تشکیل تعاونی در روستاهای لرستان با ۲ هزار عضو

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تشکیل ۲۴ تعاونی دانش بنیان در استان گفت: یکی از مهمترین ویژگی این تعاونی ها درآمدزایی و ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی جهانی با بیان اینکه تعاونی های دانش بنیان، موسسات کوچک هستند که با هدف تجاری سازی نوآوری‌ها،توسعه و بومی سازی فناوری‌ها تشکیل می شوند، اظهار داشت:این تعاونی ها می توانند با توجه به حضور افراد نخبه و کارآفرین منجر به درآمد زایی و فن آوری در تولید و در نهایت ایجاد اشتغال در استان شوند.

وی به تشکیل تعاونی های دانش بنیان در استان اشاره کرد و افزود : امسال ۲۴ تعاونی در قالب شرکتهای دانش بنیان در سطح استان تشکیل و به ثبت رسید که تعداد ۳۹۲ نفر اعضای این تعاونی ها را تشکیل می دهد.

جهانی یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار را تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان دانست و گفت:دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف می توانند بمنظور دستیابی به فناوری ها نو و با تکیه بر اندیشه و کارآمدی دانش پژوهان به تشکیل شرکتهای تعاونی در بخش های کشاورزی و صنعت و خدمات در قالت شرکت های دانش بنیان روی آورند.

وی به توسعه روستاها در سطح استان با توجه به پتانسیل آن روستا اشاره کرد و بیان داشت: در همین راستا ۳۲۸ روستا تعاون امسال تشکیل و به ثبت رسیدند که بیش دو هزار نفر عضو دارند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با تشکیل این تعاونی ها زمینه امرار معاش روستاییان و عرضه محصولات تولید شده روستاییان به بازار فراهم می شود.

وی آموزش و مهارت اعضای تعاونی را مهمترین راه پایداری تعاونی عنوان کرد و اظهار کرد: با هدف توانمند سازی شرکتهای تعاونی در سطح استان ۱۸ هزار ۹۶۰ نفر ساعت آموزش حضوری و هشت هزار و ۲۲۵ نفرساعت آموزش مجازی ویژه تعاونگران و کارشناسان بخش تعاون در سالجاری انجام شده است.

جهانی به پرداخت تسهیلات به شرکتهای تعاونی در سطح استان اشاره کرد و گفت :۵۲طرح تعاونی به مبلغ ۵۱۳ میلیارد ریال طی سه مرحله توسط کارگروه استانی و تأیید نهایی توسط کارگروه ستادی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی از محل تفاهم نامه اعتباری سه جانبه با بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری به تصویب رسیده و در مرحله پرداخت می باشند

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1737371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =