۱ نفر
۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
عادت عجیب و ترسناک سهره خون‌آشام / عکس

سهره خون‌آشام (فنچ دراکولا) پرنده عجیبی است که رژیم غذایی غیرمعمولی میان پرندگان دارد و گاهی از خون دیگر موجودات تغذیه می‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام به دلیل حیات وحش بی‌نظیرش شهرتی جهانی دارد.

گونه‌های جانوری و گیاهی منحصربه‌فردی که در این جزایر یافت می‌شوند، توسط چارلز داروین مورد مطالعه قرار گرفتند. مشاهدات و نمونه‌برداری‌های او در این سفر نقش مهمی در شکل‌گیری نظریه مشهور تکامل داشت.

یکی از گونه‌های بی‌نظیر ساکن در این جزایر سهره یا فنچ خون‌آشام است. پرنده نر در این گونه عمدتا پرهای سیاه و پرنده‌ ماده پرهای خاکستری با رگه‌های قهوه‌ای دارد.

همانطور که از نامش پیداست این پرنده بیش از همه برای رژیم غذایی غیرمعمول و ترسناک خود شهرت دارد. این پرنده‌ها هنگامی که منابع غذایی در دسترس نباشد رو به خونخواری می‌آورند و با تغذیه از خون دیگر موجودات خودشان را سیر می‌کنند.

فنچ خون‌آشام، پرنده‌ای عجیب با رژیم غذایی ترسناک / عکس

یکی از نکات جالب این است که برخی پرنده‌ها مانند بوبی مقاومتی مقابل نوک زدن‌های فنچ از خود نشان نمی‌دهند. بسیاری بر این باورند که بوبی گمان می‌کند که فنچ در حال تیمار و خوردن انگل‌های بدن او است و از این رو به زخمی که فنچ در بدنش ایجاد کرده واکنش نشان نمی‌دهد.

آن‌ها در فصل خشک که منابع غذایی دیگر چون دانه‌ها کمیاب می‌شوند رو به خونخواری می‌آورند اما در دیگر فصول همه‌چیز خوار هستند و فقط به خون بسنده نمی‌کنند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1757981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =