کسب جایگاه نخست صادرات کالا به عراق برای استان کرمانشاه

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از جایگاه نخست گمرکات این استان در صادرات زمینی کالا به عراق در دو ماهه نخست سال جاری در بین گمرکات کشور خبر داد.

علی اصغر عباس زاده در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین استان کرمانشاه اظهار کرد: طی ٢ ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۶۶ میلیون و ٢٣۶ هزار و ۶١٨ دلار کالای صادراتی به وزن ٢ میلیون و ٨۶٣ هزار و ۶٧٨ تن از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق صادرات صورت پذیرفته است.

وی افزود: گمرکات استان کرمانشاه با صادرات ۴۵٨ میلیون ٢٩۶ هزارو ٧۴٧ دلار به وزن ١ میلیون و ١٧٠ هزار و ٢٩٩ تن، بیشترین مقدار آن را از حیث وزن و ارزش به خود اختصاص داده است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: از میزان صادرات زمینی کالا در ٢ ماهه ابتدای سال جاری ایران به عراق، گمرکات استان کرمانشاه توانسته سهم ۴٣ درصدی ارزش و سهم ۴١ درصدی وزنی کالا را در بین گمرکات کشور از آن خود کند.

عباس زاده خاطرنشان کرد: در بین گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با صادرات ١٨٣ میلیون و ۶٩۴ هزار و ٢٢٩ دلار کالا به وزن ۴۴٩ هزار و ١٠٢ تن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و گمرک خسروی با صادرات ١١۵ میلیون و ٧۵٢ هزار و ۴٠٢ دلار کالا به وزن ٣٢٣ هزارو ۵٠٩ تن در جایگاه بعدی قرار دارد.

وی سهم صادرات گمرک سومار به عراق را ٩٩ میلیون و ٣٩٠ هزار و ۶٩۵ دلار کالا به وزن ٢2٩ هزار و ٢٩۵ تن عنوان کرد و گفت: سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق به ترتیب ۴٨ میلیون و ۴٣۴ هزار و ٩٠٢ دلار به وزن ٩۵ هزار و ٩٢٢ تن و ١1 میلیون و ٢۴ هزار و ۵١٩ دلار به وزن ٧٢ هزار و ۴٧١ تن عنوان کرد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =