‌کردند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در ادامه درخصوص عملکرد موفق تیمش در نیم‌فصل دوم لیگ برتر و مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: اینجا بحث صداقت کاری مطرح است و من خوشحالم در هر جایی که کار کرده‌ام با همه وجود بوده‌ام. در تیم ما صداقت و همدلی خوبی وجود داشت، به‌خلاف نیم‌فصل اول. تیم ما هم به‌لحاظ مدیریتی، هم به‌لحاظ رفتاری بهترین تیم لیگ بود. با تمام وجود می‌گویم شاید امیر قلعه‌نویی کمترین نقش را در موفقیت ذوب‌آهن داشت، ضمن اینکه نیم‌فصل دوم بازیکنانی به جمع ما اضافه شدند که خیلی زود با بازیکنان باتجربه ما هماهنگ شدند و این هم یکی دیگر از دلایل موفقیت تیم‌مان در نیم‌فصل دوم بود.

قلعه‌نویی در واکنش به این پرسش که انتظار می‌رفت دیدار رفت تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال پرگل باشد اما این اتفاق نیفتاده است گفت: من یک سؤال فنی دارم؛ بهترین بازیکن دیدار رفت ما و استقلال چه بازیکنانی بودند؟ قطعاً رشید مظاهری و مهدی رحمتی بهترین بازیکنان زمین بودند، این نشان می‌دهد ما بازی خوبی انجام دادیم که دروازه‌بانان دو تیم بهترین بازیکنان زمین شدند. فکر می‌کنم تا دقیق 35 بازی تیم استقلال حاکم میدان بود اما بلافاصله ما دست به تعویض زدیم و بعد از آن هم تیم ما عملکرد خوبی داشت. در 30 دقیقه ابتدایی مسابقه رشید مظاهری بهترین بازیکن زمین بود اما جوسازی‌هایی در فضای مجازی انجام شده و چیزهایی به من نسبت داده‌اند که من آنها را به خودشان و خانواده‌هایشان نسبت می‌د‌هم.

وی افزود: در نیمه دوم رشید مظاهری کم‌کارترین بازیکن زمین بود و رحمتی پرکارترین بازیکن بود. وقتی ما در دقیقه 30 تعویض کردیم بازی را در دست گرفتیم شما فیلم بازی را ببینید ما پیش از به‌ثمر رساندن گل‌مان 3 الی 4 دقیقه توپ روی دروازه استقلال بود. متأسفانه چند نفر بعد از قهرمانی استقلال در جام حذفی دوباره کنار این تیم پیدا شدند و می‌خواهند آرامش را از این تیم بگیرند، همان‌هایی که منصوریان را اذیت کردند و باعث شدند سرمایه ملی از دست برود. من از سلطانی‌فر (وزیر ورزش) می‌خواهم این موضوع را پیگیری کند. این فوتبال است و می‌گذرد اما آیا درست است این‌طور در فضای مجازی جوسازی کنند؟ استقلال در دیدار برابر ما 19 خطا داشت و ما 21 خطا، حتی در برخی از مواقع خطاهای آنها شدیدتر از ما بود. من واقعاً از سلطانی‌فر گله‌مند هستم؛ چرا اجازه می‌دهد این افراد دوباره به ورزش بیایند؟ دو نفر هستند که منافع آنها در جوسازی در فضای مجازی است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در ادامه با بیان اینکه "من از افتخاری و مسعود سلطانی‌فر گله‌مند هستم" گفت: من منت نمی‌گذارم اما شما از محمد رویانیان بپرسید که چه پیشنهاداتی با چه مبالغی به من داد اما من در استقلال کار کردم و حتی پول خودم را هم نگرفتم. فوتبال بازی محکمی است شما بازی رئال مادرید و بارسلونا را نگاه کنید، متأسفانه چیزهایی را که لیاقت خودشان بود به من نسبت دادند. این آقایان نزدیک باشگاه استقلال هستند. آقای سلطانی‌فر! بعد از قهرمانی استقلال در جام حذفی دوباره این افراد دور این تیم پیدایشان شده. این اتفاقات برای فوتبال ما بد است. آنها فکر کرده‌اند با پسر فلان نفر به ورزشگاه بیایند می‌توانند استفاده‌های دیگری انجام دهند. البته این را هم بگویم که خیلی رانت‌ها در این فوتبال انجام داده‌اند و اگر لازم باشد خیلی چیزها را خواهم گفت. گله‌مندی من از سلطانی‌فر است. فوتبال برد و باخت دارد اما نباید این اتفاقات بیفتد. در دیدار رفت ما مقابل استقلال داریوش شجاعیان بدترین خطاها را انجام داد.

قلعه‌نویی درباره حساسیت بازی فردا مقابل استقلال که در حضور هواداران آبی‌پوش برگزار می‌شود گفت: الآن که من با شما صحبت می‌کنم از جلسه آنالیز بیرون آمده‌ام تا به‌احترام شما پاسخگوی مردم باشم. یک بخش از فوتبال مربوط به تجزیه و تحلیل قبل از مسابقه می‌شود اما حقیقت فوتبال از زمانی است که داور مسابقه سوت را می‌زند. اگر مسائل تاکتیکی را بازیکن بتواند به‌خوبی پیاده کند تیم نتیجه می‌گیرد. اتفاقاً من برای بازی فردا تیم را هجومی‌تر ارنج کرده‌ام. در اصفهان ما به‌دنبال این بودیم که گل نخوریم و بتوانیم گل بزنیم. نمی‌خواهم در کار شفر دخالت کنم اما استقلال در بازی رفت با 4 دفاع وسط بازی می‌کرد. اما ما آمدیم تهران تا هجومی بازی کنیم.

وی افزود: استقلال از 10 نفری که رو جلو داشت 6 بازیکن آنها دفاعی بودند. حالا این آقایان که این فضاها را ایجاد می‌کنند باید بدانند که بازیکنان آنها بیشتر درگیر بودند. خواهش می‌کنم بیشتر به مسائلی بپردازید که نشان دهد فوتبال جای زیبایی‌هاست. یک بار اسکوچیچ به ایران آمد و من شام دعوتش کردم اما بعد دو ماه در فضای مجازی در موردش حرف می‌زدند. فرگوسن بعد از بازی گواردیولا را به شام دعوت می‌کند اینها زیبایی‌های فوتبال است که باید به آن پرداخته شود.

سرمربی ذوب‌آهن درباره اینکه فصل آینده قرار است در این تیم ماندنی شود یا خیر عنوان کرد: شما می‌دانید که من حرفم را با صراحت می‌گویم. 2،3 پیشنهاد دارم که البته با هیچ کدامشان صحبتی نکرده‌ام چون فعلاً احساس و تمرکزم روی ذوب‌آهن است، البته اگر مذاکره هم می‌شد کار حرفه‌ای است و خیلی‌ها این کار را انجام می‌دهند، گفتم که بازی‌ها تمام شود و بعد ارزیابی کنم. من به ذوب‌آهن برنامه داده‌ام که اگر برنامه‌ام عملی شود در این تیم می‌مانم اما اگر نشود به گزینه‌های دیگر فکر می‌کنم در نهایت مطمئنم هرچه خیر است همان می‌شود.

قلعه‌نویی با ابراز اینکه "اگر تیمم برای فصل آینده هم عوض شود به‌دلیل اینکه ذوب‌آهن را با رتبه دوم تحویل داده‌ام خوشحال هستم" خاطرنشان کرد: هرچند نیم‌فصل اول برخی‌ها کم‌لطفی کردند و اگر آنها نبودند شاید ذوب‌آهن قهرمان می‌شد، با توجه به امتیازاتی که در نیم‌فصل اول از دست دادیم می‌توانستیم حتی قهرمان باشیم. در نهایت همیشه سر نماز می‌گویم هرچه خیر است همان شود چون خداوند چیزهایی را می‌بیند که ما نمی‌بینیم.

وی با اشاره به اعلام فهرست بازیکنان دعوت‌شده به تیم ملی و حضور رشید مظاهری از ذوب‌آهن در این لیست تصریح کرد: اگر یک گله‌ بکنم ایراد ندارد؟ اشکال نداشت لیست را فرداشب اعلام می‌کردند؟ اگر ما حرف بزنیم چیزهایی می‌گویند اما الآن ببینید این لیست از لحاظ روحی و روانی روی دو تیم چه تأثیری گذاشته است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به اینکه کامیابی‌نیا (بازیکن پرسپولیس) نیز نسبت به عدم دعوت شدنش به تیم ملی ناراحت بود، گفت: گله من بیشتر مربوط به لیستی است که اعلام شده است. چند بازیکن این لیست در تیمی هستند که ما فردا با آن بازی داریم. فکر نمی‌کنم این مسائل اتفاقی باشد. چه اشکالی داشت که 24 ساعت بعد لیست را اعلام می‌کردند. هر کدام که دعوت شده‌اند قطعاً لیاقت تیم ملی را داشته‌اند به هر حال هر مربی افکاری دارد که بر اساس آن بازیکنانش را انتخاب می‌کند. اما این حرکت که ما هنوز بازی داریم و 6،7 بازیکن از تیم حریف دعوت می‌شود جای بحث دارد. به هر حال بازیکنان ما واقعاً لیاقت دارند و هیچ اتفاقی نمی‌افتاد که فرداشب این لیست اعلام می‌شد.

قلعه‌نویی در واکنش به قهرمانی تیم فوتسال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره کرد: فکر می‌کنم اولین نفری بودم که در صفحه شخصی‌ام به قهرمانی این تیم تبریک گفتم. البته خانم گل این مسابقات (شیربیگی) هم بچه نازی‌آباد است که به او هم تبریک می‌گویم. وقتی فرزندان وارد جامعه می‌شوند باید این فرزندان را مادران تربیت کنند و سهم عمده این جامعه برای مادران عزیز است. واقعاً در حق بانوان ما اجحاف می‌شود. اصلاً برخوردهایی که در خیابان وجود دارد و یا اینکه آنها به استادیوم نمی‌آیند در شأنشان نیست. مسئولیت همه حرف‌هایم با خودم است. ما مسئول بهشت و جهنم کسی نیستیم. خداوند هر چیزی را که از انسان می‌گیرد از او پس می‌گیرد. جوانی، قدرت،‌ پول، همه اینها برمی‌گردد و در نهایت تمام می‌شود. ما باید طبق اعمال خودمان جواب پس بدهیم. باید بستر فراهم شود چون بانوان ما جزو بهترین‌های دنیا هستند و می‌توانند از این هم بهتر باشند. این قهرمانی با این شرایط سخت،‌ اندازه قهرمانی دنیا ارزش دارد. من حرف‌هایم را دلی زدم. ان‌شاءالله ایران و ایرانی هر جا که هست موفق باشد.

256 41

32 دیدگاه
 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:52:45
  پاسخ
  121 105

  بله تیم شما نوازش می کرد بازیکنارو. اگه دقت کرده باشین تمام بازیکنای استقلالو به قصد مصدومیت میزدین خصوصا هافبکارو. البته این حرفارو سرور مافیا میزنه آدم خندش میگیره گویی جلو آینه صحبت میکنه

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:54:14
  پاسخ
  81 87

  شما که اصلا سهميه اسيا نداشتيد و از مرحله گروهي هم ناپلئوني بالا امديد

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 12:59:56
  پاسخ
  103 79

  "6،7 بازیکن از تیم حریف دعوت می‌شود جای بحث دارد." ما که میدونیم تو از چی میسوزی خدا کیروش و امثال کیروش رو برای این فوتبال نگه داره وگرنه معلوم نبود کفتارها چه به روز فوتبال ایران می آوردن

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 13:23:07
  پاسخ
  58 96

  اعلام لیست به ضرر استقلال شد چون متاسفانه بازیکنان دعوت شده از ترس ایتکه به سرنوشت شجاعیان دچار نشوند با وسواس بیشتری وارد میدان می شوند تا حام جهانی از دست ندهند کی روش شک نکنید مجید حسینی،روزبه چشمی،حسین حسینی را خط خوآهد زد فقط به استقلال ضربه زد.

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 13:32:33
  پاسخ
  84 43

  دست بردار اقای قلعه نوعی با این حرفت اخه لیست تیم ملی واسه بازیکنایی که از ماهها قبل میدونن توی تیم ملی هستن اخه چه تاثیری داره؟ همش مربیای وطنی دنبال بهانه وایراد گرفتن هستن بدون اینکه کمترین اطلاعات وسواد روز دنیا رو داشته باشن

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 13:42:36
  پاسخ
  63 82

  7 بازیکن از این تیم دعوت میشوند که هیچکدام لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را ندارند و در عین حال روزبه چشمی که بی برو برگرد پنالتی میدهد ستون تیم ملی شده سید حسین حسینی که از خود استقال هم کنار گذاشته شده به تیم ملی دعوت میشود

 • علی
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 13:44:41
  پاسخ
  65 62

  حرف حق رو زده

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:20:57
  پاسخ
  46 20

  دقیقا این قلم به مزد هایی که قلعه نویی میگه شماهایید که کلا حرف را عوض میکنید و تیتر میزنید

 • tahtaghari65
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:21:38
  پاسخ
  56 42

  گروهبان قندلی جان همه تیما باید لیست 35 نفره رو تا 14 می به فیفا میدادن چه ربطی به بازی شما و استقلال داره حالا اگه اعلام نمیکردن و میذاشتن بعد از بازی شما باز دوباره یه عده دیگه میگفتن دستی در کار بوده

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:21:42
  پاسخ
  67 42

  بالا بری پایین بیای خباثت تو خونته

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:31:03
  پاسخ
  30 58

  حرف حق زده کیروش همه کار فدراسیون شده امیدواریم سه باخت ابرو دار با نتیجه بیش از سه گل بیاره

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:39:59
  پاسخ
  30 16

  این که حمله نکرده به کی روش بنده خدا البته لیست کی روش رو که چند ماهه همه تقریبا می دونن کدوم بازیکنان هستن دیگه مطرح کردن این گلایه هم اشتباه بود چون روی روحیه آبی ها تاثیر نداره و اونها طی این مدت مرتبا دعوت شدن

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:44:39
  پاسخ
  40 37

  چرا یکی پیدا نمی شه و دو شاخه اینو از برق نمی کشه بیرون؟ هر روز باید با دیدن و خواندن نظرات مشعشع این موجود حال ما را به هم بزنید؟

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:57:10
  پاسخ
  39 10

  کی روش باید لیست اولیه را تا 24 اردیبهشت تحویل فیفا میداد

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:08:13
  پاسخ
  30 45

  راست میگه دیگه،اون کی روش موذی بالاخره باید یه کاری بکنه که به ضرر مخالفانش باشه دیگه

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:16:11
  پاسخ
  10 5

  خخخخخخخخ

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:16:14
  پاسخ
  19 9

  چی میگی عامو

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:17:00
  پاسخ
  11 15

  قلعه کاستاکورتا

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:17:07
  پاسخ
  8 3

  خخخخخخوبه که

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:17:12
  پاسخ
  3 6

  دمتون گرم

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:19:47
  پاسخ
  8 11

  رست میگهههه

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:19:51
  پاسخ
  27 25

  قلعه برو خجالت بکش

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:10
  پاسخ
  12 11

  دمت گرم

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:13
  پاسخ
  4 6

  ای بابا

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:15
  پاسخ
  4 3

  واقعا

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:17
  پاسخ
  2 5

  خخخخخخخ

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:20
  پاسخ
  4 3

  خیلی خوبه که

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:25
  پاسخ
  3 4

  باشه مرسی

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:20:48
  پاسخ
  5 3

  ای داد

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:30:16
  پاسخ
  21 28

  قلعه نوییی درسته حرفش

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 15:55:16
  پاسخ
  17 17

  دقیقا درست گفته ولی خدا استقلال حذف بشه الهی امین

 • بی نام
  دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 16:00:01
  پاسخ
  21 15

  آقا دنبال بهانه احتمالی باخت هستی از الان؟؟ بیخیال همه دیگه تو رو میشناسن

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

وبگردی