سه شنبه 27 شهریور 1397
سه شنبه 22 خرداد 1397 - 12:26:31 چاپ

نوبخت: اگر برجام نبود روزانه صدها میلیارد تومان ضرر می‌کردیم

نگران‌ بدخواهان‌ خارجی‌ نیستیم | قوه قضاییه با توهین‌کنندگان به صالحی برخورد کند

سیاست > دولت - سخنگوی دولت نشست خبری امروزش را با یک خبر خوش آغاز کرد و آن اینکه تمهیداتی بین سازمان برنامه و بودجه و خزانه اندیشیده شده تا قبل از فرارسیدن عید فطر، حقوق شاغلین، بازنشستگان و یارانه‌ها پرداخت شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت که می‎گفت، تامین بودجه این کار رقم سنگینی خواهد بود، ادامه داد: اما تاکید رئیس جمهور بر بسیج امکانات بود تا قبل از عید فطر همه حقوق و درصد افزایشی که صورت گرفته را برای شاغلین و بازنشستگان پرداخت کنیم.

به گفته وی، افزایش حقوق شاغلین در دو ماه قبل به این دلیل به تاخیر افتاد که نیاز به استفساریه از مجلس داشته ایم. این مبالغ در حال حاضر به دستگاه ها پرداخت شده است و انتظار داریم دستگاه های اجرایی احکام را اصلاح و صادر کنند تا همراه حقوق خردادماه تمامی افزایش سنواتی را که متوسطش ۱۰ درصد است و در دو ماه گذشته پرداخت نشده، پرداخت شود.

اهم صحیت های سخنگوی دولت را به نقل از خبرگزاری ها در ادامه بخوانید:
* از بدخواهان خارجی نگران نداریم، مشکل ما ایجاد ترس در داخل برای خروج دادن مردم از یک درب است، دشمن سیاست جنگ روانی را در پیش گرفته و نباید به آن دامن بزنیم.

* دشمن سیاست جنگ روانی را علیه ما به راه انداخته و نباید به آن دامن زد، دشمنان ما حتی زمانی که برجام حاصل شد، با بدعهدی های خود مانع دستیابی ما به منافع برجام شدند.

ترامپ قابل اعتماد است؟
* رهبر محترم کره شمالی با چه کسی می خواهد مذاکره کند؟ آیا این فردی که در هواپیما با یک توییت نشست سران گروه هفت را دچار اخلال می کند قابل اعتماد است؟ ارزش وقت بیشتر از صحبت کردن با شخصی مانند ترامپ است. این شخص نماینده ملت فهیم آمریکا نیست و مطمئنا ملت آمریکا در انتخاب های آینده خود، او را از ملت خود مبرا خواهد کرد.

قوه قضاییه با توهین کنندگان به صالحی برخورد کند
* در رخداد موهومی که در روز قدس صورت گرفت، چند نفر نسبت به یکی از افراد خدوم و دانشمند هسته‌ای کشورمان که بخشی از دستاوردهای هسته ای حاصل تلاش ایشان است، توهین‌هایی انجام دادند. آنهایی که به آقای صالحی توهین کردند هم به این سرمایه ملی توهین کردند و هم حرکت عظیم و پاک ملت در روز قدس را مخدوش ساختند. آدم‌های این چنینی در طول تاریخ همواره وجود داشته‌اند و حتی نسبت به امام حسن(ع) که معصوم است نیز توهین کرده‌اند. وحدتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره می‌کند، بخشی از آن در رویدادهایی مانند روز قدس است و امیدوارم قوه قضائیه در خصوص برخورد با این افراد اقدام لازم را انجام دهد.

* {در واکنش به صدور احکام سنگین برای برخی از دانشجویان بازداشت شده در اغتشاشات دی ماه}: موضع دولت در این خصوص مشخص است و بارها گفته شده، اما از آنجایی که اصل تفکیک قوا وجود دارد این موضوع در جلسه سران سه قوه مطرح خواهد شد.

* تا 20 خرداد مبلغ 10 میلیارد و 959 میلیون دلار از محل منابع بانک مرکزی و 400 میلیارد و 799 هزار میلیارد از محل صادرات غیر‌نفتی توسط سامانه نیما برای ثبت سفارش کالاها تخصیص یافته است که از این تعداد 8 میلیارد و 771 میلیارد پرداخت شده است.

کمک اسراییل به ما قابل باور است؟
* سخنان نتانیاهو آنچنان پوچ و بیهوده است که به جز یک تبسم پاسخ دیگری ندارد. رژیمی که دانشمندان ما را ترور می کند، می خواهد به ما کمک کند! آیا این قابل باور است؟

* {افزایش بی رویه قیمت خودرو}: حجم بالایی از نقدینگی در کشور وجود دارد که می تواند در بانک ها قرار بگیرد و واسطه ای برای سرمایه گذاری باشد. به هر دلیلی اگر احساس شود که این نقدینگی در کوتاه مدت سود بیشتری در بازار دیگری حاصل می شود، عده ای پول خود را از شبکه بانکی خارج و به آن بازار می برند.

با خروج آمریکا، سایر اعضای برجام باقی می مانند
* پنج کشور باقی مانده در برجام اعتقاد به ماندن در برجام دارند. شرط جمهوری اسلامی ایران نیز برخورداری از منافع برجام است. روسای جمهور چین و روسیه به دفعات اعلام کرده اند که به برجام متعهد هستند.

* فعلا قرار بر این است که با خروج آمریکا از برجام آنها بمانند و منافع را تامین کنند. باید در مدت باقی مانده ببینیم کدام شرکت ها می خواهند بروند و کدام شرکت ها می خواهند بیایند؛ اما در مجموع تامین منافع ما مهم است و مهم نیست که با کدام شرکت باشد.

تصویب لوایح مرتبط با FATF برای دولت مهم است
* تصویب لایحه FATF برای دولت بسیار مهم است؛ چرا که در چارچوب قانون اساسی است. ما منابع تروریسم را به هیچ وجه تایید نمی کنیم و در تقابل با منافع تروریسم قرار داریم. ما در این لایحه تصریح کرده ایم که هرکس را خودمان تروریسم بدانیم علیه منافع آن عمل خواهیم کرد.

* خود رژیم صهونیستی بزرگترین رژیم تروریستی و حامی آن است. ما حق تحفظ را در زمینه تعیین تروریست برای این لوایح محفوظ می دانیم.

* با اینکه تفاوت نگاه داریم اما به منتقدان نیز احترام می گذاریم و باید ببینیم که اکثریت مجلس چه چیزی را می خواهد. وجدان عمومی مجلس وجدان آگاه و بیداری است و باید ببینیم که مردم چه چیزی را می خواهند. مردم در انتخابات مجلس با انتخاب ٣٠ نفر از یک لیست نشان دادند که کدام راه را انتخاب کرده‌اند.

* قطعا باید خودمان هم در جهت شفاف‌سازی و پول هایی که از راه نامشروع به دست می آید، اقدام کنیم و در این زمینه قوانین داخلی نیز وجود دارد. آنجایی که گفته می شود سرک به حساب مردم نمی کشیم، به این معنا نیست که دستگاه های نظارتی، نظارت نمی کنند؛ بلکه منظور این است که اگر قرار است پرداختی صورت بگیرد، زندگی کسی را بررسی نخواهیم کرد.

اگر برجام نبود روزی چند میلیارد ضرر می کردیم؟
* اگر برجام نبود حتما روزی بیش از صدها میلیارد تومان ضرر می‌کردیم. در شرایط تحریم میزان صادرات نفت در حداقل خود قرار داشت اما پس از برجام توانستیم نفت بیشتری را به فروش برسانیم.

* واقعیت های کشور را باید درک کنیم. در یک شرایط اضطرار قرار گرفته ایم و در وضعیتی قرار نداریم که بتوانیم هزاران دلار به مسافران خارجی پرداخت کنیم.

* نمی‌توانیم جامعه و مردممان را در برابر تهدیدات بدخواهان تنها بگذاریم. در شرایطی مجبوریم با شرمندگی درخواست‌های بعضی اقشار را اجابت نکنیم تا بتوانیم به امور ٨٠ میلیون ایرانی رسیدگی کنیم.

استعفای وزیر بهداشت را صددرصد تکذیب می‌کنم
* {در خصوص اخبار مطرح شده پیرامون استعفای وزیر بهداشت}: این موضوع را صد درصد تکذیب می‌کنم.

* بازگشت کارت سوخت به جایگاه های سوخت به معنا سهمیه بندی سوخت نیست.

* قیمت نان از دو مسیر تعیین می شود که یکی مواد اولیه نان یعنی آرد است که قیمت آن تغییری نکرده و دیگری عواملی مانند کارگر و یا سوخت است که البته قیمت سوخت از سال گذشته ثابت مانده است. دولت از اینکه قیمت نان ثابت بماند حمایت می‌کند و پرداخت هایی را نیز انجام می دهد.

27215

43 دیدگاه
 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 12:33:24
  پاسخ
  128 4

  نوبخت و واعظی نقطه منفی دولت هستند.

  • بی نام
   پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 19:13:46
   0 0

   چقد خوبه که برجام هست

 • رضا
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 12:40:54
  پاسخ
  177 2

  شماها کلا نگران نیستید ، مرد حسابی طی سه ماه 100 تورم داشتیم ، میگی نگران نیستیم ؟؟؟؟؟؟

 • رحمانی
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 12:53:04
  پاسخ
  107 4

  آقای نوبخت چرا وچرا تا کی دروغ آیا شما روزه هم می گیرید آیا میدانید دروغگو دشمن خداست شما عمدی باعث استفساریه شدید تا پرداختها به عقب بیفتد.

 • مصطفي ف
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 12:59:20
  پاسخ
  124 3

  شما كلا نگران چي هستي دقيقا؟؟؟ شما نگران هيچي نيستي البته تو امثال تو در دولت.

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:06:15
  پاسخ
  105 1

  نوبخت تو نگران خودت باش که پس فردای قیامت باید جواب بدی

 • عربلو
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:06:15
  پاسخ
  71 2

  به درست و نادرست بودنش کار ندارم که دنیای سیاسته و هزار تا بامبول ، اما اگه امضاء خودش رو تو هواپیما پس گرفت حداقل تا الان نشون داده که به تمام وعده و وعیدهایی که تا الان گفته چه خوب چه بد داره عمل میکنه و مرد عمله نه مثل خیلی از سیاست مداران که آخرش مشکل عدم توانایی کاراهای خودشون رو میندازن گردن ننه اقدس و هزار تا گیر و گور دیگه براش ردیف میکنن

 • حدادیان
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:11:12
  پاسخ
  85 1

  ظاهرا از توافق میان سران این دو کشور عصبانی هستی رئیس برنامه و بودجه و معیشت و سفره مردم

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:17:46
  پاسخ
  94 9

  آخه چی بگم آقای محترم پرچم شون آتیش میزنید بعد میگید مردم فهیم، البته شما ها هم مقصر نیستید، مقصر آب و هوا ایران، که متوهم زاست.

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:31:23
  پاسخ
  84 1

  الان که جلوی این ضرر چند صد میلیاردی رو گرفتین برای مردم چه کاری انجام دادین. کارهای شما فقط به صلاح عملکرد خودتون هست نه به حال مردم. لطفا کمی در خیابانهای وطن پیاده روی کنید ببینید مردم به کجا رسیده اند

 • مرتضام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:31:26
  پاسخ
  85 3

  رهبر محترم کره شمالی رو خوب اومده،الگوی ما از بین رفت حالا ما موندیم و ما اخرش چی شد بعد این همه سال مقاومت در برابر جهان اخرش رهبر کره شمالی مجبور شد تن بده به مذاکره و قبول همه شرایط امریکا و زیر پا گذاشتن همه اصولی که از اول اعتقاد داشتن .پس 68 سال بدبختی مردم کره چی میشه؟علف خوردن مردم کره ایا اینده ماست؟سیاست خیلی چیز کثیفیه

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:32:31
  پاسخ
  84 0

  کلاهتون دیگه پشم نداره، متاسفم متاسفم که شما مسول این کشور بزرگ هستید، متاسفم

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:44:11
  پاسخ
  70 2

  رویی که به این دولت دیدم در طول زندگیم از هیچ موجودی ندیدم آماده باشید که ملت از این بیچاره تر شود سالها در تاریخ خواهد ماند چنین ننگی

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 13:56:10
  پاسخ
  78 0

  الان شما با رها کردن بازار ارز و کاهش ارزش پولمون صدها میلیارد به مردم ضرر زدید دیروز میخوندم قدرت خرید مردم انقدر کم شده که دیگه کمتر لباسهاشون به اتوشویی میبرند ارزش سرمایه های ریالی مردم بیکباره به حدود نصف کاهش پیدا کرده و کسی هم پاسخگو نیست

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:00:14
  پاسخ
  63 0

  شما که کامنت منو منتشر نمیکنید ولی یه این آقا بگید کلا حنات دیگه رنگی نداره

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:05:34
  پاسخ
  79 0

  بنظرم اگر مردم میدانستند ارزش پولشون بیکباره نصف میشود به هیچکدامتان رأی نمیدادند

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:21:13
  پاسخ
  32 0

  نکنید، نکنید

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:25:09
  پاسخ
  50 0

  پس الان قراره روزانه صدها میلیارد تومان ضرر کنیم؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:36:00
  پاسخ
  49 0

  راست می گوید. برای همین است مردم در ناز ونعمت زندگی می کنند.

 • مهرگان
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:39:07
  پاسخ
  52 1

  این شخص نماینده ملت فهیم آمریکا نیست و مطمئنا ملت آمریکا در انتخاب های آینده خود، او را از ملت خود مبرا خواهد کرد.شما فکری به حال ملت ایران بکنید،5سال هست که شما اومدین سرکار برای مردم چیکار کردین؟به کدام وعده انتخاباتی خود عمل کردین؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 14:45:46
  پاسخ
  67 0

  شما خجالت نمیکشید تو این شرایط مردم لبخند میزنید ؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 15:15:37
  پاسخ
  43 0

  اثرا برجام بر زندگی مردم نمایان است. نیازی به توضیح دادن نیست.

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 15:27:04
  پاسخ
  43 0

  یعنی از 4.5ماه دیگه دوباره روزانه صدها میلیارد قراره ضرر کنیم؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 15:56:11
  پاسخ
  46 0

  بر اساس صحبت حضرتعالی درباره ضرر تحریمها، پس دهه هاست که میلیاردها دلار بخاطر تحریمها به کشور ضرر رسیده. چه کسی عامل این ضرر هنگفت به کشور است؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 15:57:42
  پاسخ
  63 0

  این چه وضع مملکت داریه: دلار 7 هزار تومانی با سکه 2/5 میلیونی و پراید 30 میلیونی

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 16:01:10
  پاسخ
  45 2

  تصویب لوایح مرتبط با اف ای تی اف برای دولت مهم است اگر برجام نبود روزی چند میلیارد ضرر می کردیم؟ کنتور که نداره صبح تا شب اینا رو تحویل مردم بدین فقط مراقب باشین خورشید برجام شما رو نسوزونه

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 17:09:40
  پاسخ
  67 1

  چرا مردم از این باران پول برسر کشور ، چیزی ندیدند جز ادامه گرانی و فقر ؟؟؟ اقرار به سودهای چند صد تومانی یعنی اقرار به حیف و میل شدن درآمدها و به نا کجا آباد رفتن این منافع سرشار ... یعنی اینکه هرچه بیشتر نفت فروختید ، مردم بیشتر در لجنزار فقر و فلاکت غرق شدند . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 17:27:32
  پاسخ
  59 0

  بازی دوسر باخت بود کل ماجرای هسته ای و برجام و تحریم

 • امیر تبریز اوغلی
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:24:31
  پاسخ
  57 5

  اگر برجام نبود.. اگر برجام نبود. بابا الان که هست بگین چی شده.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:24:54
  پاسخ
  48 1

  جوک نگو عزیزم اوضاع دلار و سکه همه حرفای شما رو تایید میکنه

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:38:13
  پاسخ
  22 2

  حالا فرض کن حرفای تو راست باشه چرا باید اینو رسانه ای کنی ک....

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:38:54
  پاسخ
  39 3

  از ذخایر و فرقه نجومیه چه خبر استاد ؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:39:50
  پاسخ
  38 2

  شما نگران صالحی نباش به فکر خودت و سایر نجومی ها باش

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:40:25
  پاسخ
  30 8

  انگار نه انگار برجام شکست خورده

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:40:53
  پاسخ
  26 10

  برجامچای رو میگی دکتر ؟؟؟

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 18:42:18
  پاسخ
  42 0

  امثال شما باعث دلگرمی ترامپ هستن

 • مهربان توسی
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 19:43:50
  پاسخ
  34 1

  هنوز از حکم کارگزینی97 خبری نیست حالا چطور میخوان افزایش حقوقا رو بدهند

  • بی نام
   چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 12:42:16
   4 0

   سخنگوی راستگو

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 20:29:56
  پاسخ
  50 1

  ایشان‌که بارهاگفته اند ایران از نظر ذخائر ارزی در دنیا هیجده ام است پاسخ دهند چراکشور را جوری اداره نمی شود که در وضعیت اضطرار نباشیم

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 20:44:26
  پاسخ
  35 4

  قوه قضائیه با مفاسد و رانت خواری برخورد کند

 • بی نام
  سه شنبه 22 خرداد 1397 - 21:34:32
  پاسخ
  60 5

  با این رفتاری که شما با دنیا دارید فرقی نمیکنه چه با برجام چه بی برجام شما قرارداد می بندید بعد هرچه توهین هم می توانید به آنها می کنید واقعا عقل هم خوب چیزیه

 • صابر
  پنجشنبه 24 خرداد 1397 - 13:59:56
  پاسخ
  1 0

  برجام چه باشه چه مباشه مردم عادی براشون فرقی نداره برجام برا شماها مفیده نه ملت

 • جوجه شانسی
  جمعه 25 خرداد 1397 - 12:40:53
  پاسخ
  1 0

  نه اینکه الان که مثلا با برجااااااام داریم روزی صد میلیارد سوووووووووووود میکنیم ؟ قبلِ برجام پراید و سمند و سکه و تخم مرغ و مایحتاج زندگی مردم چند بود ؟ الان چنده ؟

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700