یکسان‌سازی قیمت‌ها در بازار کرمانشاه با «نظارت ویژه» پیگیری می‌شود

فرماندار کرمانشاه گفت: یکسان‌سازی قیمت‌ها در بازار که از مطالبات جدی مردم کرمانشاه است با نظارت ویژه و تشکیل گشت‌های مشترک دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین محمدرضا آمویی در نشست هم اندیشی با مدیران اصحاب رسانه که بعد از ظهر چهارشنبه در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: رسانه‌ها در جریان مطالبه گری نقش اساسی دارند و باید به جایگاه مهم رسانه که حلقه ارتباط بین مردم و مسئولین است به شکل جدی‌تری توجه شود.

وی افزود: با وجود گستردگی قابل توجه شهر کرمانشاه، حال این شهر خوب نیست و توسعه آن نیازمند همکاری بیشتر مسئولین است و باید از فعالیت‌ جزیره‌ای در کرمانشاه ممانعت به عمل آید.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: رسیدگی به حاشیه نشینی و تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی از سال گذشته مورد توجه بود اما تا چند ماه گذشته اجرایی نشد.

وی خطاب به رسانه‌ها خواستار توجه به حوزه شهر کرمانشاه به عنوان مطالبه اصلی شد و خاطرنشان کرد: نگاه فرمانداری به دستگاه‌های اجرایی نگاهی مطالبه‌گر است تا با هدف‌گذاری به توسعه شهر کرمانشاه کمک کنیم‌.

وی ساماندهی محله آقاجان را نقطه آغاز ساماندهی محلات حاشیه نشین عنوان کرد و گفت: این محله در حوزه زیرساختی ١٠ درصد پیشرفت داشته که شامل تخریب و جمع‌آوری معتادین است و ۹۰ درصد دیگر به مسائل فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و …مربوط است.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به بررسی اولیه محله بعدی شهر کرمانشاه به منظور اجرای طرح ساماندهی، تاکید کرد: در کنار اجرای این طرح باید به مسئله انگ زدایی از محلات حاشیه‌ای هم پرداخته شود.

آمویی بر حضور خیرین و کمک آن‌ها در کمپ‌های ترک اعتیاد تاکید کرد و گفت: میزان همکاری خیرین در استان کرمانشاه صفر درصد است.

وی گفت: با انجام مقدمات اولیه، تا پایان سال‌جاری روستای ده پهن به محلات شهری کرمانشاه اضافه می‌شود، جمعیت این روستا ۲۲ الی ۲۳ هزار نفر است که بر همین اساس باید به محله شهری تبدیل شود و تغییر نام این روستا هم پس از اضافه شدن رسمی آن به شهر انجام می‌شود.

آمویی بیان کرد: همجواری کرمانشاه در مرز و کشور عراق منجر به افزایش آمار قاچاق سلاح و مهمات نسبت به سایر استان‌ها شده و با وجود کشفیات بالای این حوزه اما ساماندهی آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: یکسان‌سازی قیمت‌ در بازار اقلام و کالاها خصوصا بازار املاک، مرغ و آرد و نان مطالبه مردمی است که این مهم را با نظارت‌ مداوم و گشت‌های مشترک ساماندهی می‌کنیم و در حوزه آرد و نان با تشکیل نشست تخصصی دغدغه‌های مردم پیگیری می‌شود.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به دغدغه نانوایی‌ها از جمله قیمت نان، دستمزد کارگران و سهیمه آرد، از تصویب طراحی پک‌های ماهانه در قالب نحوه عملکرد توزیع آرد و نان و رفع توقعات خبر داد و گفت: پس از آخرین جلسه در روزهای آینده اقدامات لازم برای ساماندهی امور نان و نانوایی‌ها آغاز می‌شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =