۶ ماه زندان و ۷۰ ضربه شلاق برای متخلف زیست محیطی در ازنا

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از محکومیت قضایی سنگین یک متخلف زیست محیطی به شش ماه حبس، ٧٠ ضربه شلاق، جریمه نقدی و ضبط اسلحه به نفع دولت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،علی سالاروند گفت: با پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته از طرف فرمانده و همکاران پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا یک نفر متخلف زیست محیطی که در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا اقدام به تیراندازی به سمت مأمورین نموده بود به حکم قضایی به تحمل شش ماه حبس، ٧٠ ضربه شلاق و پرداخت بیست و پنج میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.


وی افزود: این شکارچی که به قصد شکار حیات وحش وارد پناهگاه شده بود با تلاش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این منطقه و پس از تعقیب و گریز چند ساعته دستگیر, که طی تنظیم صورتجلسه اولیه به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سالاروند اظهار داشت؛ بر اساس حکم صادره از دستگاه قضایی، این متخلف زیست محیطی علاوه بر شش ماه حبس تعزیری و ٧٠ ضربه به پرداخت بیست و پنج میلیون ریال جریمه نقدی بابت حمل سلاح و مهمات غیر مجاز محکوم و همچنین اسلحه وی به نفع دولت ضبط گردید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان با تشکر از عوامل قضایی افزود: صدور آرا قضایی محکم جهت برخورد با متخلفین زیست محیطی که اصرار به ارتکاب جرم دارند می تواند جنبه بازدارندگی داشته باشد.

وی همچنین؛ از تلاش‌های همکاران خدوم محیط‌بان و بخصوص همکاری قابل تقدیر دستگاه محترم قضایی تقدیر و قدردانی نمود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1758110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =